SĄD REJONOWY W TORUNIU, VII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU, GDY ZARZĄD FUNDACJI JEST JEDNOOSOBOWY, OBOWIĄZUJE JEDNOOSOBOWA REPREZENTACJA. W PRZYPADKU, GDY ZARZĄD SKŁADA SIĘ Z WIĘCEJ NIŻ JEDNEGO CZŁONKA, OŚWIADCZENIE WOLI W IMIENIU FUNDACJI MOŻE SKŁADAĆ KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE. OŚWIADCZENIE WOLI W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH SKŁADA KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
Cel działania
1.WSZECHSTRONNE WSPIERANIE I UPOWSZECHNIANIE SZTUKI FOTOGRAFICZNEJ, FILMOWEJ I WSPÓŁCZESNYCH SZTUK WIZUALNYCH W POLSCE I ZA GRANICĄ; 2.WSPIERANIE LITERACKIEJ I PUBLICYSTYCZNEJ DZIAŁALNOŚCI TWÓCÓW W POLSCE I ZA GRANICĄ; 3.PROMOWANIE TWÓRCZOŚCI FOTOGRAFICZNEJ W POLSCE I ZA GRANICĄ; 4.STWARZANIE I ZAPEWNIANIE WARUNKÓW DLA PROMOCJI I WSPIERANIA ROZWOJU SZTUKI FOTOGRAFICZNEJ, FILMOWEJ I WSPÓŁCZESNYCH SZTUK WIZUALNYCH W POLSCE I ZA GRANICĄ; 5.PROMOWANIE POLSKIEJ FOTOGRAFII NA ŚWIECIE; 6.PROMOWANIE TWÓRCÓW SZTUK WIZUALNYCH, A W SZCZEGÓLNOŚCI TWÓRCÓW OBRAZU FOTOGRAFICZNEGO W POLSCE I ZA GRANICĄ; 7.EDUKACJA W ZAKRESIE SZTUK WIZUALNYCH, A W SZCZEGÓLNOŚCI FOTOGRAFII W POLSCE I ZA GRANICĄ; 8.PROMOWANIE SZTUK WIZUALNYCH, A W SZCZEGOLNOŚCI FOTOGRAFII W POLSCE I ZA GRANICĄ, ZMIERZAJĄCE DO POPULARYZACJI SZTUK WIZUALNYCH W SPOŁECZEŃSTWIE; 9.DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ DOBRA PUBLICZNEGO W ZAKRESIE KULTURY I SZTUKI, A TAKŻE OŚWIATY I NAUKI; 10.OCHRONA DZIEŁ SZTUKI FOTOGRAFICZNEJ I SZTUK WIZUALNYCH PRZED ZNISZCZENIEM; 11.DOKUMENTACJA DIGITALIZACJA I ARCHIWIZACJA FOTOGRAFII, DZIEŁ SZTUKI, OBIEKTÓW MUZEALNYCH ORAZ ARCHITEKTURY; 12.OCHRONA I WYDOBYCIE NA ŚWIATŁO DZIENNE UTWORÓW ZAPOMNIANYCH LUB PORZUCONYCH PO TWÓRCACH FOTOGRAFII. UPUBLICZNIANIE ICH SPUŚCIZNY, TWORZENIE WYDAWNICTW, PROJEKTÓW ARTYSTYCZNYCH I BADAWCZYCH NA BAZIE STWORZONYCH I OPRACOWANYCH ARCHIWÓW.
Realizacja projektów społecznych związanych z fotografią
Współpraca z lokalnymi artystami i instytucjami
fotografię z ludźmi, stawiając na moc i emocje, jakie wyrażają obrazy. Wspierając rozwój tego medium przez ostatnie 181 lat, fundacja angażuje się w różnorodne projekty, które promują fotografię jako istotne narzędzie komunikacji międzyludzkiej. Fundacja organizuje wystawy, warsztaty oraz spotkania, które służą popularyzacji sztuki fotograficznej. W ramach działalności fundacja zrealizowała liczne projekty, takie jak "Toruńczycy w okowach Koronawirusa", gdzie mieszkańcy dokumentowali swoje życie podczas pandemii COVID-19, a także zorganizowała wystawy w wirtualnej galerii sztuki, kreatywnie adaptując się do potrzeb współczesnego świata. Fundacja wyróżnia się także profesjonalną digitalizacją dzieł sztuki oraz organizacją wystaw w przestrzeni zarówno fizycznej, jak i online, co umożliwia artystom dotarcie do szerszej publiczności. W ostatnich latach fundacja zyskała uznanie dzięki innowacyjnym projektom, takim jak stworzenie 35-gigapikselowej panoramy Torunia, która stała się jednym z największych tego typu dzieł na świecie. Dzięki współpracy z lokalnymi oraz międzynarodowymi artystami, fundacja stworzyła bogaty wachlarz wydarzeń, które integrują społeczność toruńską oraz promują kulturę fotograficzną w regionie.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki