SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO REPREZENTOWANIA FUNDACJI ORAZ SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH ORAZ NIEMAJĄTKOWYCH UPOWAŻNIONYCH JEST W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO PREZES ZARZĄDU W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO PREZES I WICEPREZES ZARZĄDU KAŻDY Z NICH SAMODZIELNIE LUB DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU FUNDACJI DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE.
Organ nadzoru
RADA FUNDACJI
Cel działania
CELAMI FUNDACJI SĄ: 1. SZERZENIE POSTAW TOLERANCJI, AUTENTYCZNEGO DIALOGU I WSPÓŁPRACY POMIĘDZY RÓŻNYMI NARODAMI, GRUPAMI ETNICZNYMI, RELIGIAMI I KULTURAMI DLA WZAJEMNEGO ZROZUMIENIA, WZBOGACANIA SIĘ I REALIZOWANIA WSPÓLNYCH WARTOŚCI; 2. PROPAGOWANIE SZACUNKU WOBEC PRAW LUDZI, KULTUR I RELIGII DO SWOBODNEGO ROZWOJU; 3. PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ UPOWSZECHNIANIA I OCHRONY WOLNOŚCI I PRAW CZŁOWIEKA ORAZ SWOBÓD OBYWATELSKICH, A TAKŻE INNYCH DZIAŁAŃ WSPOMAGAJĄCYCH ROZWÓJ DEMOKRACJI ORAZ BUDOWĘ OTWARTEGO, WIELOKULTUROWEGO SPOŁECZEŃSTWA; 4. PODTRZYMYWANIE TRADYCJI ORAZ ROZWÓJ ŚWIADOMOŚCI NARODOWEJ, OBYWATELSKIEJ I KULTUROWEJ; 5. PROWADZENIE EDUKACJI I UPOWSZECHNIANIE OŚWIATY KULTURALNEJ I SPOŁECZNEJ; 6. PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI WSPOMAGAJĄCEJ ROZWÓJ KULTURALNY WSPÓLNOT I SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH; 7. PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ ORAZ ROZWIJANIA KONTAKTÓW I WSPÓŁPRACY MIĘDZY SPOŁECZEŃSTWAMI; 8. WZMACNIANIE DZIAŁAŃ ANTY-DYSKRYMINACYJNYCH W POLSCE I ZAGRANICĄ; 9. PRZECIWDZIAŁANIE WYKLUCZENIU SPOŁECZNEMU; 10. PODEJMOWANIE INNYCH INICJATYW KULTURALNYCH, EDUKACYJNYCH I SPOŁECZNYCH; 11. PROWADZENIE EDUKACJI EKOLOGICZNEJ I KONSUMENCKIEJ.
Wsparcie dla społeczności kurdyjskich i kobiet w Kurdystanie.
Realizacja projektów badawczych i artystycznych – w tym wystaw fotograficznych.
Organizacja kursów językowych w ramach projektu integracyjnego.
Promowanie alternatywnego obywatelstwa i aktywizmu społecznego.
społeczności kurdyjskich i promowaniu aktywizmu kobiet w Kurdystanie oraz w diasporze. Organizacja lokuje swoje aktywności w różnorodnych projektach, które łączą edukację, sztukę oraz wymianę informacji. Kluczowym zadaniem Fundacji jest realizacja projektów badawczych, takich jak „Aktywizm i jego moralne i kulturowe podstawy: alternatywne obywatelstwo i rola kobiet w Kurdystanie i diasporze”, w ramach którego zorganizowano szereg wydarzeń, w tym międzynarodową wystawę fotograficzną. Wystawa „Jin, jiyan, azadî – Kobieta, życie, wolność”, która ukazuje codzienne życie i zaangażowanie społeczne kurdyjskich kobiet, jest jednym z wyrazistych przykładów działań Fundacji, która aktywnie wspiera sztukę i kulturę jako narzędzia do podnoszenia świadomości. Fundacja również prowadzi projekty językowe skierowane do migrantów, takie jak „Dom daleko od domu”, mający na celu integrację społeczno-kulturową poprzez naukę języka angielskiego. W ramach swoich działań, Fundacja Obywatelska Perspektywa zyskuje uznanie jako lider w promowaniu praw kobiet oraz dialogu międzykulturowego, stawiając na współpracę z różnymi instytucjami zarówno w Polsce, jak i za granicą, co podkreśla jej zaangażowanie w budowanie lepszej przyszłości dla kurdyjskich społeczności.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
FUNDACJA OBYWATELSKA PERSPEKTYW