SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU FUNDACJI MOŻE SKŁADAĆ PREZES I WICEPREZES SAMODZIELNIE LUB ŁĄCZNIE DWÓCH, UPOWAŻNIONYCH PRZEZ ZARZĄDU CZŁONKÓW ZARZĄDU.
Organ nadzoru
RADA FUNDACJI
Cel działania
ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWEJ POMOCY OSOBOM STARSZYM I ICH OTOCZENIU, JAK RÓWNIEŻ WSPIERANIE WSZELKICH FORM POMOCY I INICJATYW ZMIERZAJĄCYCH DO ZAPOBIEGANIA WYKLUCZENIU SPOŁECZNEMU I MARGINALIZACJI OSÓB STARSZYCH.
Kampanie społeczne dotyczące przemocy wobec seniorów
Organizacja programów edukacyjnych i szkoleń dla specjalistów
Inicjatywy międzypokoleniowe i projekty kulturalne
Dostarczanie narzędzi do diagnozy przemocowych sytuacji dla lekarzy
poprawa jakości życia osób starszych w Polsce, zwłaszcza tych doświadczających przemocy. Jej misją jest zapewnienie seniorom życia wolnego od przemocy oraz wspieranie ich w trudnych sytuacjach życiowych. Historia fundacji sięga początków jej założenia przez Magdalenę Rutkiewicz, której osobiste doświadczenia z opieką nad osobą starszą zainspirowały do działania na rzecz seniorów. Fundacja promuje godność, szacunek oraz solidarność społeczną, starając się wprowadzać zmiany w systemie ochrony starszych. W działaniu opiera się na czterech filarach: przeciwdziałaniu przemocy, inicjowaniu zmian systemowych, promowaniu pozytywnych postaw oraz wspieraniu seniorów i ich otoczenia. W ramach swoich projektów fundacja organizuje kampanie społeczne, programy edukacyjne oraz miejscowe inicjatywy, takie jak „Pamięć Zadbana” i „Uważny Pasterz”, które mają na celu ochronę osób starszych oraz ich integrację ze społeczeństwem. Fundacja angażuje różne grupy społeczne, w tym pracowników zdrowia, policję oraz środowiska akademickie, w celu wspólnego rozwiązywania problemów związanych z przemocą wobec seniorów oraz wspierania ich w codziennym życiu.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki