SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO WAŻNOŚCI OŚWIADCZEŃ WOLI W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH STOWARZYSZENIA WYMAGANE SĄ PODPISY DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU, W TYM PREZESA LUB WICEPREZESA I SKARBNIKA. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W POZOSTAŁYCH SPRAWACH STOWARZYSZENIA UPOWAŻNIONY JEST KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU - JEDNOOSOBOWO.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM STOWARZYSZENIA JEST: 1. PIELĘGNOWANIE I UPOWSZECHNIANIE TRADYCJI RÓŻNYCH FORM TRANSPORTU ZBIOROWEGO. 2. KOLEKCJONOWANIE PAMIĄTEK I ZABYTKÓW ZWIĄZANYCH Z TRANSPORTEM ZBIOROWYM. 3. PROMOCJA OBIEKTÓW, PAMIĄTEK I ZABYTKÓW ZWIĄZANYCH Z TRANSPORTEM ZBIOROWYM, JAKO ELEMENTÓW TOŻSAMOŚCI KULTUROWEJ. 4. UDZIAŁ W RESTAUROWANIU, KONSERWACJI ORAZ PRZYWRACANIU SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ HISTORYCZNEGO TABORU TRANSPORTU ZBIOROWEGO. 5. DZIAŁANIA NA RZECZ UTWORZENIA MUZEUM KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ, TWORZENIE TABORU HISTORYCZNEGO ORAZ OCHRONY DÓBR KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO Z TYM ZWIĄZANYCH. 6. OCHRONA MATERIALNA ZABYTKÓW ZWIĄZANYCH Z TRANSPORTEM ZBIOROWYM. 7. PROPAGOWANIE TRANSPORTU PUBLICZNEGO, JAKO ALTERNATYWNEGO ŚRODKA TRANSPORTU. 8. WSPÓŁDZIAŁANIE Z FIRMAMI I INSTYTUCJAMI ZWIĄZANYMI Z TRANSPORTEM PUBLICZNYM ORAZ WŁAŚCIWYMI WŁADZAMI LOKALNYMI W DZIEDZINIE TRANSPORTU ZBIOROWEGO ORAZ NA RZECZ STWORZENIA SPRAWNEGO, EKOLOGICZNEGO I EKONOMICZNIE ZINTEGROWANEGO SYSTEMU KOMUNIKACYJNEGO. 9. WSPÓŁDZIAŁANIE Z WŁADZAMI SAMORZĄDOWYMI ORAZ ŚRODKAMI MASOWEGO PRZEKAZU. 10. WSPÓŁPRACA Z INSTYTUCJAMI ZAJMUJĄCYMI SIĘ KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W KRAJU I ZA GRANICĄ. 11. WSPÓŁDZIAŁANIE NA RZECZ WIĘKSZEJ DOSTĘPNOŚCI KOMUNIKACJI ZBIOROWEJ DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH. 12. ORGANIZACJA I UCZESTNICTWO W WYDARZENIACH POŚWIĘCONYCH TEMATYCE TRANSPORTU PUBLICZNEGO (W TYM IMPREZACH OKOLICZNOŚCIOWYCH). 13. PROWADZENIE LUB UDZIAŁ W PROJEKTACH BADAWCZYCH, EDUKACYJNYCH I NAUKOWYCH ZWIĄZANYCH Z KOMUNIKACJĄ PUBLICZNĄ.
Branże
Opis
Ratowanie zabytkowych autobusów
Organizacja wydarzeń związanych z transportem publicznym
Wprowadzenie linii historycznych dla mieszkańców i turystów
Współpraca z lokalnymi przedsiębiorstwami
Zbieranie funduszy na renowację i odbudowę autobusu
zachowanie dziedzictwa transportu publicznego. Jej celem jest ratowanie zabytkowych autobusów, które stanowią ważny element historii miasta Konina. Stowarzyszenie organizuje różnorodne wydarzenia, takie jak 'Zbajerowany Konin' oraz Dni Transportu Publicznego, gdzie można zobaczyć przestarzałe pojazdy w akcji. W swoich działaniach RetroTrans dąży do wprowadzenia linii historycznych, oferując mieszkańcom i turystom przejażdżki zabytkowymi autobusami, co ma na celu edukację oraz przywołanie wspomnień związanych z transportem publicznym. Współpracuje również z lokalnymi przedsiębiorstwami, w tym Miejskim Zakładem Komunikacji Miejskiej w Koninie, który wspiera stowarzyszenie, udostępniając mu miejsce na zajezdni. Organizacja aktywnie zachęca także do wsparcia finansowego, oferując członkom i sympatykom możliwość udziału w odbudowie i renowacji historycznych pojazdów. RetroTrans to nie tylko pasja, ale także misja mająca na celu ochronę lokalnego dziedzictwa kulturowego.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki