SĄD REJONOWY DLA ŁODZI ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI, XX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU FUNDACJI, W TYM W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH SKŁADAĆ MOŻE JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU, TJ. PREZES. 2. WE WSZELAKICH SPRAWACH MAJĄTKOWYCH WYMAGANY JEST PODPIS JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU, TJ. PREZESA.
Organ nadzoru
RADA FUNDACJI
Cel działania
CELEM FUNDACJI JEST: 1. DZIAŁALNOŚĆ OŚWIATOWO-KULTURALNA, SZCZEGÓLNIE W ZAKRESIE WSPIERANIA, PROMOCJI I POMOCY W ROZWOJU KARIERY DZIECI I MŁODZIEŻY A TAKŻE KSZTAŁCENIA DOROSŁYCH. 2. INICJOWANIE I WSPIERANIE NOWATORSKICH ROZWIĄZAŃ W RÓŻNORODNYCH DZIEDZINACH ŻYCIA SPOŁECZNEGO, A SZCZEGÓLNIE W OCHRONIE PRAW I WOLNOŚCI CZŁOWIEKA I OBYWATELA, W OCHRONIE ŻYCIA RODZINNEGO I PROFILAKTYCE SPOŁECZNEJ. 3. WSPIERANIE ROZWOJU EDUKACJI POZAFORMALNEJ DZIECI, MŁODZIEŻY I OSÓB DOROSŁYCH M.IN. POPRZEZ WSPARCIE REFORM W EDUKACJI, WYMIANĘ DOBRYCH PRAKTYK CZY MOBILNOŚĆ EDUKACYJNĄ (WYMIANY MŁODZIEŻY, WOLONTARIATY). 4. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ ORGANIZACJI, KTÓRYCH CELAMI STATUTOWYMI JEST: DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA, NAUKOWO-TECHNICZNA, OŚWIATOWA, KULTURALNA, W ZAKRESIE KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU, OCHRONY ŚRODOWISKA, DOBROCZYNNOŚCI, OCHRONY ZDROWIA I POMOCY SPOŁECZNEJ, REHABILITACJI ZAWODOWEJ I SPOŁECZNEJ. 5. WZMACNIANIE W SPOŁECZEŃSTWIE POSZANOWANIA DLA GODNOŚCI I PRAW CZŁOWIEKA. 6. PODEJMOWANIE INICJATYW EDUKACYJNYCH I BADAWCZYCH W ZAKRESIE PROBLEMATYKI PRAW CZŁOWIEKA. 7. KSZTAŁTOWANIE PROEUROPEJSKICH POSTAW OBYWATELSKICH, POPULARYZOWANIE IDEI INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ ORAZ WDRAŻANIE ZASAD DEMOKRACJI. 8. PROPAGOWANIE WYKORZYSTANIA NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII W OGÓLNIE POJĘTYM PORADNICTWIE OBYWATELSKIM. 9. PROMOCJA TURYSTYKI I WALORÓW W DANYM REGIONIE GEOGRAFICZNYM.
Edukacja kulturowo-artystyczna dzieci i młodzieży.
Organizacja międzynarodowych projektów wymiany oraz wolontariatu.
Przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu.
Wspieranie działań na rzecz praw człowieka i integracji społecznej.
Realizacja innowacyjnych projektów w obszarze ochrony środowiska i historii.
wszystkim koncentruje się na wspieraniu edukacji kulturowo-artystycznej dzieci, młodzieży oraz dorosłych, ze szczególnym naciskiem na działania pozaformalne. Ta organizacja non-profit stara się zmieniać spojrzenie na integrację społeczną, równość oraz ochronę praw człowieka. Fundacja wyróżnia się nie tylko zaangażowaniem w działalność oświatową, ale również projektami międzynarodowymi, które mają na celu wspieranie młodych ludzi w rozwijaniu ich pasji oraz wartości. W ramach działalności, fundacja organizuje różnorodne projekty, takie jak wymiany młodzieżowe, wolontariaty oraz edukacyjne działania dostosowane do potrzeb lokalnych społeczności. Celem jej działań jest również przeciwdziałanie dyskryminacji oraz wykluczeniu społecznemu, co czyni ją unikalnym podmiotem w obszarze wsparcia różnych grup społecznych, w tym osób z niepełnosprawnościami oraz przedstawicieli mniejszości kulturowych. Fundacja prowadzi liczne projekty, w tym "Human Rights Still in Fashion", "Koralik Paraintegracji" oraz "Echo historii, tradycji, korzeni", które angażują młodzież z różnych krajów w dialog społeczny na temat praw człowieka oraz różnorodności kulturowej. Funkcjonując jako platforma dla Młodych Kreatywnych, instytut wspiera ich inicjatywy oraz dąży do promowania europejskich wartości obywatelskich.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
FUNDACJA INSTYTUT RE-INTEGRACJI SPOŁECZNE