SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU FUNDACJI SKŁADAJĄ: W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO - PREZES FUNDACJI, W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO - PREZES I CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE.
Organ nadzoru
RADA FUNDACJI
Cel działania
1. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ DOBRA PUBLICZNEGO W ZAKRESIE KULTURY I SZTUKI, A TAKŻE OŚWIATY I NAUKI. 2. PROMOCJA I WSPIERANIE NAUCZANIA HISTORII SZTUKI ORAZ POPULARYZACJI WIEDZY O SZTUCE. 3. WSPIERANIE BADAŃ NAUKOWYCH HISTORII SZTUKI. 4. WSPÓŁPRACA Z INSTYTUCJAMI PUBLICZNYMI I ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI DZIAŁAJĄCYMI W ZAKRESIE OBJĘTYM CELAMI FUNDACJI ORAZ WSPÓŁPRACA Z MUZEAMI, GALERIAMI I SZKOŁAMI ARTYSTYCZNYMI. 5. INICJOWANIE DZIAŁAŃ I PROJEKTÓW ARTYSTYCZNYCH Z RÓŻNYCH DZIEDZIN SZTUKI W TYM SZCZEGÓLNIE PLASTYKI, MUZYKI, FILMU I TEATRU. 6. WSPIERANIE I UPOWSZECHNIANIE KULTURY I SZTUKI W POLSCE, A TAKŻE JEJ PROMOCJA POZA GRANICAMI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. 7. INICJOWANIE I WSPIERANIE PRZEDSIĘWZIĘĆ OŚWIATOWYCH, NAUKOWYCH I INFORMACYJNYCH MAJĄCYCH NA CELU PODNIESIENIE ŚWIADOMOŚCI SPOŁECZNEJ W DZIEDZINIE KULTURY. 8. STWARZANIE WARUNKÓW DLA KSZTAŁTOWANIA SIĘ POSTAW HUMANISTYCZNYCH, PROSPOŁECZNYCH I PATRIOTYCZNYCH.
Architektura prywatnych archiwów artystów, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet
Digitalizacja i dokumentacja materiałów archiwalnych
Organizacja wystaw związanych z archiwami
Wydawanie katalogów oraz książek prezentujących archiwa
Współpraca z instytucjami kultury w Europie
działania na archiwizacji oraz opracowywaniu prywatnych zbiorów artystów, ze szczególnym naciskiem na archiwa kobiet. Dzięki wieloletniej pracy fundacji, ponad 40 zespołów archiwalnych otrzymało profesjonalną opiekę, a wyniki tych działań są dostępne online poprzez bazę danych, która została uruchomiona w 2018 roku. Fundacja organizuje wystawy, które są bezpośrednio powiązane z zbiorami, nad którymi pracuje, co umożliwia ich twórcze prezentowanie i aktualizowanie wiedzy na temat dotyczącej artystów. Podczas realizacji swoich projektów, Fundacja współpracowała z instytucjami z wielu krajów, takich jak Belgia, Chorwacja, Czechy, Estonia, Łotwa, Słowacja i Węgry, co potwierdza jej zaangażowanie w międzynarodowy dialog artystyczny. Wydawane przez nią katalogi oraz publikacje są ważnym elementem dokumentującym wyniki badawcze oraz archiwalne. Wsparcie Fundacji pochodzi od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz innych organizacji, co potwierdza jej znaczenie w polskim krajobrazie kulturalnym.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki