SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO REPREZENTOWANIA FUNDACJI UPOWAŻNIONY JEST PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE, WICEPREZES ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z CZŁONKIEM ZARZĄDU, DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ŁĄCZNIE LUB CZŁONEK ZARZĄDU I PEŁNOMOCNIK DZIAŁAJĄCY W RAMACH UMOCOWANIA ŁĄCZNIE.
Organ nadzoru
RADA FUNDACJI
Cel działania
CELEM FUNDACJI JEST WSPIERANIE ASTRONOMII POLSKIEJ, A W SZCZEGÓLNOŚCI: 1. TWORZENIE BAZY MATERIALNEJ DLA BUDOWY I EKSPLOATACJI TELESKOPU SALT; 2. TWORZENIE BAZY MATERIALNEJ DLA INNYCH PRZEDSIĘWZIĘĆ APARATUROWYCH ZWIĄZANYCH Z BADANIAMI ASTRONOMICZNYMI SATELITARNYMI I NAZIEMNYMI; 3. PROPAGOWANIE IDEI FUNDACJI W KRAJU I ZA GRANICĄ; 4. GROMADZENIE ŚRODKÓW FINANSOWYCH NA POTRZEBY FUNDACJI; 5. POPIERANIE DZIAŁALNOŚCI POPULARYZATORSKIEJ I WYDAWNICZEJ; 6. ORGANIOWANIE SYMPOZJÓW I KONFERENCJI NAUKOWYCH; 7. WSPIERANIE STATUTOWEJ DZIAŁALNOŚCI TOWARZYSTW NAUKOWYCH I PLACÓWEK NAUKOWYCH, KTÓRYCH ZADANIA SĄ ZBIEŻNE Z CELAMI FUNDACJI.
Publikowanie aktualności i informacji o teleskopie
technologiczną pomiędzy Polską a Republiką Południowej Afryki. Powstała w wyniku porozumienia w 1999 roku między rządami obu krajów, które zobowiązały się do wspólnego finansowania budowy największego teleskopu na południowej półkuli, Southern African Large Telescope (SALT). Celem fundacji jest zarządzanie projektem i propagowanie wiedzy o osiągnięciach teleskopu SALT w Polsce. Fundacja zamieszcza aktualności oraz podstawowe informacje o teleskopie, jego detektorach, oraz organizacjach odpowiedzialnych za projekt. SALT, z głównym zwierciadłem o średnicy 11 metrów złożonym z sześciokątnych fragmentów, bazuje na amerykańskim teleskopie HET, ale posiada nowatorski układ optyczny. Dzięki temu jest w stanie obserwować odległe gwiazdy, galaktyki i kwazary obiekty miliardy razy słabsze niż te, które można dostrzec gołym okiem.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki