SĄD REJONOWY W BYDGOSZCZY, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH I INNYCH STOWARZYSZENIA WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU LUB JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU I UMOCOWANEGO PRZEZ ZARZĄD PEŁNOMOCNIKA (REPREZENTACJA ŁĄCZNA). W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO, PREZES ZARZĄDU POSIADA PRAWO REPREZENTACJI SAMOISTNEJ.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM DZIAŁALNOŚCI STOWARZYSZENIA JEST: 1. PROPAGOWANIE NA TERENIE KRAJU IDEI NOWOCZESNEGO GOSPODAROWANIA, ZARADNOŚCI I POMYSŁOWOŚCI W ROLNICTWIE. 2. PROWADZENIE EDUKACJI Z ZAKRESU POTRZEBY I SPOSOBU WEJŚCIA ROLNICTWA POLSKIEGO DO UNII EUROPEJSKIEJ. 3. INTEGROWANIE ŚRODOWISKA PRODUCENTÓW, DYSTRYBUTORÓW I USŁUGODAWCÓW PRZEMYSŁU ROLNICZEGO W ZAKRESIE WPROWADZANIA NOWYCH TECHNIK I TECHNOLOGII. 4. REPREZENTOWANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA ORAZ KRAJOWYCH PRODUCENTÓW, DYSTRYBUTORÓW ORAZ USŁUGODAWCÓW, O ILE WYRAŻĄ ONI WOLĘ REPREZENTOWANIA ICH PRZEZ STOWARZYSZENIE. 5. WSPÓŁPRACA Z SAMORZĄDEM TERYTORIALNYM I ORGANAMI ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ W SPRAWACH DOTYCZĄCYCH ROLNICTWA. 6. STWORZENIE LISTY FIRM DZIAŁAJĄCYCH W BRANŻY ROLNICZEJ. 7. KONTAKTY Z ORGANIZACJAMI PRACODAWCÓW. 8. ORGANIZACJA KONKURSÓW NA NAJLEPSZYCH PRODUCENTÓW ROLNYCH (PRODUKCJA, HANDEL, USŁUGI). 9. REPREZENTOWANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA W KONTAKTACH Z ODPOWIEDNIMI ORGANIZACJAMI INNYCH KRAJÓW ORAZ ORGANIZACJAMI MIĘDZYNARODOWYMI. 10. INICJOWANIE I ORGANIZOWANIE PROGRAMÓW DZIAŁAŃ O CHARAKTERZE OGÓLNOKRAJOWYM LUB REGIONALNYM DOTYCZĄCYM BRANŻ REPREZENTOWANYCH PRZEZ STOWARZYSZENIE. 11. INICJOWANIE, GROMADZENIE I PRZECHOWYWANIE PRZEPISÓW, NORM, WYMAGAŃ TECHNICZNYCH I JAKOŚCIOWYCH DOTYCZĄCYCH USŁUG I WYROBÓW PRODUKOWANYCH LUB DYSTRYBUOWANYCH PRZEZ CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA. 12. OPINIOWANIE I WSPOMAGANIE KOSZTOWNYCHW REALIZACJI, ALE UZNANYCH ZA WARTOŚCIOWE, PROJEKTÓW WYNALAZCZYCH NP. ZA POŚREDNICTWEM SPECJALNYCH FUNDACJI. 13. POPULARYZOWANIE I PROMOWANIE NOWOŚCI TECHNICZNYCH Z BRANŻY ROLNICZEJ. 14. WSPIERANIE INNYCH ORGANIZACJI, KTÓRE PODEJMĄ I BĘDĄ REALIZOWAŁY CELE ZBIEŻNE Z CELAMI STATUTOWYMI STOWARZYSZENIA. 15. INSPIROWANIE POWSTAWANIA I GROMADZENIA FUNDUSZY NA WSPIERANIE INICJATYW ZGODNYCH Z CELAMI STOWARZYSZENIA. 16. PROWADZENIE DYSTRYBUCJI INFORMACJI POTRZEB RYNKU KRAJOWEGO I WSPÓŁPRACY Z ZAGRANICĄ. 17. WSPÓŁUDZIAŁ W ORGANIZOWANIU PRAKTYK ROLNICZYCH.
Organizacja Ogólnopolskiego Konkursu „Rolnik Farmer Roku”
Promowanie polskich rolników z osiągnięciami w rolnictwie
Wizytacje gospodarstw finalistów przez kapitułę konkursu
Współpraca z instytucjami publicznymi i badawczymi
Fokus na zrównoważone praktyki w produkcji rolnej
kluczową rolę w polskim rolnictwie, organizując Ogólnopolski Konkurs „Rolnik Farmer Roku”. Celem tej inicjatywy jest promowanie osiągnięć polskich rolników, którzy wyróżniają się nie tylko jakością produkcji, ale także innowacyjnym podejściem do gospodarowania. Konkurs obejmuje szereg kategorii, w których uczestnicy prezentują swoje gospodarstwa, osiągnięcia oraz metody pracy, co sprzyja wymianie doświadczeń i popularyzacji zrównoważonych praktyk w rolnictwie. W trakcie edycji konkursu, kapituła wizytuje finalistów, oceniając ich działalność oraz przyznając tytuł Rolnika Roku. W szczególności, stowarzyszenie posiada ustalone zasady i regulaminy dotyczące uczestnictwa, co zapewnia transparentność i uczciwość przy wyborze laureatów. Organizacja współpracuje z wieloma instytucjami, w tym ministerstwami i ośrodkami badawczymi, co wzmacnia jej wpływ i znaczenie na lokalnym rynku rolnym. Działalność stowarzyszenia przyczynia się do podnoszenia standardów w polskim rolnictwie oraz promowania zrównoważonego rozwoju w produkcji rolnej.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
POLSKI KLUB ROLNIK FARMER ROK