SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU STOWARZYSZENIA UPRAWNIONY JEST KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU JEDNOOSOBOWO. W SPRAWACH ZACIĄGNIĘCIA ZOBOWIĄZAŃ PRZEKRCZAJĄCYCH WARTOŚĆ 10000 ZŁ , DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI UPRAWNIONE SĄ DWIE OSOBY CZŁONKOWSKIE ZARZĄDU DZIAŁAJĄCE ŁĄCZNIE.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
A) DZIAŁANIE NA RZECZ ZWIĘKSZENIA BEZPIECZEŃSTWA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ I PRYWATNEJ OSÓB NALEŻĄCYCH DO SPOŁECZNOŚCI LGBTQAIP+. B) PRACA NA RZECZ BUDOWANIA SPOŁECZNOŚCI I SIECI WSPARCIA OSÓB LGBTQAIP+ ORAZ OSÓB SOJUSZNICZYCH. C) RZETELNE I POZBAWIONE UPRZEDZEŃ EDUKOWANIE NA TEMAT SPOŁECZNOŚCI NIECISHETERONORMATYWNEJ, W SZCZEGÓLNOŚCI OSÓB MIESZKAJĄCYCH W TARNOWIE ORAZ POWIECIE TARNOWSKIM. D) PODNOSZENIE ŚWIADOMOŚCI SPOŁECZNOŚCI OSÓB MIESZKAJĄCYCH W TARNOWIE I OKOLICACH NA TEMAT ZDROWIA SEKSUALNEGO, PROFILAKTYKI ORAZ NAWIĄZYWANIA RELACJI INTYMNYCH Z POSZANOWANIEM ZASAD ŚWIADOMEJ I DOBROWOLNEJ ZGODY. E) PROMOWANIE JĘZYKA INKLUZYWNEGO, NIEBINARNYCH I POSTPŁCIOWYCH FORM ZWRACANA SIĘ DO DRUGIEJ OSOBY ORAZ NEUTRALNYCH RZECZOWNIKÓW W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ. F) RZECZNICTWO W CELU POPRAWY SYTUACJI PRAWNEJ I SPOŁECZNEJ OSÓB NALEŻĄCYCH DO SPOŁECZNOŚCI LGBTQAIP+. G) BUDOWANIE SIECI INFORMACYJNEJ I WSPIERAJĄCEJ W POROZUMIENIU Z INNYMI GRUPAMI, STOWARZYSZENIAMI, FUNDACJAMI I ORGANAMI PAŃSTWOWYMI NA RZECZ GRUP DYSKRYMINOWANYCH, W TYM: OSÓB LGBTQAIP+; KOBIET; OSÓB IMIGRANCKICH; OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI; OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH KRYZYSÓW, CHORÓB I ZABURZEŃ PSYCHICZNYCH; OSÓB WYKLUCZONYCH EKONOMICZNIE; OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY. H) WSPÓŁPRACA ZE ŚRODOWISKAMI FEMINISTYCZNYMI, EKOLOGICZNYMI ORAZ AKTYWISTYCZNYMI NA RZECZ POPRAWY SYTUACJI SPOŁECZNEJ I ŚRODOWISKOWEJ MIASTA TARNOWA ORAZ OKOLIC. I) PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ WSPIERANIA MERYTORYCZNEGO I FINANSOWEGO W ZAKRESIE ZDROWIA SEKSUALNEGO.
Organizowanie wydarzeń i spotkań dla społeczności LGBTQAIP+
Prowadzenie warsztatów i szkoleń z zakresu równości i akceptacji
Realizacja kampanii profilaktycznych dotyczących zdrowia seksualnego
Wsparcie lokalnych mniejszości etnicznych, religijnych i narodowych
Budowanie bezpiecznej przestrzeni dla osób LGBTQ+ w Tarnowie
społeczna powstała w Tarnowie z myślą o stworzeniu bezpiecznej przestrzeni dla osób LGBTQAIP+. Inicjatywa ta narodziła się w wyniku tragicznych wydarzeń związanych z Pierwszym Marszem Równości w Białymstoku w 2019 roku, gdzie skala agresji wobec społeczności queerowej ujawniła konieczność fundowania miejsc, w których osoby nieheteronormatywne mogłyby czuć się akceptowane i zrozumiane. Początkowo grupy działały nieformalnie, organizując spotkania i wydarzenia kulturalne, w tym pokazy filmowe oraz dyskusje na temat znaczących kwestii dla społeczności LGBT. Po reorganizacji w 2021 roku, Tęczowy Tarnów przekształcił się w stowarzyszenie, które aktywnie organizuje warsztaty, spotkania oraz wydarzenia społeczno-kulturalne mające na celu zwiększenie różnorodności oraz promowanie równości w Tarnowie i okolicach. Celem stowarzyszenia jest nie tylko wsparcie osób LGBT, ale również walka z homofobią, rasizmem i innymi formami dyskryminacji w regionie. Organizacja angażuje się w profilaktykę zdrowotną, organizując testy profilaktyczne w zakresie HIV, HCV oraz kiły.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE TĘCZOWY TARNÓ