SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ŁĄCZNIE - PRZY ZOBOWIĄZANIACH MAJĄTKOWYCH, PREZES LUB INNY UPOWAŻNIONY PRZEZ ZARZĄD CZŁONEK ZARZĄDU - W POZOSTAŁYCH SPRAWACH.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
A) KRZEWIENIE WIEDZY O KL RAVENSBRÜCK, ZWŁASZCZA MŁODEMU POKOLENIU, UKAZYWANIE WARTOŚCI, KTÓRYMI SIĘ KIEROWAŁY WIĘŹNIARKI, KTÓRE POZWOLIŁY IM NIE TYLKO GODNIE PRZETRWAĆ, ALE POMAGAĆ BLIŹNIM I BRAĆ UDZIAŁ W RUCHU OPORU, A TAKŻE ROZWIJAĆ SWĄ OSOBOWOŚĆ W NIEZWYKLE TRUDNYCH WARUNKACH ŻYCIA OBOZOWEGO, B) UDZIELANIE POMOCY W TYM NP. MATERIALNEJ W MIARĘ POZYSKANYCH NA TEN CEL ŚRODKÓW, MEDYCZNEJ BYŁYM WIĘŹNIARKOM I ICH RODZINOM ZNAJDUJĄCYM SIĘ W TRUDNEJ SYTUACJI MATERIALNEJ, D) WSPÓŁPRACA Z POLSKIMI INSTYTUCJAMI ZAJMUJĄCYMI SIĘ PROBLEMATYKĄ NIEMIECKICH, NAZISTOWSKICH OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH, W TYM Z ADMINISTRACJĄ PUBLICZNĄ (INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ), SAMORZĄDEM TERYTORIALNYM, MUZEAMI, KOŚCIOŁAMI, SZKOŁAMI, UCZELNIAMI, STOWARZYSZENIAMI, FUNDACJAMI I INNYMI ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI O PODOBNYCH CELACH, D)WSPÓŁPRACA Z ZAGRANICZNYMI JEDNOSTKAMI ORGANIZACYJNYMI, ZAJMUJĄCYMI SIĘ PROBLEMATYKĄ II WOJNY ŚWIATOWEJ.
Promowanie wartości humanistycznych i etycznych w społeczeństwie.
powołane w celu upamiętnienia i ochrony pamięci kobiet, które były więzione w obozie Ravensbrück, największym kobiecym obozie koncentracyjnym na terenie Trzeciej Rzeszy. Działa z myślą o zachowaniu świadectwa losów więźniarek, które w czasie II wojny światowej były aresztowane z powodów politycznych, społecznych oraz etnicznych. Stowarzyszenie podejmuje wiele działań, aby ukazać dramat obywatelski i prawny, którego doświadczyły te kobiety, a także by przypominać o historii ich odważnych postaw w obliczu terroru. W szczególności zaznaczają, że więźniarki Ravensbrück nie były jedynie ofiarami, ale wykazywały się determinacją, odwagą i odpowiedzialnością wobec narodowego dziedzictwa. Stowarzyszenie organizuje wydarzenia, prowadzi działalność edukacyjną oraz tworzy dokumentację, aby przyszłe pokolenia mogły zrozumieć i docenić znaczenie tego okresu w historii Polski oraz wartości etyczne, które powinny prowadzić społeczeństwo. Ponadto dąży do stworzenia elity społecznej, która zrozumie rolę człowieka w społeczeństwie, przypominając, że każdy ma swoją wartość i znaczenie w historii oraz współczesności. W obliczu współczesnych wyzwań etycznych i moralnych stowarzyszenie stawia sobie za cel, aby zasady przyjaźni, solidarności i odpowiedzialności były fundamentem przyszłych pokoleń.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
RODZINA WIĘŹNIAREK NIEMIECKIEGO OBOZU KONCENTRACYJNEGO RAVENSBRÜC