SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC W GDAŃSKU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU STOWARZYSZENIA, W TYM W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH, UPRAWNIONYCH JEST DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE - W TYM PREZESA LUB WICEPREZESA ODDZIAŁU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. ROZBUDZANIE SZEROKIEJ INICJATYWY DLA WSZECHSTRONNEGO ROZWOJU KULTUROWEGO, SPOŁECZNEGO I CAŁEGO POMORZA. 2. KSZTAŁTOWANIE DEMOKRATYCZNYCH STOSUNKÓW W ŻYCIU REGIONU. 3. ROZWIJANIE KASZUBSKO-POMORSKIEJ MYŚLI SPOŁECZNEJ I POLITYCZNEJ. 4. KULTYWOWANIE I ROZWIJANIE SPECYFIKI KULTUROWEJ CAŁEGO POMORZA. 5. SZERZENIE W SPOŁECZEŃSTWAIE (SZCZEGÓLNIE WŚRÓD MŁODZIEŻY) ZNAJOMOŚCI TRADYCJI KASZUBSKO-POMORSKICH. 6. DBAŁOŚĆ O ZACHOWANIE WALORÓW ŚRODOWISKA NATURALNEGO.
Branże
Opis
Promocja kultury kaszubskiej
Organizacja wydarzeń kulturalnych
Wspieranie języka kaszubskiego poprzez konkursy
Prowadzenie Akademii Bajki dla dzieci
Współpraca z instytucjami i partnerami
promocję kultury kaszubskiej oraz wspieranie języka kaszubskiego. Działa na rzecz integracji społeczności lokalnej oraz rozwijania tradycji kaszubskich. Zrzeszenie organizuje szereg wydarzeń kulturalnych, takich jak Festyn Kultury Kaszubskiej oraz Gdańskie Dni Kaszubskie, które stają się platformą do prezentacji kaszubskich artystów i twórców. W ramach działalności oferowane są także „Rodny Mòwë”, konkurs języka kaszubskiego, który angażuje uczestników w naukę i promocję tego języka. Dodatkowo, organizacja prowadzi Akademię Bajki, której celem jest edukacja dzieci w zakresie literatury kaszubskiej oraz rozwijanie ich kompetencji językowych. Zrzeszenie współpracuje z różnymi instytucjami oraz partnerami, aby wspierać kaszubską kulturę w regionie oraz dbać o jej dziedzictwo.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
ZRZESZENIE KASZUBSKO-POMORSKIE ODDZIAŁ W LUZINI