SĄD REJONOWY W KIELCACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI WE WSZYSTKICH SPRAWACH, W TYM MAJĄTKOWYCH, ZAWIERANIA UMÓW I UDZIELANIA PEŁNOMOCNICTW W IMIENIU STOWARZYSZENIA UPRAWNIENI SĄ DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE I W POROZUMIENIU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1) DZIAŁANIA NA RZECZ ROZWOJU INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ W MIEŚCIE, POPULARYZOWANIE ROWERU JAKO ALTERNATYWNEGO, EKOLOGICZNEGO I ZDROWEGO ŚRODKA KOMUNIKACJI. 2) WSPÓŁDZIAŁANIE ZE ZWIĄZKAMI, STOWARZYSZENIAMI I ORGANIZACJAMI MAJĄCYMI PODOBNE CELE STATUTOWE. 3) PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ SŁUŻĄCYCH POPRAWIE BEZPIECZEŃSTWA ROWERZYSTÓW I NIECHRONIONYCH UCZESTNIKÓW RUCHU DROGOWEGO ORAZ POPULARYZOWANIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO. 4) PROMOWANIE TURYSTYKI ROWEROWEJ W TYM ODKRYWANIE TURYSTYCZNYCH WALORÓW REGIONU I KRAJU. 5) PORADNICTWO I POMOC W ORGANIZACJI I PRZEPROWADZANIU IMPREZ O CHARAKTERZE INFORMACYJNYM, TURYSTYCZNYM ORAZ SPORTOWYM. 6) PROWADZENIE BADAŃ I PRAC PROJEKTOWYCH ODNOŚNIE MOŻLIWEGO PRZEBIEGU TRAS ROWEROWYCH. 7) DZIAŁANIE NA RZECZ ELIMINOWANIA BARIER ARCHITEKTONICZNYCH NIEPRZYJAZNYCH ROWERZYSTOM ORAZ OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM, OSOBOM STARSZYM, RODZICOM Z WÓZKAMI DZIECIĘCYMI. 8) WSPÓŁPRACA Z ORGANAMI ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ WŁAŚCIWYMI DO PROJEKTOWANIA I BUDOWY INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ. 9) MONITORING DZIAŁAŃ ORGANÓW ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ W ZAKRESIE ROZWOJU ROWEROWEJ INFRASTRUKTURY. 10) MONITORING ISTNIEJĄCEGO SYSTEMU DRÓG ROWEROWYCH I INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ ORAZ PRZEDSTAWIANIE JAK NAJDOGODNIEJSZYCH ROZWIĄZAŃ SŁUŻĄCYM ROWERZYSTOM. 11) DZIAŁANIA NA RZECZ OGRANICZANIA I SPOWALNIANIA RUCHU SAMOCHODOWEGO W MIEŚCIE CELEM TWORZENIA ODPOWIEDNICH WARUNKÓW DLA NIECHRONIONYCH UCZESTNIKÓW RUCHU DROGOWEGO. 12) PROPAGOWANIE ZAŁOŻEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU PUBLICZNEGO. 13) PROMOCJA RÓŻNYCH ASPEKTÓW EKOLOGICZNEGO STYLU ŻYCIA. 14) ORGANIZOWANIE ZEBRAŃ DYSKUSYJNYCH I TOWARZYSKICH: KONFERENCJI, DEBAT, SZKOLEŃ, WARSZTATÓW ITP. 15) DZIAŁANIA NA RZECZ ROZWOJU I INTEGRACJI LOKALNEGO ŚRODOWISKA ROWEROWEGO. 16) PROMOCJA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA W TYM ZACHĘCANIE DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH DO AKTYWNEGO WYPOCZYNKU. 17) UPOWSZECHNIANIE WIEDZY NA TEMAT DOSTĘPU DO INFORMACJI PUBLICZNEJ ORAZ POZOSTAŁE PUNKTY § 4 UST. 1 STATUTU.
Integracja środowiska rowerowego w Ostrowcu Świętokrzyskim
Organizacja rajdów rowerowych i spotkań
Promocja zdrowego stylu życia i turystyki rowerowej
Działania na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej
Coroczna 'Bikeowa Kolacja' dla pasjonatów rowerów
kontynuacja Ostrowieckiej Inicjatywy Rowerowej z 2016 roku. Siedziba stowarzyszenia znajduje się w Ostrowcu Świętokrzyskim, a jego celem jest integracja wszystkich entuzjastów jazdy na rowerze oraz promowanie turystyki rowerowej w regionie. Stowarzyszenie organizuje różnorodne projekty, które obejmują rajdy rowerowe, wydarzenia edukacyjne oraz spotkania z pasjonatami. Działania te mają na celu nie tylko wspieranie rowerzystów, ale także zwiększanie świadomości na temat korzyści płynących z jazdy na rowerze. W ramach inicjatyw, Stowarzyszenie Ostrower stara się poprawić infrastrukturę rowerową w Ostrowcu, co przekłada się na rozwój lokalnej społeczności oraz zdrowy styl życia. Organizacja co roku organizuje „Bikeową Kolację”, podczas której spotykają się rowerzyści, aby dzielić się swoimi doświadczeniami oraz planami. Stowarzyszenie wykonuje istotną pracę na rzecz zapewnienia rowerzystom lepszych warunków i bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dążąc do przekształcenia Ostrowca w miasto przyjazne rowerzystom.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki