SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU STOWARZYSZENIA WE WSZYSTKICH SPRAWACH Z WYJĄTKIEM MAJĄTKOWYCH SKŁADAĆ MOŻE KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE. W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH WYMAGANY JEST PODPIS DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE, PRZY CZYM JEDNĄ Z TYCH OSÓB MUSI BYĆ PREZES LUB OSOBA PRZEZ NIEGO UPOWAŻNIONA.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELAMI STOWARZYSZENIA SĄ: I. BADANIA NAUKOWE: 1. ROZWÓJ WIEDZY O ŚRODOWISKU PRZYRODNICZYM POLSKI (W SZCZEGÓLNOŚCI REGIONU): POZNANIE ZASOBÓW PRZYRODNICZYCH, ZAGROŻEŃ DLA PRZYRODY, METOD ZAPOBIEGANIA ZAGROŻENIOM. 2. BADANIA PRZYRODNICZE, W SZCZEGÓLNOŚCI ORNITOLOGICZNE: POZNANIE STANU, TRENDÓW LICZEBNOŚCI I ROZMIESZCZENIA AWIFAUNY, BADANIE BIOLOGII I EKOLOGII PTAKÓW, POZNANIE ZAGROŻEŃ I MOZLIWOŚCI OCHRONY GATUNKÓW. 3. ROZWÓJ METOD BADAWCZYCH I PUBLIKOWANIE EFEKTÓW BADAŃ W WYDAWNICTWACH NAUKOWYCH I POPULARNONAUKOWYCH. 4. PROPAGOWANIE ETYCZNYCH METOD BADAŃ PRZYRODNICZYCH. II. OCHRONA PRZYRODY I ŚRODOWISKA: 1. PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ SŁUŻĄCYCH OCHRONIE FAUNY I FLORY. 2. WPŁYWANIE NA POPRAWĘ STANU ŚRODOWISKA NATURALNEGO, SZCZEGÓLNIE NAJBARDZIEJ ZAGROŻONYCH BIOTOPÓW. 3. AKTYWNA OCHRONA PTAKÓW I ICH SIEDLISK. 4. DZIAŁANIE NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU ŚRODOWISKA PRZYRODNICZEGO I ROLNICTWA. III. EDUKACJA I POPRAWA ŚWIADOMOŚCI SPOŁECZNEJ: 1. EDUKACJA EKOLOGICZNA: SZERZENIE WIEDZY, ŚWIADOMOŚCI EKOLOGICZNEJ I ROZBUDZANIE ZAINTERESOWAŃ PRZYRODNICZYCH. 2. UPOWSZECHNIANIE I PROMOWANIE ORNITOLOGII, W SZCZEGÓLNOŚCI WIEDZY NA TEMAT PTAKÓW I OBSERWACJI PTAKÓW, JAKO FORMY SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU. 3. WYDAWANIA I ROZPOWSZECHNIANIE PUBLIKACJI O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ, ORNITOLOGICZNEJ. IV. WSPÓŁPRACA I ORGANIZACJA DZIAŁAŃ: 1. INICJOWANIE I POPIERANIE WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI KRAJOWYMI I ZAGRANICZNYMI ORAZ WSZELKIMI INSTYTUCJAMI I ORGANIZACJAMI. 2. PODEJMOWANIE WSPÓŁPRACY Z WSZELKIMI PODMIOTAMI REALIZUJĄCYMI CELE ZBLIŻONE DO CELÓW STOWARZYSZENIA.
Edukacja przyrodnicza poprzez wydarzenia jak 'Noc Sów'
Integracja środowiska ornitologicznego przez zjazdy i konferencje
oraz ich siedlisk, od 2022 roku kontynuuje działalności w zakresie inwentaryzacji ornitologicznych, ochrony ptaków i organizacji wydarzeń edukacyjnych. W ramach działań badawczych prowadzi m.in. zimowe liczenia ptaków wodnych oraz organizuje oboz obrączkarski 'Bukówka', który stanowi platformę dla wolontariuszy i badaczy. Celem obozu jest nie tylko obrączkowanie ptaków przelotnych, ale również edukacja i podnoszenie świadomości ornitologicznej. Dodatkowo, Stowarzyszenie podejmuje interwencje ochronne, jak budowa platform dla rybitw czy działania związane z ochroną kolonii mew na zbiorniku Mietkowskim. W ramach integracji środowiska ornitologicznego organizowane są zjazdy, na których uczestnicy mają możliwość wysłuchania referatów na temat nowoczesnych badań ornitologicznych. Działania edukacyjne, takie jak 'Noc Sów', przyciągają amatorów ornitologii i zapewniają im bezpośredni kontakt z przyrodą. Śląskie Towarzystwo Ornitologiczne także aktywnie wykorzystuje platformy internetowe do komunikacji z członkami oraz promowania swoich działań, co potwierdza ich zaangażowanie w rozwój społeczności ornitologów.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
ŚLĄSKIE TOWARZYSTWO ORNITOLOGICZN