SĄD REJONOWY W LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA I PRZYJMOWANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU I NA RZECZ STOWARZYSZENIA WE WSZYSTKICH SPRAWACH, W TYM MAJĄTKOWYCH, ZAWIERANIA I WYPOWIADANIA UMÓW ORAZ UDZIELANIA PEŁNOMOCNICTW UPRAWNIONYCH JEST DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE. JEDNAKŻE DO KWOTY 1000 PLN KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU MOŻE SAMODZIELNIE ZACIĄGAĆ ZOBOWIĄZANIA A TAKŻE SKŁADAĆ I PRZYJMOWAĆ OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU I NA RZECZ STOWARZYSZENIA.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. OPIEKA NAD GROBAMI WOJENNYMI ORAZ MIEJSCAMI PAMIĘCI NARODOWEJ. 2. DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE PODTRZYMYWANIA I UPOWSZECHNIANIA TRADYCJI NARODOWEJ, PIELĘGNOWANIA POLSKOŚCIORAZ ROZWOJU ŚWIADOMOŚCI NARODOWEJ, OBYWATELSKIEJ I KULTUROWEJ. 3. DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE KULTURY, SZTUKI, OCHRONY DÓBR KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO. 4. WSPIERANIE DZIAŁALNOŚCI MUZEALNEJ. 5. OPIEKA NAD ZABYTKAMI MILITARNYMI, W SZCZEGÓLNOŚCI NAD ZABYTKAMI TECHNIKI MILITARNEJ. 6. OPRACOWYWANIE MATERIAŁÓW SŁUŻĄCYCH PROPAGOWANIU TRADYCJI ORĘŻA. 7. OCHRONA I RESTAURACJA OBIEKTÓW HISTORYCZNYCH I ZABYTKOWYCH, ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM OBIEKTÓW OCHARAKTERZE MILITARNYM. 8. WSPIERANIE I PROMOCJA OSÓB (TWÓRCÓW, ARTYSTÓW, UCZONYCH) ZAANGAŻOWANYCH W INICJATYWY ZWIĄZANE ZOCHRONĄ TRADYCJI ORĘŻA. 9. PROWADZENIE BADAŃ W ZAKRESIE HISTORII WOJSKOWOŚCI. 10. KONSULTOWANIE PRODUKCJI FILMOWYCH, TELEWIZYJNYCH, SZTUK TEATRALNYCH CZY WSZELKICH INNYCH PRZEJAWÓWTWÓRCZOŚCI. 11. PROPAGOWANIE RZETELNEJ WIEDZY HISTORYCZNEJ DOTYCZĄCEJ TECHNIKI WOJSKOWEJ ORAZ ORĘŻA.
Szkolenia strzeleckie z broni historycznej i współczesnej.
Opieka nad grobami żołnierzy i działania memorialne.
Prowadzenie szkoleń motorowych z wykorzystaniem zabytkowych pojazdów.
Własna baza szkoleniowa z fortifikacjami i przestrzenią do nauki.
które działa od 2006 roku i formalnie wpisane zostało do rejestru jako organizacja non-profit w 2011 roku. Jego członkowie, głównie z rejonu Warszawy, łączą swoją pasję do historii wojskowości z praktycznymi działaniami, które obejmują zarówno rekonstrukcje historyczne, jak i pamięć o żołnierzach. Organizacja zajmuje się opieką nad grobami wojsko patriotycznymi oraz prowadzi liczne inicjatywy mające na celu edukację i popularyzację historii wojskowej w społeczeństwie. W ramach działalności rekonstrukcyjnej, stowarzyszenie specjalizuje się szczególnie w odtwarzaniu jednostek artylerii Wojska Polskiego oraz Armii Czerwonej, posiadając w swoim wyposażeniu m.in. moździerze oraz armaty ZIS-3. Kalina Krasnaja dysponuje także zabytkowymi pojazdami, które wykorzystuje do szkoleń motorowych i historycznych. Celem organizacji jest nie tylko rekonstrukcja wydarzeń historycznych, ale również przywracanie pamięci o żołnierzach poprzez różnego rodzaju działania memorialne. Posiadają własną bazę szkoleniową w okolicach Warszawy, co umożliwia im prowadzenie szkoleń strzeleckich zarówno z broni historycznej, jak i współczesnej, a także organizację warsztatów dla zainteresowanych tematyka historyczną.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW HISTORII WOJSKOWOŚCI - KALINA KRASNAJ