SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
PAR.43 STATUTU STANOWI: UMOWY, DOKUMENTY POWODUJĄCE ZACIĄGANIE ZOBOWIĄZAŃ MAJĄTKOWYCH ORAZ INNE DOKUMENTY POWODUJĄCE ZMIANY SKŁADNIKÓW MAJĄTKOWYCH STOWARZYSZENIA PODPISUJĄ CO NAJMNIEJ DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU W TYM PREZES LUB SKARBNIK ZARZĄD MOŻE UDZIELAĆ PEŁNOMOCNICTWA DO REPREZENTOWANIA STOWARZYSZENIA I SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI, W KTÓRYM MOWA W PAR.43 W JEGO IMIENIU. PEŁNOMOCNICTWO MUSI BYĆ UDZIELONE ŁĄCZNIE PRZEZ DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU, W TYM PREZESA PREZES ZARZĄDU LUB Z JEGO UPOWAŻNIENIA WICEPREZES REPREZENTUJE STOWARZYSZENIA NA ZEWNĄTRZ JEDNOOSOBOWO
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. WSPARCIE ROZWOJU I WZROST KONKURENCYJNOŚCI MIKROPRZEDSIĘBIORSTW 2. PROWADZENIE DZIAŁAŃ WSPOMAGAJĄCYCH ROZWÓJ GOSPODARCZY, W TYM ROZWÓJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 3. ROZWIJANIE KONKURENCYJNEJ GOSPODARKI OPARTEJ NA WIEDZY I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, ZAPEWNIAJĄCEJ WZROST ZATRUDNIENIA I GODNE ŻYCIE SPOŁECZEŃSTWA. 4. WSPIERANIE INICJATYW GOSPODARCZYCH I ORGANIZACYJNYCH SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO 5. UDZIELANIE POMOCY INFORMACYJNEJ, ORGANIZACYJNEJ, DORADCZEJ I PRAWNEJ NA RZECZ ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, OSÓB FIZYCZNYCH NIE PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ ORAZ OSÓB PROWADZĄCYCH GOSPODARSTWO ROLNE W ROZUMIENIU KODEKSU CYWILNEGO 6. ORGANIZOWANIE DZIAŁALNOŚCI, NA RZECZ KONKRETNYCH INICJATYW GOSPODARCZYCH. 7. STYMULOWANIE I WPIERANIE LOKALNYCH I REGIONALNYCH INICJATYW SPOŁECZNO-GOSPODARCZYCH 8. SZERZENIE I PROPAGOWANIE KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU. 9. ORGANIZOWANIE SZKOLEŃ DLA PRZEDSIĘBIORCÓW, BEZROBOTNYCH, OSÓB ZAGROŻONYCH BEZROBOCIEM JAK I INNYCH GRUP SPOŁECZNYCH W ZAKRESIE PODNOSZENIA I ZMIANY KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH. 10. PROMOWANIE I WSPIERANIE RÓŻNICOWANIA DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ, OBSZARÓW WIEJSKICH. 11. BUDOWA SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO. 12. WYZWALANIE I WSPIERANIE INICJATYW ZMIERZAJĄCYCH DO ROZWOJU REGIONU. 13. PRZECIWDZIAŁANIE ZJAWISKU WYKLUCZANIA SPOŁECZNEGO. 14. INFORMOWANIE I PROMOWANIE DZIAŁAŃ UE ODNOŚNIE POMOCY Z FUNDUSZY STRUKTURALNYCH. 15. PROWADZENIE DZIAŁAŃ NA RZECZ INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ ORAZ ROZWIJANIA KONTAKTÓW I WSPÓŁPRACY MIĘDZY SPOŁECZEŃSTWAMI 16. INTEGRACJA ZAWODOWA I SPOŁECZNA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. 17. RÓWNOŚĆ SZANS NA RYNKU PRACY. 18. UPOWSZECHNIANIE I OCHRONA PRAW KONSUMENTÓW 19. PROMOCJA ZIEMI KOZIENICKIEJ 20. PODTRZYMYWANIE TRADYCJI NARODOWEJ, PIELĘGNOWANIE POLSKOŚCI ORAZ ROZWÓJ ŚWIADOMOŚCI NARODOWEJ, OBYWATELSKIEJ I KULTUROWEJ CIĄG DALSZY W STATUCIE.
Organizacja bezpłatnych kursów i wydarzeń kulturalnych
mikroprzedsiębiorstw i wspierania lokalnej społeczności. Organizacja koncentruje się na wsparciu inicjatyw gospodarczych, co przyczynia się do wzmocnienia konkurencyjności sektora mikroprzedsiębiorstw i ogólnego rozwoju gospodarczego. Stowarzyszenie promuje przedsiębiorczość poprzez organizację szkoleń, doradztwo i pomoc informacyjną dla osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą. W szczególności, oferuje pomoc w zakresie pozyskiwania dotacji unijnych, wypełniania dokumentów oraz prawnych aspektów zakupu i prowadzenia firmy.
Dodatkowo, Stowarzyszenie Renka angażuje się w działalność na rzecz społeczności lokalnych, organizując akcje kulturalne, sportowe i integracyjne. Wspiera również społeczne inicjatywy, takie jak Klub Kobiet „Piękniejsza Strona Biznesu”, w ramach którego promowane są działalności na rzecz równouprawnienia i wsparcia kobiet w biznesie.
Wartością dodaną stowarzyszenia jest również działalność w zakresie pomocy prawnej i podatkowej. Od 2013 roku organizacja prowadzi punkt, w którym świadczy bezpłatną pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych, z którego korzystają osoby fizyczne. Stowarzyszenie również aktywnie wspiera integrację osób niepełnosprawnych oraz działania na rzecz dzieci i młodzieży poprzez organizację szkoleń i kursów.
Misją Stowarzyszenia Renka jest wyzwalanie i wspieranie lokalnych inicjatyw oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, co znajduje odzwierciedlenie w szerokim katalogu działań realizowanych na rzecz różnych grup społecznych, szczególnie w kontekście rozwoju europejskiego oraz lokalnych tradycji.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki