SĄD REJONOWY W BYDGOSZCZY, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DLA WAŻNOŚCI OŚWIADCZEŃ WOLI W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH I INNYCH WYMAGANE SĄ PODPISY 2 SPOŚRÓD CZŁONKÓW ZARZĄDU, W TYM: PREZESA LUB WICEPREZESA I SKARBNIKA LUB SEKRETARZA.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM STOWARZYSZENIA JEST DOBROWOLNA I BEZINTERESOWNA POMOC OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM I ICH RODZINOM W ZAKRESIE: 1. WSPARCIA DUCHOWEGO W OPARCIU O ZASADY ETYKI KATOLICKIEJ, WSPARCIA PSYCHICZNEGO, MATERIALNEGO I PRAWNEGO, 2. OPIEKI DUSZPASTERSKIEJ, 3. KSZTAŁTOWANIA POSTAW SPOŁECZNYCH SPRZYJAJĄCYCH BEZPOŚREDNIEMU UCZESTNICZENIU W DZIAŁANIACH NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ZAGROŻONYCH SKUTKAMI ALKOHOLIZMU, 4. POSZUKIWANIA OŚRODKÓW I METOD LECZENIA, EDUKACJI, STYMULACJI ROZWOJU I OPIEKI PRAWNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, 5. OPIEKI NAD OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI I ZAGROŻONYMI SKUTKAMI ALKOHOLIZMU, 6. ORGANIZACJI WYPOCZYNKU WAKACYJNEGO DLA RODZIN OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM POTRZEBY ZAPEWNIENIA ODPOCZYNKU RODZICOM I OPIEKUNOM OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, 7. UMOŻLIWIENIA OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM KONTAKTU SPOŁECZNEGO I ZNALEZIENIA SWEGO MIEJSCA W SPOŁECZEŃSTWIE, 8. DBANIA O HARMONIJNY ROZWÓJ DZIECI Z RODZIN OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ZAGROŻONYCH SKUTKAMI ALKOHOLIZMU.
Prowadzenie Świetlicy Terapeutycznej dla osób niepełnosprawnych
Organizacja terapii zajęciowej, muzykoterapii, arteterapii i kinezyterapii
Tworzenie warunków do integracji społecznej osób z dysfunkcjami
Organizacja wakacyjnych wypoczynków dla rodzin osób niepełnosprawnych
Pozyskiwanie wolontariuszy do wsparcia działań na rzecz osób niepełnosprawnych
osobom niepełnosprawnym oraz rodzinom zagrożonym skutkami alkoholizmu. Jej misja skupia się na tworzeniu sprzyjających warunków do rozwoju, integracji społecznej oraz wsparcia dla osób z różnymi dysfunkcjami. Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez organizację Świetlicy Terapeutycznej, oferując działania mające na celu zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Program terapeutyczny obejmuje różnorodne formy wsparcia, takie jak terapia zajęciowa, muzykoterapia, arteterapia oraz kinezyterapia. Dzięki tym inicjatywom, uczestnicy mają szansę na poprawę jakości życia, rozwijanie swoich zdolności i umiejętności oraz na nawiązywanie pozytywnych interakcji społecznych. Stowarzyszenie organizuje również wakacyjne wypoczynki dla rodzin osób niepełnosprawnych, co pozwala na chwilę relaksu dla rodziców i opiekunów. Dzięki pozyskiwaniu wolontariuszy, stowarzyszenie tworzy silną sieć wsparcia, promując ideę wspólnego działania w celu pokonywania trudności oraz inspirując do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE RODZINA MIŁOŚCI OFIARNE