MAŁOPOLSKIE STOWARZYSZENIE WSPIERANIA CHORYCH NA CHOROBY PICKA, WILSONA, HUNTINGTONA, PARKINSONA ORAZ INNE CHOROBY NEURODEGENERACYJNE MÓZGUKRS
0000715552NIP
9442258510REGON
369325199
SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO ZAWIERANIA UMÓW, UDZIELANIA PEŁNOMOCNICTW I SKŁADANIA INNYCH OŚWIADCZEŃ WOLI, W SZCZEGÓLNOŚCI W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH UPRAWNIONY JEST PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE LUB DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM STOWARZYSZENIA JEST STWORZYĆ SYSTEM KOMPLEKSOWEJ POMOCY: - OSOBOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WYNIKAJĄCĄ Z CHOROBY PICKA, WILSONA, HUNTINGTONA, PARKINSONA ORAZ INNE CHOROBY NEURODEGENERACYJNE MÓZGU; - RODZINOM I OPIEKUNOM OSÓB CHORYCH NA CHOROBĘ PICKA, WILSONA, HUNTINGTONA, PARKINSONA ORAZ INNE CHOROBY NEURODEGENERACYJNE MÓZGU; STOWARZYSZENIE REALIZUJE TAKŻE NASTĘPUJĄCE CELE: - POMOC SPOŁECZNĄ, W TYM POMOC RODZINOM I OSOBOM W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ ORAZ WYRÓWNYWANIE SZANS TYCH RODZIN I OSÓB; - WSPIERANIE RODZINY I SYTEMU PIECZY ZASTĘPCZEJ; UDZIELANIE NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ ORAZ ZWIĘKSZANIA ŚWIADOMOŚCI PRAWNEJ SPOŁECZEŃSTWA; DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ INTEGRACJI I REINTEGRACJI ZAWODOWEJ I SPOŁECZNEJ OSÓB ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM; DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA; PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH INTELEKTUALNIE I CHORUJĄCYCH PSYCHICZNIE; A TAKŻE CELE W ZAKRESIE: - PODTRZYMYWANIA I UPOWSZECHNIANIA TRADYCJI NARODOWEJ, PIELĘGNOWANIA POLSKOŚCI ORAZ ROZWOJU ŚWIADOMOŚCI NARODOWEJ, OBYWATELSKIEJ I KULTUROWEJ; - DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ MNIEJSZOŚCI NARODOWYCH I ETNICZNYCH ORAZ JĘZYKA REGIONALNEGO; - DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ INTEGRACJI CUDZOZIEMCÓW; - OCHRONY I PROMOCJI ZDROWIA, W TYM DZIAŁALNOŚCI LECZNICZEJ W ROZUMIENIU USTAWY Z DNIA 15 KWIETNIA 2011 R. O DZIAŁALNOŚCI LECZNICZEJ (DZ. U. Z 2016 R. POZ. 1638); - DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH; - PROMOCJI ZATRUDNIENIA I AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB POZOSTAJĄCYCH BEZ PRACY I ZAGROŻONYCH ZWOLNIENIEM Z PRACY; - DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ RÓWNYCH PRAW KOBIET I MĘŻCZYZN; - DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ OSÓB W WIEKU EMERYTALNYM; - DZIAŁALNOŚCI WSPOMAGAJĄCEJ ROZWÓJ GOSPODARCZY, W TYM ROZWÓJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI; - DZIAŁALNOŚCI WSPOMAGAJĄCEJ ROZWÓJ TECHNIKI, WYNALAZCZOŚCI I INNOWACYJNOŚCI ORAZ ROZPOWSZECHNIANIE I WDRAŻANIE NOWYCH ROZWIĄZAŃ TECHNICZNYCH W PRAKTYCE GOSPODARCZEJ; - DZIAŁALNOŚCI WSPOMAGAJĄCEJ ROZWÓJ WSPÓLNOT I SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH; POZOSTAŁE CELE W § 7 STATUTU.
Wsparcie dla seniorów z chorobami neurodegeneracyjnymi
Pomoc w organizacji życia codziennego seniorów
Darmowe usługi prawne i terapeutyczne
Organizacja wycieczek i wspólnych świąt
Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego
Huntingtona, Parkinsona oraz inne choroby neurodegeneracyjne mózgu to organizacja, która od wielu lat angażuje się w pomoc osobom starszym oraz ich rodzinom, którzy zmagają się z ciężkimi chorobami. Stowarzyszenie współpracuje z różnorodnymi instytucjami, takimi jak PBM Sp. z o.o. oraz Dom Pomocy Społecznej w Krakowie, co pozwala mu na oferowanie kompleksowej pomocy w organizacji życia codziennego seniorów. Dzięki zaangażowaniu członków i wolontariuszy, organizacja zapewnia wsparcie w postaci zdalnego doradztwa oraz porady prawne. W ramach współpracy z lokalnymi specjalistami, takimi jak pielęgniarki, psycholodzy i dietetycy, stowarzyszenie realizuje programy terapeutyczne oraz regularne konsultacje zdrowotne. Organizacja wyróżnia się również inicjatywami dotyczącymi aktywności fizycznej i społecznej seniorów, takimi jak organizowanie darmowych wycieczek do miejscowości podkrakowskich oraz wspólne świętowanie tradycyjnych świąt. Ponadto, stowarzyszenie prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego i działa na rzecz pozyskania nowoczesnych urządzeń terapeutycznych, które mają na celu poprawę jakości życia swoich podopiecznych.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
MAŁOPOLSKIE STOWARZYSZENIE WSPIERANIA CHORYCH NA CHOROBY PICKA, WILSONA, HUNTINGTONA, PARKINSONA ORAZ INNE CHOROBY NEURODEGENERACYJNE MÓZG