SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU FUNDACJI SKŁADAJĄ: 1) PREZES ZARZĄDU FUNDACJI - SAMODZIELNIE, 2) WICEPREZES ZARZĄDU FUNDACJI - SAMODZIELNIE, 3) DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU FUNDACJI DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE.
Organ nadzoru
RADA FUNDACJI TEATR 21
Cel działania
1. ROZWÓJ I PROMOCJA KULTURY, SZTUKI, OCHRONY DÓBR KLULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO; 2. PROMOGCJA POLSKIEGO DOROBKU ARTYSTYCZNEGO W POLSCE I NA ŚWIECIE; 3. WSPIERANIE NOWATORSKICH INIGATYW KULTURALNYCH I EDUKACYJNYCH; 4. PREZENTACJA ŚWIATOWEGO DOROBKU ARTYSTYCZNEGO POLSKIEJ PUBLICZNOŚCI; 5. TWORZENIE WARUNKÓW ROZWOJU TWÓRCZOŚCI MŁODEGO POKOLENIA; 6. POPULARYZACJA NOWYCH IDEI Z OBSZARU KULTURY I SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ; 7. EDUKACJA KULTUROWA; 8. EDUKACJA ARTYSTYCZNA; 9. EDUKACJA SPOŁECZEŃSTWA DO WSPIERANIA, UCZESTNICTWA I TWORZENIA KULTURY; 10. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ BEZPIECZNEGO, ATRAKCYJNEGO I AKTYWNEGO ORGANIZOWANIA CZASU WOLNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY ORAZ ROZWOJU ICH ZAINTERESOWAŃ I UZDOLNIEŃ ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM PRZEDSIĘWZIĘĆ KULTURALNYCH I ARTYSTYCZNYCH); 11. ROZWÓJ I POPULARYZACJA SZTUKI INKLUZYWNEJ ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM SZTUKI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ; 12. ORGANIZOWANIE KONFERENCJI, KURSÓW, KONSULTAGI O TEMATYCE ZWIĄZANEJ Z KULTURĄ I SZTUKĄ ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM SZTUKI INKLUZYWNEJ, 13. POBUDZANIE TWÓRCZEGO RUCHU W ŚRODOWISKACH NIEPROFESJONALNYCH TWÓRCÓW KULTURY ORAZ W MIEJSCACH Z TRUDNYM DOSTĘPEM DO KULTURY; 14. STWARZANIE WARUNKÓW UCZESTNICTWA W KULTURZE OSOBOM WYKLUCZONYM SPOŁECZNIE; C.D. W §6 STATUTU (POLE MOŻE POMIEŚCIĆ MAKS.2000 ZNAKÓW)
inkluzywności w sztuce teatralnej. Centrum Sztuki Włączającej, będące częścią Fundacji, realizuje misję integracji osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności w życie artystyczne, stwarzając przestrzeń do twórczego wyrażania siebie. Teatr 21 prowadzi szeroką gamę projektów i wydarzeń, kierowanych zarówno do osób z niepełnosprawnościami, jak i szerokiej publiczności. W repertuarze można znaleźć różnorodne spektakle - od solowych performansów, takich jak Nie jestem rośliną inspirowane tekstami Aleksandry Skotarek i Virginii Woolf, po taneczne przedstawienia jak The Other Side of Dance.Oprócz spektakli, Teatr 21 oferuje warsztaty rozwojowe, takie jak kurs tanga TANgo! dostępny dla różnych ciał, czy zajęcia z jogi, medytacji i oddychania. Fundacja organizuje także ważne spotkania dla szczególnych grup społecznych, na przykład Krąg Rodzeństwa Osób z Niepełnosprawnością oraz Krąg Kobiet. Fundacja angażuje się także w działania artystyczne mające na celu wsparcie społeczności LGBTQ+, jak choćby Queerowe Kółko Szydełkowania. Jednym z projektów są również bezpłatne zajęcia taneczne dla osób z chorobą Parkinsona pod tytułem Chodźmy w tango!.Teatr 21 znany jest z twórczego podejścia do teatru, doskonale łącząc sztukę z działaniami na rzecz stwarzania równych szans i aktywnego uczestnictwa w kulturze. To miejsce, gdzie różnorodność staje się inspiracją do powstawania wyjątkowych dzieł teatralnych, a każde działanie ma na celu wzbogacenie oraz wsparcie zarówno uczestników, jak i odbiorców ich sztuki.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki