SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI I PODPISYWANIA UMÓW W IMIENIU STOWARZYSZENIA WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE PREZESA I JEDNEGO Z CZŁONKÓW ZARZĄDU GŁÓWNEGO STOWARZYSZENIA
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELAMI STATUTOWYMI TOWARZYSTWA SĄ: A) WSPIERANIE ROZWOJU DIAGNOSTYKI I LECZENIA CHORÓB UKŁADU NERWOWEGO NALEŻĄCYCH DO ZABURZEŃ RUCHOWYCH, A SZCZEGÓLNIE CHOROBY PARKINSONA ORAZ PROMOCJA WIEDZY W TYM ZAKRESIE WŚRÓD SPOŁECZEŃSTWA; B) UPOWSZECHNIANIE WIEDZY O CHOROBACH NALEŻACYCH DO ZABURZEŃ RUCHOWYCH, A SZCZEGÓLNIE O CHOROBIE PARKINSONA, WŚRÓD LEKARZY, PSYCHOLOGÓW ORAZ INNYCH PRACOWNIKÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ I PRACOWNIKÓW NAUKOWYCH PROWADZĄCYCH BADANIA NAUKOWE W TYM ZAKRESIE; C) INICJOWANIE I WSPIERANIE BADAŃ NAUKOWYCH W DZIEDZINIE CHORÓB MÓZGU, A W SZCZEGÓLNOŚCI CHOROBY PARKINSONA I INNYCH ZABURZEŃ RUCHOWYCH ORAZ KRAJOWEJ I MIĘDZYNARODOWEJ WYMIANY NAUKOWEJ W TYM ZAKRESIE; D) WSPÓŁPRACOWANIE Z RÓŻNYMI PODMIOTAMI I ORGANIZACJAMI W POPRAWIE OPIEKI NAD CHORYMI Z ZABURZENIAMI RUCHOWYMI W POLSCE; E)WSPÓŁUDZIAŁ W PODNOSZENIU KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH KADRY MEDYCZNEJ (LEKARZY, FIZJOTERAPEUTÓW, PSYCHOLOGÓW I INNYCH PRACOWNIKÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ) W ZAKRESIE WIEDZY NA TEMAT DIAGNOSTYKI I TERAPII CHOROBY PARKINSONA I INNYCH CHORÓB MÓZGU PROWADZĄCYCH DO ZABURZEŃ RUCHOWYCH.
Wsparcie dla osób z chorobą Parkinsona oraz innymi zaburzeniami ruchowymi.
Organizacja konferencji i szkoleń dla specjalistów w dziedzinie neurologii.
Realizacja programów edukacyjnych, takich jak Akademia Młodego Parkinsonologa.
Publikacja materiałów naukowych i edukacyjnych dotyczących neurologii.
Promowanie badań nad chorobą Parkinsona oraz współpraca z instytucjami medycznymi.
Łodzi, jest organizacją non-profit, powołaną do działania na rzecz osób cierpiących na chorobę Parkinsona oraz inne zaburzenia ruchowe. Celem towarzystwa jest wspieranie pacjentów, ich rodzin oraz specjalistów zajmujących się leczeniem schorzeń neurologicznych. Towarzystwo prowadzi działalność edukacyjną, organizując konferencje, szkolenia oraz warsztaty dla neurologów i młodych specjalistów w dziedzinie neurologii. Jednym z wyróżniających się programów jest „Akademia Młodego Parkinsonologa”, która ma na celu kształcenie przyszłych ekspertów w leczeniu choroby Parkinsona. Ponadto, towarzystwo promuje projekty badawcze i współprace z różnymi instytucjami, a także prowadzi wydawnictwa, takie jak „Polski Przegląd Neurologiczny”, co zwiększa dostępność wiedzy na temat powyższych schorzeń. W działaniach PTChPiIZR istotne miejsce zajmują także inicjatywy związane z poprawą jakości życia pacjentów, a także działania mające na celu ich integrację ze środowiskiem oraz aktywizację społeczną.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
POLSKIE TOWARZYSTWO CHOROBY PARKINSONA I INNYCH ZABURZEŃ RUCHOWYCH Z SIEDZIBĄ W ŁODZ