SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU FUNDACJI MAJĄ PRAWO: PREZES ZARZĄDU LUB CZŁONKOWIE ZARZĄDU JEDNOOSOBOWO. 2. ROCZNE SPRAWOZDANIE FINANSOWE MUSI BYĆ PODPISANE PRZEZ CO NAJMNIEJ DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE. 3. W SPRAWACH DOTYCZĄCYCH ZATRUDNIENIA PRACOWNIKÓW ORAZ W SPRAWACH NIE ZWIĄZANYCH Z ZACIĄGANIEM ZOBOWIĄZAŃ MAJĄTKOWYCH POWYŻEJ 20.000 (DWADZIEŚCIA TYSIĘCY) ZŁOTYCH - OŚWIADCZENIA WOLI FUNDACJI MOŻE SKŁADAĆ JEDNOOSOBOWO PREZES ZARZĄDU LUB JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU. 4. OPERACJE BEZPOŚREDNIO SKUTKUJĄCE ZMNIEJSZENIEM SUMY ŚRODKÓW PRZECHOWYWANYCH NA RACHUNKACH BANKOWYCH, O ILE NIE PRZEKRACZAJĄ SUMY 20.000 (DWADZIEŚCIA TYSIĘCY) ZŁOTYCH MOGĄ BYĆ DOKONYWANE PRZEZ JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU.
Organ nadzoru
RADA FUNDACJI
Cel działania
1. WSPIERANIE EDUKACJI I ROZWOJU DZIECI I MŁODZIEŻY Z KRAJÓW AFRYKI SUBSAHARYJSKIEJ, 2. DZIAŁANIE NA RZECZ ZMNIEJSZENIA RÓŻNIC W ROZWOJU SPOŁECZNO -GOSPODARCZYM NAJSŁABIEJ ROZWINIĘTYCH KRAJÓW AFRYKI SUBSAHARYJSKIEJ (ZWŁASZCZA W NASTĘPUJĄCYCH DZIEDZINACH ŻYCIA: EDUKACJA, OCHRONA ZDROWIA, OCHRONA ŚRODOWISKA), 3. POMOC MIESZKAŃCOM KRAJÓW AFRYKI SUBSAHARYJSKIEJ CIERPIĄCYM UBÓSTWO, 4. UPOWSZECHNIANIE WIEDZY O KRAJACH AFRYKI SUBSAHARYJSKIEJ - ICH KULTURZE ORAZ AKTUALNYCH PROBLEMACH I ICH PRZYCZYNACH, 5. DZIAŁANIE NA RZECZ WZAJEMNEGO POZNAWANIA, ZBLIŻANIA, ROZUMIENIA I NAWIĄZYWANIA OSOBISTYCH WIĘZI MIEDZY LUDŹMI ODLEGŁYCH OD SIEBIE SPOŁECZEŃSTW I KULTUR, 6. PROMOWANIE IDEI I WOLONTARIATU, 7. WSPÓŁPRACA Z ORGANIZACJAMI POLSKIMI I ZAGRANICZNYMI, KTÓRYCH CELAMI STATUTOWYMI JEST DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA, NAUKOWO- TECHNICZNA, OŚWIATOWA, KULTURALNA, OCHRONA ZDROWIA, OCHRONA ŚRODOWISKA W KRAJACH AFRYKI SUBSAHARYJSKIEJ, 8. BUDOWANIE PŁASZCZYZNY WSPÓŁPRACY POMIĘDZY PRZEDSTAWICIELAMI SEKTORA POZARZĄDOWEGO, RZĄDOWEGO ORAZ PRZEDSIĘBIORSTWAMI Z POLSKI I KRAJÓW AFRYKI SUBSAHARYJSKIEJ.
Wsparcie edukacji dzieci i młodzieży w Beninie i Togo.
Korepetycje oraz fundusz stypendialny dla uzdolnionych uczniów.
Program dożywiania w szkołach oraz pomoc materialna dla rodzin.
Świetlice szkolne i mobilny dom kultury dla rozwijania umiejętności.
Budowanie poczucia własnej wartości oraz wiary w siebie wśród dzieci.
skupiając się na wsparciu edukacji dzieci i młodzieży w Beninie oraz Togo. Jako organizacja lokalna, składająca się z pasjonatów zaangażowanych w poprawę życia najmłodszych, fundacja doskonale rozumie specyfikę i potrzeby regionu, co pozwala jej na efektywne działanie na miejscu. W ramach swoich działań, finałuje projekty mające na celu promowanie edukacji, które obejmują m.in. korepetycje dla dzieci z rodzin analfabetycznych oraz stypendia dla utalentowanych uczniów, umożliwiające im kontynuowanie nauki w szkołach ponadpodstawowych.
Fundacja organizuje również programy dożywiania, które mają na celu zapewnienie posiłków dla dzieci z ubogich rodzin, co sprzyja ich aktywności szkolnej. Dzięki wsparciu w postaci kantyn szkolnych, dzieci mogą skuteczniej koncentrować się na nauce, a ich rodziny są bardziej skłonne do wysyłania ich do szkoły. Dodatkowo, Edu Afryka prowadzi świetlice przyszkolne, gdzie dzieci rozwijają swoje pasje i umiejętności w atmosferze zabawy, a także oferuje program mobilnego domu kultury, który wzbogaca ich czas wolny.
Fundacja stawia na rozwój osobisty dzieci, podkreślając znaczenie wiary we własne siły oraz budowania poczucia własnej wartości, co pozwala młodym ludziom lepiej radzić sobie w życiu i aktywnie uczestniczyć w społeczności. Edu Afryka regularnie organizuje zbiórki funduszy, zachęcając darczyńców do wspierania ich misji poprzez darowizny.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
FUNDACJA EDUKACJA DLA ROZWOJ