SĄD REJONOWY SZCZECIN-CENTRUM W SZCZECINIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
§27 1. W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI I ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ W IMIENIU FUNDACJI, Z ZASTRZEŻENIEM UST. 3, UPRAWNIONY JEST PREZES ZARZĄDU. 2. W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI I ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ W IMIENIU FUNDACJI, Z ZASTRZEŻENIEM UST. 3, UPRAWNIONYCH JEST KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY SAMODZIELNIE. 3. DOKONANIE PRZEZ ZARZĄD CZYNNOŚCI PRAWNEJ ROZPORZĄDZAJĄCEJ PRAWEM BĄDŹ ZOBOWIĄZUJĄCEJ DO ŚWIADCZENIA, KTÓREJ WARTOŚĆ PRZEKRACZA KWOTĘ 10 000,00 ZŁ (DZIESIĘCIU TYSIĘCY ZŁOTYCH) WYMAGA OŚWIADCZENIA WOLI W PRZYPADKU: A. ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO - PREZESA ZARZĄDU, B. ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO- MIN. 2 CZŁONKÓW ZARZĄDU FUNDACJI DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE. 4. POWYŻSZE OGRANICZENIE (DO 10 000,00 ZŁ) DOTYCZY RÓWNIEŻ ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ OKRESOWYCH/CYKLICZNYCH, KTÓRE WYWOŁAJĄ WCIĄGU 12 MIESIĘCY POWSTANIE ZOBOWIĄZANIA PRZEKRACZAJĄCEGO 10 000,00 ZŁ. §28 1. ZARZĄD FUNDACJI MOŻE W DRODZE UCHWAŁY USTANOWIĆ PEŁNOMOCNIKÓW LUB PROKURENTÓW DZIAŁAJĄCYCH W IMIENIU FUNDACJI OKREŚLAJĄC ZAKRES ICH UMOCOWANIA. 2. USTANOWIENIE PEŁNOMOCNIKÓW LUB PROKURENTÓW WYMAGA ZGODY RADY FUNDACJI.
Organ nadzoru
RADA FUNDACJI
Cel działania
CELEM FUNDACJI JEST UTWORZENIE I PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI DUSZPASTERSKIEJ POD NAZWĄ "OGRODÓW WDZIĘCZNOŚCI", A W SZCZEGÓLNOŚCI: 1. STWORZENIE OBIEKTU SAKRALNEGO TJ. KAPLICY-KOŚCIOŁA POZWALAJĄCEGO M.IN. NA PROWADZENIE WIECZYSTEJ ADORACJI I SPRAWOWANIE NABOŻEŃSTW I MSZY ŚWIĘTYCH (RÓWNIEŻ W OBCYCH JĘZYKACH). 2. STWORZENIE DOMU SPOTKAŃ I DIALOGU Z KOMPLEKSOWYM ZAPLECZEM EDUKACYJNO-SOCJALNYM I FUNKCJONALNĄ ARCHITEKTURĄ KRAJOBRAZU POZWALAJĄCĄ NA REALIZACJĘ CELÓW FUNDACJI. 3. PROWADZENIE RÓŻNYCH PROJEKTÓW FORMACYJNO-PASTORALNYCH, W TYM POD NAZWĄ "SZKOŁA MARYI", A W RAMACH NICH M.IN.: 1) PROWADZENIE KATECHEZ I SPOTKAŃ DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY SŁUŻĄCYCH M.IN. FORMACJI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ; 2) PROWADZENIE CENTRUM POWOŁANIOWEGO, KTÓRE WE WSPÓŁPRACY Z DUSZPASTERSTWEM MŁODZIEŻY, DUSZPASTERSTWEM RODZIN, SEMINARIUM DUCHOWNYM ORAZ OSOBAMI KONSEKROWANYMI POMAGAŁOBY MŁODYM LUDZIOM KOMPLEKSOWO PRZYJRZEĆ SIĘ MOTYWOM DOKONYWANYCH PRZEZ NICH WYBORÓW W PERSPEKTYWIE BOŻEGO POWOŁANIA, ODPOWIEDZIALNEJ MIŁOŚCI I RODZĄCYCH SIĘ W SERCU PRAGNIEŃ; 3) PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI OŚWIATOWEJ I PROMOCJI STYLU ŻYCIA, OPARTEGO NA WARTOŚCIACH CHRZEŚCIJAŃSKICH, ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM EDUKACJI W ZAKRESIE ŻYCIA DUCHOWEGO I TWÓRCZEGO DIALOGU Z OSOBAMI WYZNAJĄCYMI ODMIENNE POGLĄDY; 4) OFEROWANIE "TOWARZYSZENIA DUCHOWEGO" W FORMIE SPOTKAŃ I ROZMÓW INDYWIDUALNYCH; 5) PROWADZENIE DNI SKUPIENIA; 6) PROWADZENIE KURSÓW MAJĄCYCH NA CELU PRZYGOTOWANIE DO ŚWIADOMEGO PODJĘCIA RÓŻNEGO RODZAJU ZADAŃ I ODPOWIEDZIALNOŚCI W KOŚCIELE I SPOŁECZEŃSTWIE; 7) PROWADZENIE SPOTKAŃ M.IN. W RAMACH DZIAŁALNOŚCI ARCHIDIECEZJALNEGO OŚRODKA KATECHUMENALNEGO, PRZYGOTOWUJĄCEGO OSOBY DOROSŁE DO PRZYJĘCIA CHRZTU I INNYCH SAKRAMENTÓW; POZOSTAŁY CEL DZIAŁANIA OKREŚŁONY W §6 STATUTU.
Branże
Opis
Adoracja Najświętszego Sakramentu jako forma modlitwy
Organizacja spotkań w Domu Maryi dla otwarcia na innych
Prowadzenie różnych form katechezy i duchowej formacji
Promowanie kultury wdzięczności w lokalnej społeczności
Kaplica adoracji dostępna codziennie w godzinach od 6:00 do 23:00
duchownych oraz świeckich, zaangażowanych w promowanie postawy wdzięczności poprzez adorację Najświętszego Sakramentu. Organizacja zwraca uwagę na potrzebę głębszego zrozumienia i praktykowania wdzięczności, co jest nie tylko formą duchowego dialogu z Bogiem, ale także sposobem na budowanie pozytywnych relacji międzyludzkich. Główną ideą Ogrodu jest hurtem łączenie modlitwy z otwartym sercem dla innych ludzi, zarówno w życiu codziennym, jak i w kontekście wspólnoty kościelnej.
Ogród Wdzięczności dysponuje Kaplicą Adoracji, która, zlokalizowana w Szczecinie, jest miejscem regularnych spotkań modlitewnych. Miejsce to umożliwia uczestnikom adorację w ciszy, co sprzyja osobistemu doświadczeniu Bożej obecności, a także wzmaga duchową formację. Obok adoracji, organizacja oferuje „Dom Maryi” – przestrzeń do spotkań, wymiany myśli oraz pozyskania wsparcia duchowego. To gościnne miejsce zaprasza wszystkich, bez względu na przekonania, do wspólnego bycia i dzielenia się swoimi doświadczeniami życia duchowego.
W ramach swoich działań, Ogród Wdzięczności organizuje również różnorodne formy katechezy, które obejmują m.in. naukę katolickiej wiary, rozwijanie duchowości oraz różne kursy dla liderów wspólnot i stowarzyszeń. Celem jest nie tylko wzrost intelektualny, ale także duchowy uczestników, co skutkuje przemianą ich życia na różnych płaszczyznach. Ogród stawia na ciągłą formację i dążenie do osobistego i społecznego dobra, wnosząc w życie lokalnej społeczności ducha wdzięczności oraz miłości.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki