SĄD REJONOWY W TORUNIU, VII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO DOKONYWANIA CZYNNOŚCI PRAWNYCH W IMIENIU FUNDACJI UPOWAŻNIONY JEST PRZEWODNICZĄCY ZARZĄDU LUB CZŁONEK ZARZĄDU UPOWAŻNIONY PRZEZ ZARZĄD.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM FUNDACJI JEST ZORGANIZOWANIE I PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI MUZEALNEJ ZWIĄZANEJ Z HISTORIĄ JAZDY POLSKIEJ, UPOWSZECHNIANIE DZIEJÓW JAZDY ORAZ POPULARYZACJA TEJ TEMATYKI.
Organizowanie działalności muzealnej związanej z historią jazdy polskiej
Prowadzenie zjazdów kawalerzystów i obchodów rocznicowych
Popularyzacja wiedzy o polskiej kawalerii poprzez wystawy i publikacje
popularyzowania historii polskiej kawalerii oraz jazdy polskiej. Organizacja skupia się na prowadzeniu różnorodnej działalności muzealnej, poświęconej dziedzictwu oraz tradycjom militarnym związanym z jazdą. Fundacja angażuje się w organizację wydarzeń, takich jak zjazdy kawalerzystów oraz obchody rocznic bitew, które mają na celu pielęgnowanie pamięci o historycznych jednostkach kawaleryjskich, w tym o 13. Pułku Ułanów Wileńskich czy 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. Celem działalności Fundacji jest nie tylko zachowanie tradycji, ale także edukacja społeczeństwa poprzez wystawy, reportaże oraz publikacje, które przybliżają ważne momenty z historii polskiej jazdy. Fundacja, poprzez swoje działania, stworzyła platformę dla miłośników kawalerii, umożliwiając im wymianę wiedzy i doświadczeń oraz promowanie polskiego dziedzictwa kulturowego związane z kawalerią.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
FUNDACJA NA RZECZ TRADYCJI JAZDY POLSKIE