SĄD REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIE WOLI W IMIENIU FUNDACJI SKŁADA PREZES ZARZĄDU LUB WICEPREZES ZARZĄDU JEDNOOSOBOWO.
Cel działania
- WSPIERANIE I ANIMOWANIE ŻYCIA KULTURALNEGO I ARTYSTYCZNEGO, EDUKACJA KULTURALNA I ARTYSTYCZNA SZCZEGÓLNIE NA TERENACH O TRUDNYM DOSTĘPIE DO KULTURY, - TWORZENIE PRZESTRZENI DO DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH I ROZWÓJ ARTYSTYCZNY LUDZI W RÓŻNYM WIEKU, TAKŻE SENIORÓW ORAZ OSÓB WYKLUCZONYCH SPOŁECZNIE I ZAGROŻONYCH MARGINALIZACJĄ ( W TYM PRZEDSTAWICIELI INNYCH MNIEJSZOŚCI, UCHODŹCÓW ORAZ INNYCH GRUP), - BUDOWANIE ŚRODOWISKA SPRZYJAJĄCEGO ROZWOJOWI I EDUKACJI, TAKŻE TEJ ALTERNATYWNEJ ORAZ EDUKACJI PRZEZ SZTUKĘ, - WSPIERANIE ARTYSTÓW, ANIMATORÓW I LOKALNYCH LIDERÓW, - OCHRONA I PROMOCJA DZIEDZICTWA KULTUROWEGO, W TYM DZIEDZICTWA MNIEJSZOŚCI, - PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ EKOLOGII I ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU.
Warsztaty taneczne i muzyczne dla dzieci i dorosłych
Tworzenie autorskich spektakli i baśni na zamówienie
Zespół artystów z doświadczeniem w muzyce tradycyjnej
Działania na rzecz promowania kultury i tradycji lokalnych
w promowanie tradycyjnej kultury poprzez improwizowane narracje wzbogacone muzyką na żywo. Działa od 2009 roku, kiedy to została założona przez Joannę Sarnecką i Katarzynę de Latour, a jej celem jest tworzenie platformy dla tradycyjnych opowieści oraz wartościowej kulturalnej wymiany. Wzmacniając więzi między muzyką i narracją, fundacja skupia się na organzacji warsztatów, spektakli oraz różnorodnych projektów artystycznych dostosowanych do oczekiwań różnych grup wiekowych.
Zespół fundacji składa się z utalentowanych artystów, w tym muzyków, opowiadaczy i animatorów kultury, którzy poszukują nowych form wyrazu oraz współpracują przy tworzeniu autorskich spektakli. Przykłady działań, które realizują, to warsztaty taneczne i muzyczne, które angażują młodsze pokolenia w odkrywanie tradycji oraz sztuki ludowej. Fundacja kieruje swoje projekty zarówno do dzieci, jak i dorosłych, a także zapewnia specjalne zamówienia na baśnie i narracje, które mogą być dostosowywane do indywidualnych potrzeb klientów.
Dzięki unikalnemu podejściu do konserwacji i reinterpretacji tradycyjnych form sztuki, Fundacja "Walizka" skutecznie łączy przeszłość z teraźniejszością, tworząc przestrzeń dla współczesnej kultury, której korzenie tkwią w tradycji. Ich projekty często wiążą się z lokalnymi społecznościami, co czyni ich działalność szeregową, świadome podejście do kulturowego dziedzictwa regionu.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
FUNDACJA NA RZECZ KULTURY "WALIZKA