SĄD REJONOWY W CZĘSTOCHOWIE, XVII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO ZAWIERANIA UMÓW, UDZIELANIA PEŁNOMOCNICTW I SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI WE WSZYSTKICH SPRAWACH WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE I PODPIS: 1. PREZESA I SKARBNIKA - W PRZYPADKU ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZANIA MAJĄTKOWYCH 2. DO SKŁADANIA WNIOSKÓW W SPRAWACH INNYCH NIŻ MAJĄTKOWE WYMAGANY JEST PODPIS REZESA I CZŁONKA ZARZĄDU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1) UPOWSZECHNIANIE W SPOŁECZEŃSTWIE AKCEPTACJI WIEKU STARSZEGO, JAKO NATURALNEGO OKRESU ŻYCIA, KTÓRY JEST CZASEM RADOSNEJ SATYSFAKCJI I SPEŁNIENIA ŻYCIOWEGO DOJRZAŁEGO CZŁOWIEKA, Z KTÓREGO DOŚWIADCZENIA I UMIEJĘTNOŚCI CZERPIĄ MŁODSZE POKOLENIA. 2) POBUDZANIE MYŚLENIA W SPOŁECZEŃSTWIE O POTRZEBIE TWORZENIA STRUKTUR SŁUŻĄCYCH ZAGOSPODAROWANIU AKTYWNOŚCI ŻYCIOWEJ I SPOŁECZNEJ LUDZI WCHODZĄCYCH W WIEK EMERYTALNY 3) POMOC W ADAPTACJI DO ŻYCIA NA EMERYTURZE, POBUDZANIE AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ LUDZI STARSZYCH 4) POSZUKIWANIE ŹRÓDEŁ KULURY LUDOWEJ, POPULARYZOWANIE, KULTYWOWANIE W ŚRODOWISKU, JAK I ZACHOWANIE JEJ DLA PRZYSZŁYCH POKOLEŃ 5) INSPIROWANIE ORAZ TWORZENIE WARUNKÓW DO: - ŚWIADOMEGO ROZWOJU INTELEKTUALNEGO, - AKTYWNEGO I TWÓRCZEGO ŻYCIA W SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ, - BUDOWANIE NOWOCZESNEGO SPOŁECZEŃSŁWA W MYŚL ZASAD DEMOKRACJI$I TOLERANCJI 6) INICJOWANIE I WSPIERANIE PRZEDSIĘWZIĘĆ MAJĄCYCH NA CELU ZMIANĘ POSTAW SPOŁECZNYCH WOBEC OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, WALKĘ ZE STEREOTYPAMI I UPRZEDZENIAMI, POMOC W OSIĄGANIU SAMODZIELNOŚCI I NIEZALEŻNOŚCI ŻYCIOWEJ PRZEZ TĘ GRUPĘ SPOŁECZEŃSTWA 7) PROPAGOWANIE ŚWIADOMOŚCI EKOLOGICZNEJ ORAZ IDEI ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU 8) PRACA NA RZECZ OSÓB BEZPOŚREDNIO I POŚREDNIO ZAGROŹONYCH SPOŁECZNYM WYKLUCZENIEM 9) DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z ROZWOJEM ŚWIADOMOŚCI SPOŁECZNEJ, PRZECIWDZIAŁANIEM PATOLOGIOM SPOŁECZNYM 10) DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA ROZWÓJ WSPÓLNOT I SPOIECZNOŚCI LOKALNYCH
Branże
Opis
Organizacja spotkań i wydarzeń dla seniorów
Warsztaty oraz aktywności kulturalne
Integracja społeczna mieszkańców w wieku senioralnym
Gminy Janów, oferując różnorodne programy oraz aktywności, które sprzyjają integracji oraz aktywności fizycznej wśród seniorów. Głównym celem stowarzyszenia jest wspieranie starszych mieszkańców w ich codziennym życiu poprzez organizację spotkań, warsztatów, wycieczek oraz aktywności kulturalnych, które przede wszystkim sprzyjają realizacji ich pasji i rozwijaniu umiejętności. Klub stawia na tworzenie przestrzeni do budowania relacji społecznych, co jest istotne dla mentalnego i emocjonalnego dobrostanu seniorów. Dodatkowo, w ramach działalności, stowarzyszenie podejmuje się także współpracy z innymi lokalnymi organizacjami oraz instytucjami, co pozwala na realizację szerszego wachlarza przedsięwzięć. Od momentu swojego powstania, "Jurajski Klub Seniora" stał się istotnym punktem odniesienia dla starszych osób w regionie, przyczyniając się do ich aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE JURAJSKI KLUB SENIOR