SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
ZGODNIE Z §37 JEDNOLITEGO TEKSTU STATUTU POLSKIEGO STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW KOLEI, TJ. 1. DLA WAŻNOŚCI PISM DOTYCZĄCYCH MAJĄTKU LUB DZIAŁALNOŚCI PROGRAMOWEJ STOWARZYSZENIA WYMAGANE SĄ PODPISY: A) DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU GŁÓWNEGO LUB B) OSOBY UPOWAŻNIONEJ W ZAKRESIE OKREŚLONYM UPOWAŻNIENIEM UCHWALONYM PRZEZ ZARZĄD GŁÓWNY LUB C) PEŁNOMOCNIKA W ZAKRESIE OKREŚLONYM PEŁNOMOCNICTWEM UCHWALONYM PRZEZ ZARZĄD GŁÓWNY. 2. DLA WAŻNOŚCI PISM DOTYCZĄCYCH BIEŻĄCEGO ZARZĄDZANIA STOWARZYSZENIEM WYMAGANY JEST PODPIS: A) CZŁONKA ZARZĄDU GŁÓWNEGO ZAJMUJĄCEGO SIĘ SPRAWĄ MERYTORYCZNIE, KTÓREMU ZAJMOWANIE SIĘ SPRAWĄ POWIERZYŁ ZARZĄD GŁÓWNY LUB B) OSOBY UPOWAŻNIONEJ W ZAKRESIE OKREŚLONYM UPOWAŻNIENIEM UCHWALONYM PRZEZ ZARZĄD GŁÓWNY LUB C) PEŁNOMOCNIKA W ZAKRESIE OKREŚLONYM PEŁNOMOCNICTWEM UCHWALONYM PRZEZ ZARZĄD GŁÓWNY.
Organ nadzoru
GŁÓWNA KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
A) POPULARYZACJA WIEDZY O KOLEJNICTWIE, B) POPULARYZACJA POLSKIEJ MYŚLI TECHNICZNEJ W DZIEDZINIE KOLEJNICTWA, C) PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ PIELĘGNOWANIA TRADYCJI POLSKIEGO KOLEJNICTWA ORAZ POLSKIEGO PRZEMYSŁU ZWIĄZANEGO Z KOLEJNICTWEM, D) PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ PIELĘGNOWANIA TRADYCJI WOJSKOWEJ W KOLEJNICTWIE ORAZ TRADYCJI JEDNOSTEK WOJSKA POLSKIEGO WYKORZYSTUJĄCYCH KOLEJ, E) POPIERANIE DZIAŁALNOŚCI NAUKOWEJ, NAUKOWO-TECHNICZNEJ, POPULARYZATORSKIEJ I WYDAWNICZEJ POŚWIĘCONEJ TEMATYCE KOLEJOWEJ ORAZ PROWADZENIE TAKIEJ DZIAŁALNOŚCI WE WŁASNYM ZAKRESIE, F) PROWADZENIE, INSPIROWANIE ORAZ WSPIERANIE DZIAŁAŃ I INICJATYW ZMIERZAJĄCYCH DO OCHRONY ZABYTKÓW POLSKIEGO KOLEJNICTWA, G) GROMADZENIE I UDOSTĘPNIANIE PAMIĄTEK I EKSPONATÓW ORAZ OPRACOWYWANIE MATERIAŁÓW SŁUŻĄCYCH PROPAGOWANIU HISTORII KOLEI, H) KONSULTACJE, DORADZTWO I SZKOLENIA W ZAKRESIE HISTORII KOLEI ORAZ KONSERWACJI, UTRZYMANIA I UŻYTKOWANIA ZABYTKOWEGO TABORU I URZĄDZEŃ KOLEJOWYCH, I) PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI POPULARYZATORSKIEJ I INSTRUKTAŻOWEJ W ZAKRESIE MODELARSTWA KOLEJOWEGO, J) PROPAGOWANIE IDEI ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU, OCHRONA ŚRODOWISKA, A W SZCZEGÓLNOŚCI PROMOWANIE KOLEI JAKO ŚRODKA TRANSPORTU PRZYJAZNEGO ŚRODOWISKU NATURALNEMU.
Ochrona i renowacja zabytkowego taboru kolejowego.
Organizacja wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych.
Prowadzenie warsztatów edukacyjnych i obozów wolontariackich.
Współpraca z instytucjami w celu promocji historii kolei.
która od lat angażuje się w ochronę dziedzictwa kolejowego w Polsce. W szczególności skupia się na zachowaniu i restauracji zabytkowego taboru kolejowego oraz edukacji społeczności na temat historii kolei. PSMK zarządza Parowozownią w Skierniewicach, która jest jednym z najważniejszych ośrodków tego typu w Polsce. Parowozownia posiada bogaty zbiór pojazdów trakcyjnych, w tym parowozów, lokomotyw oraz różnorodnych wagonów. Społeczność członkowska stowarzyszenia aktywnie uczestniczy w odnawianiu i renowacji tych historycznych pojazdów, a także organizuje szereg imprez kulturalnych i edukacyjnych, w tym Dni Otwarte, które cieszą się dużym zainteresowaniem turystów i pasjonatów kolei. PSMK jest także miejscem, gdzie odbywają się warsztaty edukacyjne, obozy wolontariackie oraz wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty jazzowe, które przyciągają lokalną społeczność. Do unikalnych aspektów PSMK należy współpraca z różnymi partnerami, w tym instytucjami edukacyjnymi i kulturalnymi, co pozwala na czerpanie z wiedzy i doświadczenia specjalistów w dziedzinie kolejnictwa.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
POLSKIE STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW KOLE