SĄD REJONOWY W LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU FUNDACJI WE WSZYSTKICH SPRAWACH, RÓWNIEŻ MAJĄTKOWYCH, MOŻE SKŁADAĆ KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
Organ nadzoru
RADA FUNDACJI
Cel działania
1. INICJOWANIE I POPIERANIE INICJATYW SPOŁECZNYCH MAJĄCYCH NA CELU PRZECIWDZIAŁANIE BEZDOMNOŚCI ZWIERZĄT DOMOWYCH. 2. TWORZENIE SCHRONISK - PRZYTULISK DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT LUB WSPIERANIE ICH PROWADZENIA. 3. ZWALCZANIE WSZELKICH PRZEJAWÓW OKRUCIEŃSTWA WOBEC ZWIERZĄT, BEZPOŚREDNIO DZIAŁAJĄC W ICH OBRONIE NIOSĄC IM POMOC I ZAPEWNIAJĄC OPIEKĘ LEKARSKĄ. 4. AKTYWNE DZIAŁANIE W ZAKRESIE PRZESTRZEGANIA PRAW ZWIERZĄT. 5. SPRAWOWANIE NADZORU I KONTROLI NAD PRZESTRZEGANIEM PRZEPISÓW I PRAW W DZIEDZINIE OCHRONY ZWIERZĄT I OCHRONY ŚRODOWISKA. 6. WSPÓŁDZIAŁANIE Z WŁAŚCIWYMI INSTYTUCJAMI W ZAKRESIE OCHRONY ZWIERZĄT. 7. UDZIELANIE POMOCY OSOBOM ZAJMUJĄCYM SIĘ OPIEKĄ NAD ZWIERZĘTAMI BEZDOMNYMI. 8. PROWADZENIE SZEROKIEJ DZIAŁALNOŚCI EDUKACYJNEJ W ZAKRESIE OCHRONY ZWIERZĄT POPRZEZ WSPÓŁPRACĘ Z INSTYTUCJAMI OŚWIATOWO-WYCHOWAWCZYMI (SZKOŁY) W ZAKRESIE WYCHOWANIA MŁODZIEŻY W DUCHU HUMANITARNEGO STOSUNKU DO ZWIERZĄT. 9. ROZWIJANIE KONTAKTÓW Z KRAJOWYMI I ZAGRANICZNYMI ŚRODOWISKAMI ZWIĄZANYMI Z DZIAŁALNOŚCIĄ ZBIEŻNĄ Z CELAMI FUNDACJI. 10. PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI ZMIERZAJĄCEJ DO ZMNIEJSZENIA POPULACJI BEZDOMNYCH ZWIERZĄT (STERYLIZACJA I KASTRACJA). 11. GROMADZENIE ŚRODKÓW FINANSOWYCH I ZASOBÓW MATERIALNYCH W CELU PROWADZENIA I UTRZYMYWANIA SCHRONISK - PRZYTULISK O KTÓRYCH MOWA W PKT 2. 12. REALIZOWANIE ZASAD KARTY PRAW ZWIERZĄT UCHWALONEJ PRZEZ UNESCO W DNIU 15 PAŹDZIERNIKA 1978 R. 13. DZIAŁANIA MAJĄCE NA CELU ZAPEWNIENIE ZWIERZĘCIU DOMOWEMU MOŻLIWOŚCI EGZYSTENCJI, ZGODNIE Z POTRZEBAMI DANEGO GATUNKU, RASY, PŁCI I WIEKU. 14. PODEJMOWANIE WSZELKICH DZIAŁAŃ MAJĄCYCH NA CELU ZAPEWNIENIE ZWIERZĘCIU DOMOWEMU POMIESZCZENIA CHRONIĄCEGO JE PRZED ZIMNEM, UPAŁAMI I OPADAMI ATMOSFERYCZNYMI, Z DOSTĘPEM DO ŚWIATŁA DZIENNEGO, UMOŻLIWIAJĄCEGO SWOBODNĄ ZMIANĘ POZYCJI CIAŁA, ODPOWIEDNIĄ KARMĘ I STAŁY DOSTĘP DO WODY A W PRZYPADKU ZWIERZĄT GOSPODARSKICH ZAPEWNIENIE IM OPIEKI I WŁAŚCIWYCH WARUNKÓW BYTOWANIA W CELU WYELIMINOWANIA JAKICHKOLWIEK URAZÓW I USZKODZEŃ CIAŁA LUB INNYCH CIERPIEŃ. 15. PROMOCJA I ORGANIZACJA WOLONTARIATU (ART 4.1. PKT 18 USTAWY O DPPIW).
Prowadzi działania edukacyjne dotyczące zdrowia i potrzeb psów
Znalazła dom dla około tysiąca psów
Organizuje zbiórki funduszy na dalszą działalność
non-profit, która zajmuje się pomocą psom w potrzebie. Jej głównym celem jest zapewnienie opieki medycznej oraz wsparcia dla zwierząt bezdomnych, które trafiają pod jej skrzydła. Każdy pies przyjmowany przez fundację otrzymuje niezbędne leczenie: odrobaczanie, szczepienia, chipowanie oraz kastrację. W przypadkach gdy czworonóg wymaga dodatkowych zabiegów medycznych lub psychologicznych, organizacja współpracuje z hotelami dla psów, które oferują resocjalizację i intensywną opiekę. W siedzibie fundacji znajduje się na stałe kilkanaście psów, przeważnie starszych lub potrzebujących specjalnej troski.
W ciągu swojej działalności, fundacja znalazła nowe domy dla około tysiąca psów. Jej działalność nie ogranicza się jedynie do adopcji — "Pan i Pani Pies" prowadzi działania edukacyjne, mające na celu zmianę postaw społecznych względem psów i promowanie odpowiedzialności za ich zdrowie oraz istotę ich potrzeb. Fundacja stawia na uświadamianie społeczeństwa w zakresie podstawowych praw psów oraz ich emocjonalnych potrzeb, walcząc o poprawę warunków życia zwierząt w Polsce. Dwa założycielki fundacji, Agnieszka i Justyna, połączyły siły z pasją do pomocy zwierzętom, co czyni tę organizację wyjątkową.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
"PAN I PANI PIES" FUNDACJA IMIENIA MAĆKA KOZŁOWSKIEG