SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU STOWARZYSZENIA, W TYM W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH, UPRAWNIONA JEST KAŻDA OSOBA WCHODZĄCA W SKŁAD ZARZĄDU DZIAŁAJĄCA JEDNOOSOBOWO.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. UPOWSZECHNIANIE I OCHRONA PRAW KOBIET ORAZ DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ RÓWNYCH PRAW KOBIET I MĘŻCZYZN, 2. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ MNIEJSZOŚCI NARODOWYCH, GRUP DYSKRYMINOWANYCH (MNIEJSZOŚCI ETNICZNE, RELIGIJNE, SEKSUALNE) I DEFAWORYZOWANYCH (W TYM OSÓB UBOGICH, BEZROBOTNYCH, OSÓB STARSZYCH) ORAZ NA RZECZ WSPÓLNOT I SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH Z NACISKIEM NA RZECZ GRUP ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM, 3. ROZWÓJ I PROMOCJA KULTURY W POLSCE I NA ŚWIECIE, 4. WSPIERANIE WSZYSTKICH DZIEDZIN SZTUKI I WSZELKIEJ DZIAŁALNOŚCI KULTURALNEJ, 5. WSPIERANIE I REALIZACJA WSZELKICH INICJATYW KULTURALNYCH, EDUKACYJNYCH, NAUKOWYCH, SPOŁECZNYCH I SPORTOWYCH O CHARAKTERZE LOKALNYM, PONADLOKALNYM ORAZ MIĘDZYNARODOWYM, 6. DZIAŁALNOŚĆ WSPIERAJĄCA ROZWÓJ REGIONALNY, LOKALNY I KRAJOWY W POLSCE I NA ŚWIECIE, 7. DZIAŁALNOŚĆ SŁUŻĄCA ROZWOJOWI SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO, 8. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, 9. POMOC OFIAROM KATASTROF, KLĘSK ŻYWIOŁOWYCH, KONFLIKTÓW ZBROJNYCH I WOJEN W KRAJU I ZA GRANICĄ ORAZ PRZECIWDZIAŁANIE UBOCZNYM SKUTKOM ROZWOJU CYWILIZACYJNEGO POPRZEZ DZIAŁANIA Z ZAKRESU SZTUKI, EDUKACJI, NAUKI, MEDYCYNY I SPORTU, 10. PRZECIWDZIAŁANIE UZALEŻNIENIOM I PATOLOGIOM SPOŁECZNYM ORAZ DZIAŁANIA NA RZECZ PORZĄDKU I BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO, 11. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY, 12. DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE RATOWNICTWA I OCHRONY LUDZKOŚCI, 13. PROMOCJA I OCHRONA MATERIALNEGO I NIEMATERIALNEGO DZIEDZICTWA KULTUROWEGO ORAZ RÓŻNORODNOŚCI KULTUROWEJ W POLSCE I ZA GRANICĄ, 14. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ INTEGRACJI PAŃSTW EUROPEJSKICH ORAZ ROZWIJANIE KONTAKTÓW I WSPÓŁPRACY MIĘDZY SPOŁECZEŃSTWAMI, 15. WSPIERANIE MIĘDZYNARODOWEJ WYMIANY MŁODZIEŻY ORAZ PROMOCJA I ORGANIZACJA WOLONTARIATU, 16. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ TOLERANCJI I DIALOGU MIĘDZYKULTUROWEGO, 17. UPOWSZECHNIANIE I OCHRONA WOLNOŚCI I PRAW CZŁOWIEKA ORAZ SWOBÓD OBYWATELSKICH, A TAKŻE DZIAŁAŃ WSPOMAGAJĄCYCH ROZWÓJ DEMOKRACJI, 18. INNE DZIAŁANIA NA RZECZ KULTURY, SZTUKI, NAUKI, EDUKACJI, AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ, MEDYCYNY I SPORTU, 19. PROMOCJA MIASTA WROCŁAWIA I REGIONU.
Branże
Opis
Działania na rzecz społecznej inkluzji i równouprawnienia kobiet.
Realizacja projektów artystycznych w zakładach karnych i dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej.
Prowadzenie Centrum Sztuki Osadzonych jako innowacyjnej przestrzeni dla rehabilitacji przez sztukę.
Organizacja nagradzanych spektakli teatralnych poruszających kwestie społeczne.
Współpraca z innymi organizacjami i instytucjami przy projektach kulturowych.
wyjątkową organizacją, która angażuje się w działania na rzecz społecznej inkluzji oraz równouprawnienia, skierowane szczególnie do kobiet w trudnej sytuacji życiowej. Misją Stowarzyszenia jest dotarcie do miejsc, w których występuje społeczne wykluczenie, takie jak zakłady karne, schroniska dla bezdomnych czy domy pomocy społecznej. Kobietostan korzysta z różnorodnych narzędzi sztuki, ze szczególnym naciskiem na teatr, aby wspierać i aktywizować kobiety oraz przeciwdziałać dyskryminacji na tle płci i statusu społecznego.
Organizacja powstała z inicjatywy Agnieszki Bresler, aktorki i reżyserki teatrów, oraz Iwony Koneckiej, artystki interdyscyplinarnej, co nadaje jej unikalny charakter artystyczny. W ciągu swojej działalności, Stowarzyszenie zrealizowało szereg projektów, w tym nagradzane spektakle, takie jak "Maria K." i "Wiera Gra", które zdobyły uznanie na krajowych festiwalach teatralnych.
W ramach programów prowadzonych przez Kobietostan, zrealizowano także pilotażowy projekt współpracy z Zakładem Karnym w Krzywańcu, który stał się jednym z głównych miejsc działania Stowarzyszenia. Tutaj powstało pierwsze w Polsce Centrum Sztuki Osadzonych, które oferuje uczestnikom różnorodne warsztaty teatralne i literackie. Działania na rzecz kobiet z instytucji penitencjarnych oraz schronisk znacząco wpływają na ich społeczną reintegrację, pozwalając im odzyskać głos i godność.
Kobietostan aktywnie działa również we Wrocławiu, prowadząc różne projekty z partnerami społecznymi i kulturalnymi. Te działania ukierunkowane są nie tylko na sztukę, ale także na działalność prospołeczną, w której sztuka staje się narzędziem pracy w kierunku lepszego zrozumienia ich sytuacji oraz pomocy w odnalezieniu się w społeczeństwie. W kontekście przemian kulturowych i społecznych, Stowarzyszenie przełamuje stereotypy i tworzy nową narrację o kobietach w Polsce.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki