SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU FUNDACJI UPOWAŻNIONY JEST PREZES ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY JEDNOOSOBOWO 2. W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU FUNDACJI UPOWAŻNIONYCH JEST DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU FUNDACJI DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE 3. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI NIE PROWADZĄCYCH DO ZACIĄGNIĘCIA ZOBOWIĄZANIA LUB ROZPORZĄDZENIA PRAWEM PRZEZ FUNDACJĘ, UPOWAŻNIONY JEST JEDNOOSOBOWO KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU FUNDACJI
Cel działania
CELEM FUNDACJI JEST: 1) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ KULTURY, SZTUKI, OCHRONY DÓBR KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO; 2) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ RÓWNYCH PRAW KOBIET I MĘŻCZYZN; 3) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ORAZ OSÓB W WIEKU EMERYTALNYM; 4) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY, W TYM WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY; 5) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ NAUKI, EDUKACJI, OŚWIATY I WYCHOWANIA; 6) UDZIELANIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ ORAZ ZWIĘKSZANIA ŚWIADOMOŚCI PRAWNEJ SPOŁECZEŃSTWA; 7) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ INTEGRACJI I REINTEGRACJI ZAWODOWEJ I SPOŁECZNEJ OSÓB ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM; 8) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ OCHRONY I PROMOCJI ZDROWIA, W TYM DZIAŁALNOŚCI LECZNICZEJ W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 15 KWIETNIA 2011 R. O DZIAŁALNOŚCI LECZNICZEJ; 9) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ UPOWSZECHNIANIA I OCHRONY WOLNOŚCI I PRAW CZŁOWIEKA ORAZ SWOBÓD OBYWATELSKICH, A TAKŻE DZIAŁAŃ WSPOMAGAJĄCYCH ROZWÓJ DEMOKRACJI; 10) UDZIELANIE NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO; 11) DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ RODZINY, MACIERZYŃSTWA, RODZICIELSTWA, UPOWSZECHNIANIA I OCHRONY PRAW DZIECKA; 12) PRZECIWDZIAŁANIE UZALEŻNIENIOM I PATOLOGIOM SPOŁECZNYM; 13) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ PORZĄDKU I BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO; 14) PROMOCJA I ORGANIZACJA WOLONTARIATU; 15) PROMOCJA ZATRUDNIENIA I AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB POZOSTAJĄCYCH BEZ PRACY I ZAGROŻONYCH ZWOLNIENIEM Z PRACY; 16) DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA ROZWÓJ WSPÓLNOT I SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH; 17) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ MNIEJSZOŚCI NARODOWYCH I ETNICZNYCH ORAZ JĘZYKA REGIONALNEGO; 18) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ INTEGRACJI CUDZOZIEMCÓW; 19) UPOWSZECHNIANIE I OCHRONA PRAW KONSUMENTÓW; 20) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ ORAZ ROZWIJANIA KONTAKTÓW I WSPÓŁPRACY MIĘDZY SPOŁECZEŃSTWAMI.
Przeciwdziałanie przemocy w miejscu pracy, szczególnie wobec kobiet
Organizacja bezpłatnych szkoleń i spotkań tematycznych
Promowanie pozasądowych metod rozwiązywania sporów
Edukacja na temat prawnych aspektów przemocy w pracy
Współpraca z ekspertami z zakresu prawa i psychologii
przeciwdziałania przemocy w środowisku pracy, kładąc szczególny nacisk na wsparcie kobiet. Specjalizując się w edukacji i zapewnieniu narzędzi prawnych, umożliwia osobom poszkodowanym odzyskanie sprawczości oraz pomaga pracodawcom zrozumieć odpowiedzialność za mobbing, który może wystąpić niezależnie od ich winy. Organizacja oferuje bezpłatne szkolenia oraz spotkania, w trakcie których omawiane są aspekty prawne i psychologiczne przemocy, a uczestnicy mają możliwość dyskusji nad realnymi rozwiązaniami, które mogą być wdrożone w ich miejscach pracy. Każdy z tych programów jest dostosowany do polskiego kontekstu prawnego, co czyni je skutecznymi w lokalnym środowisku. Działania Fundacji podkreślają znaczenie pozasądowych metod rozwiązywania sporów oraz promują świadome podejście do sytuacji przemocy w pracy. Fundacja posiada swoją siedzibę w Krakowie i aspiruje do ustawodawczego modelu, który mógłby być wzorem dla innych regionów Polski, pragnąc tym samym stać się inkubatorem dobrych praktyk w obszarze przeciwdziałania przemocy. W swoich projektach organizacja współpracuje z ekspertami z zakresu prawa, psychologii oraz bezpieczeństwa, dzieląc się bogactwem wiedzy w postaci publikacji dotyczących przemocy w miejscu pracy oraz udzielając informacji prawnych na temat ochrony osób poszkodowanych.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki