SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU FUNDACJI WE WSZYSTKICH SPRAWACH Z WYJĄTKIEM MAJĄTKOWYCH, SKŁADAĆ MOŻE KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE. 2. W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH WYMAGANY JEST PODPIS DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE.
Organ nadzoru
RADA FUNDACJI
Cel działania
1. POSZUKIWANIE, LOKALIZOWANIE I UPAMIĘTNIANIE ZAPOMNIANYCH GROBÓW OFIAR HOLOKAUSTU. 2. ODTWARZANIE LOSÓW ŻYDÓW, PRZEBIEGU EGZEKUCJI, ZEBRANIE JAK NAJWIĘKSZEJ ILOŚCI SZCZEGÓŁÓW O POSZCZEGÓLNYCH LUDZIACH. 3. ZACHOWANIE PAMIĘCI O KAŻDEJ Z OFIAR ZBRODNI NAZISTOWSKICH. 4. GROMADZENIE DOKUMENTACJI, SPISYWANIE I ARCHIWIZACJA RELACJI ŚWIADKÓW ZBRODNI HITLEROWSKIEGO LUDOBÓJSTWA. 5. SZERZENIE WIEDZY NA TEMAT HOLOKAUSTU, HISTORII I TRADYCJI NARODU ŻYDOWSKIEGO I PRZEKAZYWANIE JEJ DLA NASTĘPNYCH POKOLEŃ, KTÓRE NIE BĘDĄ JUŻ MIAŁY BEZPOŚREDNIEGO KONTAKTU Z GENERACJĄ, KTÓRA DOŚWIADCZYŁA HOLOKAUSTU. 6. ANGAŻOWANIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH W PRZYWRACANIE WIEDZY O ŻYDOWSKIEJ PRZESZŁOŚCI MIAST I WSI, W ODKRYWANIU LOKALNEGO DZIEDZICTWA I DBAŁOŚCI O NIE. 7. PODNOSZENIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT LOKALNEGO DZIEDZICTWA HISTORYCZNEGO I KULTUROWEGO WŚRÓD MIESZKAŃCÓW POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI W POLSCE. 8. PODEJMOWANIE INICJATYW EDUKACYJNYCH DLA PRZEKAZYWANIA HISTORII I DZIEDZICTWA MŁODYM POKOLENIOM ORAZ DLA PRZECIWDZIAŁANIA PRZEJAWOM NIETOLERANCJI I DYSKRYMINACJI, KSENOFOBII W SZCZEGÓLNOŚCI ANTYSEMITYZMU. 9. PROPAGOWANIE POSTAW TOLERANCJI, POSZANOWANIA PRAW CZŁOWIEKA, SZCZEGÓLNIE MNIEJSZOŚCI NARODOWYCH I WSPÓŁPRACY LUDZI RÓŻNYCH KULTUR I RELIGII. 10. OCHRONA DZIEDZICTWA NARODOWEGO I KULTURY, W TYM RATOWANIE MIEJSC ZWIĄZANYCH Z KULTURĄ ŻYDOWSKĄ. 11. WSPIERANIE LOKALNYCH SPOŁECZNOŚCI POLSKIEJ W GODZENIU SIĘ Z PRZESZŁOŚCIĄ I PRZEZWYCIĘŻANIU TRAUMY SPOWODOWANEJ PRZEZ TRAGICZNY KONIEC WSPÓŁŻYCIA POLSKO - ŻYDOWSKIEGO. 12. ANGAŻOWANIE WŁADZ LOKALNYCH I LIDERÓW SPOŁECZNYCH W PRZEJMOWANIU ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA DZIEDZICTWO POLSKO-ŻYDOWSKIEJ HISTORII LOKALNEJ.
oraz miejsc pamięci w Polsce. Organizacja skupia się na badaniach, projektach archiwalnych oraz popularyzacji wiedzy o historii Żydów w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, które zostały zapomniane lub zaniedbane. Fundacja angażuje się w tworzenie cyfrowych zasobów, które mają na celu zachowanie pamięci o historii żydowskich społeczności, ich zwyczajach oraz tragicznych losach na przestrzeni wieków. Dzięki temu, Fundacja nie tylko koncentruje się na samej dokumentacji, ale również na edukacji społeczeństwa, dotyczącej bogatej historii Żydów w Polsce. Jej inicjatywy mają na celu przede wszystkim ochronę dziedzictwa kulturowego oraz przeciwdziałanie zapominaniu o ważnych wydarzeniach historycznych. Fundacja organizuje także wydarzenia, podczas których wspiera lokalne społeczności w dokumentowaniu oraz upamiętnianiu tych ważnych miejsc.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki