SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO ZAWIERANIA UMÓW, UDZIELANIA PEŁNOMOCNICTWA I SKŁADANIA INNYCH OŚWIADCZEŃ WOLI, W SZCZEGÓLNOŚCI W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH, UPRAWNIENI SĄ: PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE LUB DWÓCH POZOSTAŁYCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ OSÓB W WIEKU EMERYTALNYM; 2. DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA ROZWÓJ GOSPODARCZY, W TYM ROZWÓJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI; 3. DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA ROZWÓJ TECHNIKI, WYNALAZCZOŚCI I INNOWACYJNOŚCI ORAZ ROZPOWSZECHNIANIE I WDRAŻANIE NOWYCH ROZWIĄZAŃ TECHNICZNYCH W PRAKTYCE GOSPODARCZEJ; 4. DZIAŁALNOŚCI CHARYTATYWNA; 5. DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE PODTRZYMYWANIA I UPOWSZECHNIANIA TRADYCJI NARODOWEJ, PIELĘGNOWANIA POLSKOŚCI ORAZ ROZWOJU ŚWIADOMOŚCI NARODOWEJ, OBYWATELSKIEJ I KULTUROWEJ; 6. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ MNIEJSZOŚCI NARODOWYCH I ETNICZNYCH ORAZ JĘZYKA REGIONALNEGO; 7. DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA ROZWÓJ WSPÓLNOT I SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH; 8. DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE KULTURY, SZTUKI, OCHRONY DÓBR KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO; 9. DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE WSPIERANIA I UPOWSZECHNIANIA KULTURY FIZYCZNEJ; 10. DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE EKOLOGII I OCHRONY ZWIERZĄT ORAZ OCHRONY DZIEDZICTWA PRZYRODNICZEGO; 11. DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE TURYSTYKI I KRAJOZNAWSTWA; 12. DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH ORAZ INNYCH PODMIOTÓW W ZAKRESIE DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO; 13. DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA, EDUKACYJNA I INTEGRACYJNA NA RZECZ SPOŁECZNOŚCI WIEJSKIEJ; 14. OBRONA PRAW, REPREZENTOWANIE INTERESÓW I DZIAŁANIE NA RZECZ POPRAWY SYTUACJI SPOŁECZNO-ZAWODOWEJ MIESZKAŃCÓW OBSZARÓW WIEJSKICH; 15. WSPIERANIE LOKALNYCH INICJATYW GOSPODARCZYCH, KULTURALNYCH, SPOŁECZNYCH ORAZ ZDROWOTNYCH; 16. KULTYWOWANIE TRADYCJI REGIONALNEJ, ORGANIZACJA UROCZYSTOŚCI, SPOTKAŃ TOWARZYSKICH, WYMIANA DOŚWIADCZEŃ; 17. WSPÓŁPRACA Z INNYMI ORGANIZACJAMI O PODOBNYM PRFILU DZIAŁANIA W KRAJU I ZAGRANICĄ; 18. PROMOWANIE PRODUKTÓW LOKALNYCH I DZIEŁ RĘKODZIELNICZYCH; 19. UPOWSZECHNIANIE TECHNIK RĘKODZIELNICZYCH; 20. EDUKACJA DZIECI I MŁODZIEŻY, PRZEKAZYWANIE TRADYCJI; 21. POZYSKIWANIE ŚRODKÓW NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ STOWARZYSZENIA; DALSZY CIĄG CELÓW DZIAŁANIA OKREŚLA STATUT W PUNKTACH 22-26 W AKTACH REJESTROWYCH.
Kultywowanie regionalnych tradycji folkloru i rękodzieła
Organizacja warsztatów i pokazów dla społeczności lokalnej
Promocja pracy rzemieślników oraz twórczości ludowej
Integracja społeczności poprzez różnorodne wydarzenia kulturalne
Współpraca z innymi organizacjami pozarządowymi
regionie Zagórzańskim, położonym w Beskidzie Wyspowym. Organizacja została założona przez Elżbietę Ząbczyńską w odpowiedzi na potrzebę promowania lokalnej kultury i rzemiosła, łącząc pasjonatów różnorodnych form rękodzieła. Główne cele stowarzyszenia obejmują kultywowanie tradycji folkloru, przekazywanie savoir-faire starszych pokoleń młodszym, a także promowanie kultury wiejskiej. W stowarzyszeniu zrzeszeni są twórcy specjalizujący się w różnorodnych technikach, w tym koronkarstwie, haftowaniu, bibułkarstwie, florystyce oraz ceramice. Organizacja prowadzi liczne warsztaty, szkolenia oraz wydarzenia, w tym konkursy, takie jak Konkurs Palm, które pozwalają na szeroką promocję regionalnych tradycji oraz integrację lokalnej społeczności. W ramach swoich działań stowarzyszenie dąży także do współpracy z innymi NGO, co przyczynia się do rozwoju społeczności i upowszechniania kultury rękodzielniczej w regionie oraz wśród turystów odwiedzających Zagórzańską krainę.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
ZAGÓRZAŃSCY PASJONACI STOWARZYSZENIE RĘKODZIELNIKÓ