SĄD REJONOWY W TORUNIU, VII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIA W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH CENTRUM SKŁADAJĄ DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU GŁÓWNEGO, W TYM PREZES LUB WICEPREZES, NA POSTAWIE UCHWAŁ ZARZĄDU GŁÓWNEGO.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1) POGŁĘBIANIE I UPOWSZECHNIANIE W POLSCE WIEDZY O KRAJACH I REGIONACH, KTÓRYMI ZAJMUJE SIĘ CENTRUM; 2) ROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ POGŁĘBIANIA PRZYJAZNYCH STOSUNKÓW POLSKI Z NARODAMI TYCH REGIONÓW ORAZ ROZWOJU ICH WSPÓŁPRACY KULTURALNEJ, GOSPODARCZEJ, NAUKOWO-TECHNICZNEJ I SPORTOWO-TURYSTYCZNEJ; 3) INTEGRACJA DZIAŁAŃ ŚRODOWISKA NAUKOWEGO, SAMORZĄDOWEGO I GOSPODARCZEGO W DZIEDZINIE KULTUROWYCH, POLITYCZNYCH I EKONOMICZNYCH KONTAKTÓW POLSKI Z OBSZAREM ZAINTERESOWAŃ CENTRUM POPRZEZ KONSOLIDACJĘ INTERDYSCYPLINARNYCH BADAŃ NAD HISTORIĄ, GOSPODARKĄ, KULTURĄ, JĘZYKIEM ORAZ WSPÓŁCZESNYMI TENDENCJAMI ROZWOJU SPOŁECZNO- POLITYCZNEGO; 4) WSPOMAGANIE ROZWOJU GOSPODARCZEGO, W TYM ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, W SZCZEGÓLNOŚCI POPRZEZ TWORZENIE KONTAKTÓW MIĘDZYNARODOWYCH; 5) WSPOMAGANIE ROZWOJU WSPÓLNOT I SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH, W SZCZEGÓLNOŚCI W WYMIARZE KONTAKTÓW MIĘDZYNARODOWYCH; 6) POPULARYZACJA WIEDZY O POLSCE W OBSZARACH ZAINTERESOWAŃ CENTRUM.
Branże
Opis
Organizacja Międzynarodowego Kongresu Afrykańskiego
Badanie zagadnień historycznych, politycznych i kulturowych Afryki
Interdyscyplinarne podejście do tematów afrykańskich
Współpraca z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika i Stowarzyszeniem Azji i Pacyfiku
organizacją i promocją badań w zakresie studiów wschodnich oraz afrykanistycznych. Jednym z kluczowych wydarzeń organizowanych przez CBWiA jest Międzynarodowy Kongres Afrykański, który odbędzie się w Toruniu w dniach 21-23 lutego 2024 roku. Kongres ten ma na celu zgłębianie zagadnień historycznych, politycznych, ekonomicznych, kulturowych i społecznych dotyczących kontynentu afrykańskiego oraz jego rozwoju. Zgromadzenie będzie miało charakter interdyscyplinarny, angażując specjalistów z różnych dziedzin takich jak kulturologia, antropologia, historia, językoznawstwo, ekonomia, nauki społeczne i wiele innych. Dzięki połączeniu wielu perspektyw, uczestnicy uzyskają pełny obraz złożonych zjawisk mających miejsce na kontynencie afrykańskim.
CBWiA jest jednostką, która współorganizuje to wydarzenie wspólnie z Katedrą Systemów Politycznych na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Bezpieczeństwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Stowarzyszeniem Azji i Pacyfiku. Kongres wspierany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki Rzeczypospolitej Polskiej w ramach programu 'Doskonała Nauka - Wsparcie konferencji naukowych'. Organizatorzy zapraszają naukowców do zgłaszania się z propozycjami paneli i referatów, aby wspólnie analizować różnorodne aspekty życia na kontynencie afrykańskim, zarówno w jego krajach, jak i w diasporze.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
CENTRUM BADAŃ WSCHODNICH I AFRYKANISTYCZNYC