SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC W GDAŃSKU, VII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. FUNDACJĘ REPREZENTUJĄ PREZES LUB WICEPREZES. 2. PREZES I WICEPREZES SKŁADAJĄ OŚWIADCZENIA WOLI PRZED ORGANAMI ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ, BANKAMI ORAZ INNYMI PODMIOTAMI WE WSZYSTKICH SPRAWACH DOTYCZĄCYCH DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI. 3. OŚWIADCZENIA W IMIENIU FUNDACJI W PRZYPADKU ROZPORZĄDZANIA PRAWEM LUB ZACIĄGNIĘCIA ZOBOWIĄZANIA DO ŚWIADCZENIA O WARTOŚCI POWYŻEJ 10.000 ZŁ SKŁADAJĄ DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU ŁĄCZNIE LUB JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU WRAZ Z PEŁNOMOCNIKIEM POWOŁANYM PRZEZ ZARZĄD.
Organ nadzoru
RADA FUNDACJI
Cel działania
1. BUDOWA POMNIKA CESARZA NAPOLEONA BONAPARTE W POLSCE. 2. BUDOWA DOMU WETERANA I OPIEKI SENIORALNEJ Z UWZGLĘDNIENIEM ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO. 3. UPAMIĘTNIANIE MIEJSC NA TERENIE POLSKI ZWIĄZANYCH Z LEGENDĄ NAPOLEOŃSKĄ. 4. UTWORZENIE SZLAKU TURYSTYCZNEGO Z MIEJSCAMI UPAMIĘTNIAJĄCYMI HISTORIĘ NAPOLEOŃSKĄ. 5. POBUDZANIE PATRIOTYZMU I ŚWIADOMOŚCI HISTORYCZNEJ. 6. POPULARYZOWANIE WIEDZY O OBRONNOŚCI KRAJU ORAZ HISTORII BRONI I UZBROJENIA. 7. PROMOWANIE INICJATYW W ZAKRESIE NAUK WOJSKOWYCH, MEDYCZNYCH I HISTORYCZNYCH. 8. PROPAGOWANIE KULTURY, SZTUKI I WIEDZY O WYBITNYCH POSTACIACH Z EPOKI NAPOLEOŃSKIEJ INNYCH OKRESÓW HISTORYCZNYCH ZWIĄZANYCH Z POLSKĄ. 9. ORGANIZOWANIE DEBAT I FESTYNÓW ORAZ REKONSTRUKCJI HISTORYCZNYCH. 10. ORGANIZOWANIE KRAJOWYCH I MIĘDZYNARODOWYCH PODRÓŻY PO TERENACH ZWIĄZANYCH Z HISTORIĄ NAPOLEONA, W TYM MORSKICH REJSÓW NA WYSPY – ELBĘ I ŚW. HELENY.
Branże
Opis
Promowanie patriotyzmu i świadomości historycznej
Organizacja debat dotyczących historii Polski i Napoleona
Prowadzenie podróży edukacyjnych do miejsc związanych z historią Napoleona
Ukazywanie wzajemnych wpływów polsko-francuskich w epoce napoleońskiej
historii, z myślą o promowaniu patriotyzmu oraz świadomości historycznej związanej z polskimi dążeniami do niepodległości. Dzięki dogłębnym dyskusjom historyczno-politycznym, fundacja została założona w listopadzie 2018 roku, a jej rejestracja w Krajowym Rejestrze Sądowym miała miejsce 9 stycznia 2019 roku. Celem fundacji jest przedstawienie historii narodu polskiego, w szczególności okresu napoleońskiego, kiedy to Polska miała realne szanse na odzyskanie niepodległości, a Napoleon Bonaparte odegrał w tym procesie kluczową rolę. Fundacja organizuje różnorodne wydarzenia, w tym debaty historyczne, które zyskują uznanie w środowisku naukowym i wśród miłośników historii, a także prowadzi działania mające na celu odkrywanie i upamiętnianie postaci związanych z epoką Napoleona. Przykładem tego jest podjęcie tematów takich jak kampania napoleońska w Polsce oraz związki Pomorza z wydarzeniami z lat 1806-1807. Fundacja planuje także podróże edukacyjne do miejsc historycznych we Francji, które mają na celu ukazanie polsko-francuskich powiązań z czasów Napoleona, co dodatkowo wzmacnia jej misję edukacyjną oraz patriotyczną.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki