SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC W GDAŃSKU, VII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
SPOSÓB REPREZENTACJI 1. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU FUNDACJI, W TYM W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH DO 5 000 ZŁ (PIĘĆ TYSIĘCY ZŁOTYCH), UPRAWNIONY JEST PREZES ZARZĄDU Z JEDNYM CZŁONKIEM ZARZĄDU. 2. W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH POWYŻEJ KWOTY 5 000 ZŁ (PIĘĆ TYSIĘCY ZŁOTYCH) WYMAGANY JEST PODPIS PREZESA ZARZĄDU I DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CEL DZIAŁANIA A) DZIAŁANIE NA RZECZ PROMOWANIA POSTAW PATRIOTYCZNYCH ORAZ HISTORII RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, B) WSPOMAGANIE PROCESU TWORZENIA SIĘ W POLSCE SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO, C) PODTRZYMYWANIA TRADYCJI NARODOWEJ, PIELĘGNOWANIA POLSKOŚCI ORAZ ROZWOJU ŚWIADOMOŚCI NARODOWEJ, OBYWATELSKIEJ I KULTUROWEJ, D) DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCĄ ROZWÓJ WSPÓLNOT I SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH, E) UPOWSZECHNIANIE I PROMOWANIE LITERATURY, SZTUKI I KULTURY, F) PIELĘGNOWANIE PAMIĘCI HISTORYCZNEJ ORAZ DZIEDZICTWA NARODOWEGO.
Branże
Opis
Organizacja wydarzeń kulturalnych, głównie koncertów.
Promowanie pamięci o polskich bohaterach narodowych.
Otwarcie pierwszej Jadłodzielni w Trójmieście w 2018 roku.
Wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
Działalność ekspercka i medialna.
swoje działania na wsparciu młodzieży i promocji wartości patriotycznych w regionie Trójmiasta. Powstała w sierpniu 2018 roku jako część ogólnopolskiego stowarzyszenia, fundacja aktywnie działa w wielu dziedzinach, w tym w kulturze, historii, walce z marnotrawstwem żywności, wspieraniu rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, budowaniu sieci kontaktów oraz dzieleniu się wiedzą ekspercką i medialną.W obszarze kultury fundacja organizuje liczne wydarzenia artystyczne, przede wszystkim koncerty, które mają na celu rozwijanie zainteresowań artystycznych młodych ludzi i promowanie polskiego dziedzictwa kulturowego. Ważna jest także działalność historyczna, gdzie fundacja aktywnie dba o pamięć o polskich bohaterach narodowych i propaguje polskie dziedzictwo historyczne.Fundacja prowadzi również działalność mającą na celu przeciwdziałanie marnotrawstwu żywności. Przykładem jest otwarcie pierwszej Jadłodzielni w Trójmieście w 2018 roku, co stanowiło pionierski krok w regionie. Kolejną kluczową sferą działania jest wspieranie demokracji i budowanie aktywnego społeczeństwa obywatelskiego, gdzie realizowane projekty mają na celu angażowanie młodzieży w procesy demokratyczne oraz rozwój ich umiejętności, zarówno miękkich jak i twardych.Fundacja Młodzi dla Polski Trójmiasto angażuje się również w działalność ekspercką i medialną, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, a także kreując przekazy w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Dzięki różnorodnym inicjatywom i projektom fundacja zdobyła liczne pochwały od partnerów, w tym od Muzeum II Wojny Światowej czy Instytutu Pamięci Narodowej oraz innych instytucji i osób publicznych.Działania fundacji są finansowane ze źródeł zewnętrznych, takich jak granty, dotacje i sponsorzy. Fundacja nie posiada wysokich kosztów stałych, co pozwala na skuteczne wykorzystanie środków finansowych na realizację swoich zadań. Ponadto, codzienna działalność fundacji jest wspierana przez darczyńców, których wkład ma kluczowe znaczenie dla kontynuacji jej misji i projektów.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
MŁODZI DLA POLSKI TRÓJMIAST