SĄD REJONOWY W BYDGOSZCZY, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
ŁĄCZNA - OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU KÓŁKA ROLNICZEGO PODPISUJĄ POD PIECZĘCIĄ KÓŁKA ROLNICZEGO DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU W TYM PREZES LUB WICEPREZES.
Cel działania
UTRWALANIE WŁASNOŚCI I PRAWA DZIEDZICZENIA INYWIDUALNYCH GOSPODARSTW ROLNYCH. RÓWNOPRAWNE TRAKTOWANIE ZAWODU ROLNIKA Z INNYMI GRUPAMI ZAWODOWYMI. OBRONA PRAW I INTERESÓW ZAWODOWYCH, MATERIALNYCH, SOCJALNYCH I KULTURALNYCH ROLINIKÓW INDYWIDUALNYCH ORAZ ICH RODZIN. ROZWÓJ INDYWIDUALNYCH GOSPODARSTW ROLNYCH I WZROST ICH PRODUKTYWNOŚCI. ZAPEWNIENIE OPŁACALNOŚCI PRODUKCJI ROLNEJ I NALEŻYTEGO WYPOSAŻENIA ROLNICTWA W ŚRODKI PRODUKCJI. POPRAWA MATERIALNYCH, SOCJALNYCH I OŚWIATOWO-KULTURALNYCH WARUNKÓW PRACY I ŻYCIA LUDNOŚCI ROLNICZEJ.
Historia sięgająca XIX wieku z misją poprawy życia na wsi
ma na celu wspieranie rolników oraz lokalnej społeczności. Stowarzyszenie powstało w ramach ruchu kółek rolniczych, które zyskały popularność w Polsce w drugiej połowie XIX wieku. Jego historyczną misją jest szerzenie wiedzy rolniczej, pomoc w organizacji działalności wiejskiej oraz ochrona interesów mieszkańców wsi. Kółko realizuje różnego rodzaju projekty, w tym działania edukacyjne, kulturalne oraz proekologiczne. W ciągu ostatnich lat organizacja uzyskała dofinansowanie na przeprowadzenie licznych projektów, takich jak budowa Wielofunkcyjnego Centrum Kultury Wiejskiej, które ma na celu integrację lokalnej społeczności oraz promocję kultury ludowej. Podczas swojej działalności Kółko organizowało także wystawy, pokazy i różne formy wsparcia dla rolników, przez co wpływało na poprawę jakości życia w regionie. Działania Kółka Rolniczego mają na celu nie tylko rozwój rolnictwa, ale także wszechstronny rozwój społeczny obszarów wiejskich, z uwzględnieniem lokalnych tradycji oraz potrzeb społecznych.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki