SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO REPREZENTOWANIA STOWARZYSZENIA NA ZEWNĄTRZ ORAZ SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU STOWARZYSZENIA WE WSZYSTKICH SPRAWACH Z WYJĄTKIEM MAJĄTKOWYCH, UPOWAŻNIONY JEST KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE, LUB POWOŁANY PRZEZ ZARZĄD PEŁNOMOCNIK. DO ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ W IMIENIU STOWARZYSZENIA UPRAWNIONY JEST PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE. W PRZYPADKU ZOBOWIĄZAŃ O WARTOŚCI PRZEKRACZAJĄCEJ 30 000,00 PLN BRUTTO WYMAGANE JEST ŁĄCZNE DZIAŁANIE PREZESA ZARZĄDU ORAZ INNEGO CZŁONKA ZARZĄDU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM STOWARZYSZENIA JEST: 1) DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA W ZAKRESIE POPULARYZACJI MUZYKI SAKRALNEJ I ORGANOWEJ, 2) PIELĘGNOWANIE TRADYCJI MUZYKI KOŚCIELNEJ, 3) GROMADZENIE DANYCH I INFORMACJI O INSTRUMENTACH MUZYCZNYCH, W SZCZEGÓLNOŚCI O ORGANACH, 4) GROMADZENIE I POPULARYZOWANIE LITERATURY MUZYCZNEJ, 5) KSZTAŁTOWANIE POSTAW WRAŻLIWOŚCI NA MUZYKĘ SAKRALNĄ, 6) OCHRONA ZABYTKOWYCH INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH, W SZCZEGÓLNOŚCI ZABYTKOWYCH ORGANÓW, 7) WSZECHSTRONNE WSPARCIE MUZYKÓW KOŚCIELNYCH, ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM ORGANISTÓW.
Gromadzenie materiałów muzycznych dla muzyków kościelnych
Największy zbiór chorału gregoriańskiego online w Europie
Propozycje śpiewów na każdy dzień i propriae mszalne
Baza instrumentów piszczałkowych w Polsce i za granicą
Katalog firm organmistrzowskich oraz materiały edukacyjne na YouTube
zrzeszając ponad siedem tysięcy użytkowników z całego świata. Organizacja skupia się na gromadzeniu i udostępnianiu różnorodnych materiałów muzycznych związanych z liturgią. Wśród jej najbardziej cennych zasobów znajduje się największy zbiór chorału gregoriańskiego online w Europie, a także obszerna baza instrumentów piszczałkowych, obejmująca dane z Polski, Niemiec oraz Estonii. Stowarzyszenie podejmuje wiele inicjatyw, w tym cykliczne propozycje śpiewów na każdy dzień oraz tworzenie proprii mszalnych dla klasycznego rytu rzymskiego. Dodatkowo, organizacja promuje wydarzenia muzyczne, prowadzi Kalendarz Organisty oraz stale rozwija internetowy śpiewnik. W ramach działalności, "Musicam Sacram" wydaje także publikacje drukowane dotyczące pieśni liturgicznych i nabożeństw. Oprócz tego, stowarzyszenie rozwija nowatorskie projekty, takie jak baza melodii lokalnych, śpiewnik z pieśniami do świętych oraz katalog firm organmistrzowskich, umożliwiający użytkownikom dostęp do informacji na temat kompetentnych wykonawców w tej dziedzinie. Organizacja jest również obecna w mediach społecznościowych oraz YouTube, gdzie zamieszcza nagrania koncertów i materiały edukacyjne z zakresu sztuki muzyczno-liturgicznej.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE „MUSICAM SACRAM