WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI PRYWATNEJ KRAJOWEJ POZOSTAŁEJ
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY DLA ŁODZI ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI, XX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO - Z ZASTRZEŻENIEM ZDANIA DRUGIEGO - DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE.DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI,KTÓRYCH PRZEDMIOTEM JEST CZYNNOŚĆ PRAWNA PRZEKRACZAJĄCA KWOTĘ 10.000.000 ZŁ WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO CZŁONKA ZARZĄDU WRAZ Z PROKURENTEM.
Firma odzieżowa dla kobiet|Ponad 200 sklepów stacjonarnych|Zakupy online na emonnari.pl i femestage.com|Sezonowe kolekcje zgodne z trendami|Transparentne działania i raportowanie
Monnari Trade S.A. to renomowana firma odzieżowa, która od 1998 roku dostarcza kobietom modne, eleganckie i wysokiej jakości ubrania, dodatki oraz torebki. Firma jest obecna zarówno offline, jak i online, dzięki czemu klientki mogą robić zakupy w ponad 200 sklepach stacjonarnych lub przez internet na stronach emonnari.pl oraz femestage.com. Monnari wyróżnia się szeroką ofertą odzieżową, zgodną z sezonowymi trendami i bieżącymi kolorami, co sprawia, że każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Firma kładzie duży nacisk na transparentne działania i realizowanie jasno określonych celów, co widać w regularnie publikowanych raportach oraz w pełnej zgodności z przepisami prawa dla spółek publicznych. Oprócz intensywnej działalności sprzedażowej, Monnari Trade angażuje się również w działania społeczne, stosując dobre praktyki spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Każdy aspekt działalności spółki, od korporacyjnych strategii po relacje inwestorskie, jest starannie dokumentowany i dostępny dla zainteresowanych wspólpracą, inwestycją lub karierą w firmie.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Monnari Trade osiągnęła 389 717 000 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 384 761 000 zł. Pozostałe przychody to 4 956 000 zł.
Całkowite koszty wyniosły 361 884 000 zł.
Zysk netto wyniósł 22 877 000 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 15 618 579 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 389 717 000 zł w 2025 roku. • 335 650 000 zł w 2024 roku. • 318 480 000 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 617 474 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 22 877 000 zł w 2025 roku. • 21 543 000 zł w 2024 roku. • 18 373 000 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Monnari Trade wynosi 598 813 333 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
228 770 000 zł a 1 319 968 000 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 24 821 373 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 598 813 333 zł w 2025 roku. • 538 693 167 zł w 2024 roku. • 499 101 500 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Monnari Trade wynosi 26,91 mln zł.
EBITDA Monnari Trade wynosi 34,87 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
618 053 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 26 906 000 zł w
2025 roku. • 17 640 000 zł w
2024 roku. • 19 282 000 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
962 421 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 34 866 000 zł w
2025 roku. • 26 319 000 zł w
2024 roku. • 28 680 000 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Monnari Trade wynosi 50 lub więcej osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 50+ os. (szac.) w 2025 roku. • 50+ os. (szac.) w 2024 roku. • 50+ os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Monnari Trade wynosi 2,19%. To oznacza, że firma ma szansę 2,19% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,115% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,19% w 2025 roku. • 2,25% w 2024 roku. • 2,28% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Monnari Trade wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2025 roku. • 0,03% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Monnari Trade charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 19 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Monnari Trade wynosi 24,53 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 4,04 mln zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 66 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 4,04 mln zł a 66 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
1,15 mln zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 24,53 mln zł w 2025 roku. • 23,49 mln zł w 2024 roku. • 22,51 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 4,04 mln zł w 2025 roku. • 2,65 mln zł w 2024 roku. • 2,89 mln zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 66 mln zł w 2025 roku. • 61 mln zł w 2024 roku. • 56,88 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Monnari Trade wyniosły
357 855 000
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Monnari Trade wyniosła 408 725 000 zł.
a
ktywa obrotowe to 208 711 000 zł.
a
ktywa trwałe to 200 014 000 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 408 725 000 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 78 733 000 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 329 992 000 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 18 584 895 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 408 725 000 zł w 2025 roku. • 380 412 000 zł w 2024 roku. • 352 782 000 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 6%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 7%.
Marża operacyjna wyniosła 7%.
Marża netto wyniosła 6%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.7 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.7 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Monnari Trade wyniosły 78 733 000 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 408 725 000 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 19%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 2 666 105 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 78 733 000 zł w 2025 roku • 75 406 000 zł w 2024 roku • 68 396 000 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 1.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 19% w 2025 roku • 20% w 2024 roku • 19% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Monnari Trade wykazała przychody na poziomie 389 717 000 zł.
Organizacja Monnari Trade wykazała zysk netto większy niż 99% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna odzieży prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 99% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 99% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 31% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 69% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 73% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 66% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 51% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 20%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 99% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 99% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 99% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 31% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 69% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 73% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 66% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 51% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż NaN% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 20%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 6 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 29 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 11 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-29
dni względem terminu
6
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−11 dni04-07-2025
2023
−1 mies. 3 dni12-06-2024
2022
−25 dni20-06-2023
2021
+1 mies. 10 dni24-11-2022
2020
−2 mies. 18 dni29-07-2021
2019
−3 mies. 3 dni14-07-2020
2018
+12 dni27-07-2019
2017
−1 mies. 18 dni28-05-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki