SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU STOWARZYSZENIA SKŁADAJĄ DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU, W TYM PREZES LUB JEDEN Z WICEPREZESÓW. 2. JEŻELI WSKUTEK ZŁOŻENIA OŚWIADCZENIA WOLI POWSTAJE PO STRONIE STOWARZYSZENIA ZOBOWIĄZANIE MAJĄTKOWE, JEDNĄ Z OSÓB JE SKŁADAJĄCYCH MUSI BYĆ WICEPREZES DS. FINANSOWYCH.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. WSPIERANIE DZIAŁAŃ PODEJMOWANYCH DLA URZECZYWISTNIANIA ZASAD DEMOKRATYCZNEGO PAŃSTWA PRAWNEGO, 2. DĄŻENIE DO USYTUOWANIA PROKURATURY JAKO ORGANU WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI W KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, 3. DĄŻENIE DO ZAPEWNIENIA PROKURATOROM PODMIOTOWOŚCI, NIEZALEŻNOŚCI I AUTONOMII W PODEJMOWANIU DECYZJI ORAZ PRZECIWDZIAŁANIE WSZELKIM PRZEJAWOM NIEZGODNEGO Z PRAWEM NARUSZANIA ICH NIEZALEŻNOŚCI, 4. DZIAŁANIA NA RZECZ STWORZENIA WARUNKÓW DO WYKONYWANIA PRZEZ PROKURATORÓW SWOICH ZADAŃ RZETELNIE, OBIEKTYWNIE I BEZSTRONNIE, Z POSZANOWANIEM PRAW I WOLNOŚCI JEDNOSTKI ORAZ INTERESU PUBLICZNEGO, 5. STWORZENIE RÓWNYCH SZANS I MOŻLIWOŚCI GODNEGO WYKONYWANIA ZAWODU PRZEZ PROKURATORÓW I URZĘDNIKÓW PROKURATURY, BEZ WZGLĘDU NA ZAJMOWANE STANOWISKO I MIEJSCE PRACY, 6. KSZTAŁTOWANIE POSTAW ETYCZNYCH PROKURATORÓW ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM DBAŁOŚCI O HONOR I GODNOŚĆ ZAWODU, 7. OCHRONA AUTORYTETU PROKURATURY, 8. RZETELNE PREZENTOWANIE JEJ DZIAŁALNOŚCI W ŚRODKACH MASOWEGO PRZEKAZU, 9. PROMOWANIE PRAWORZĄDNOŚCI I PROPAGOWANIE NA FORUM PUBLICZNYM ZNACZENIA NIEZALEŻNOŚCI PROKURATORA ORAZ POZYCJI SILNEJ I OBIEKTYWNEJ PROKURATURY W DEMOKRATYCZNYM PAŃSTWIE PRAWNYM, 10. POPULARYZOWANIE PRAWA.
prokuratorów, która stoi na straży niezależności i praworządności w polskim systemie wymiaru sprawiedliwości. Organizacja ta angażuje się w działalność edukacyjną oraz publikuje raporty i opinie dotyczące stanu polskiej prokuratury. Stowarzyszenie aktywnie monitoruje i podaje do wiadomości publicznej informacje o działaniach władzy ustawodawczej i wykonawczej, które mogą wpływać na funkcjonowanie systemu sądowniczego. Wśród swoich licznych inicjatyw, 'Lex Super Omnia' realizuje projekty edukacyjne i publikuje zarówno analityczne raporty, jak i publicystyczne artykuły komentujące aktualne wydarzenia w prokuraturze. W opublikowanych materiałach często podnoszą kwestie politycznego wpływu na prokuraturę, apelują o reformy oraz wspierają działania prodemokratyczne. Stowarzyszenie nie tylko tworzy raporty i stanowiska, ale także podejmuje konkretne kroki w kierunku poprawy sytuacji w polskim wymiarze sprawiedliwości poprzez współpracę z organizacjami pozarządowymi i środowiskami prawniczymi. Historia organizacji obejmuje m.in. wydawanie licznych raportów i publikacji, jak również organizowanie wydarzeń edukacyjnych, które mają na celu podniesienie świadomości na temat problemów i wyzwań, z którymi boryka się polska prokuratura. Regularnie wyrażają swoje stanowiska w mediach, przedstawiając opinie na temat aktualnych zagadnień prawnych i legislacyjnych. 'Lex Super Omnia' działa też na rzecz integracji środowiska prokuratorskiego, dążąc do unikania wpływów politycznych i podnoszenia standardów pracy prokuratorów w Polsce. Organizacja promuje transparentność i chce zapewnić, że każdy prokurator może działać niezależnie, zgodnie z prawem i etyką zawodową, bez nacisków z zewnętrznych źródeł.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE PROKURATORÓW "LEX SUPER OMNIA