SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
ZARZĄD FUNDACJI KIERUJE DZIAŁALNOŚCIĄ STATUTOWĄ I GOSPODARCZĄ ORAZ REPREZENTUJE FUNDACJĘ NA ZEWNĄTRZ. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU FUNDACJI UPRAWNIENI SĄ: 1) PREZES ZARZĄDU JEDNOOSOBOWO; 2) DWAJ INNI CZŁONKOWIE ZARZĄDU LUB CZŁONEK ZARZĄDU WSPÓLNIE Z ODPOWIEDNIO UMOCOWANYM PEŁNOMOCNIKIEM. OŚWIADCZENIE WOLI W IMIENIU FUNDACJI W ZAKRESIE UMOCOWANIA MOŻE SKŁADAĆ OSOBA UPOWAŻNIONA PRZEZ ZARZĄD. OŚWIADCZENIE SKŁADANE FUNDACJI MOŻE PRZYJMOWAĆ JEDNOOSOBOWO CZŁONEK ZARZĄDU LUB PEŁNOMOCNIK FUNDACJI.
Organ nadzoru
RADA FUNDACJI
Cel działania
1. POMOC RODZINOM I OSOBOM W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ ORAZ WYRÓWNYWANIA ICH SZANS; 2. WSPIERANIA RODZINY I SYSTEMU PIECZY ZASTĘPCZEJ; 3. PRZECIWDZIAŁANIE WYKLUCZENIU SPOŁECZNEMU DZIECI I MŁODZIEŻY Z RODZIN ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W SYTUACJI KRYZYSOWEJ, PRZEBYWAJĄCYCH W RODZINNYCH FORMACH OPIEKI ZASTĘPCZEJ I PLACÓWKACH OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZYCH; 4. WZMOCNIENIE WIĘZI WŚRÓD RODZIN ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM ORAZ DZIECI WYCHOWUJĄCYCH SIĘ POZA WŁASNYMI RODZINAMI; 5. POMOC W PROCESIE USAMODZIELNIENIA WYCHOWANKÓW PIECZY ZASTĘPCZEJ; 6. REALIZACJA ZADAŃ RZĄDOWYCH I JEDNOSTEK SAMORZĄDOWYCH WYNIKAJĄCYCH Z USTAWY O WSPIERANIU RODZINY I SYSTEMIE PIECZY ZASTĘPCZEJ; 7. TWORZENIE SPÓJNEGO SYSTEMU POMOCY RODZINIE, W KTÓREJ WYSTĘPUJE: ALKOHOLIZM, PRZEMOC DOMOWA, NARKOMANIA, NIEDOSTOSOWANIE SPOŁECZNE, BEZRADNOŚĆ OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZĄ ORAZ TRUDNOŚCI W REALIZOWANIU RÓL RODZICIELSKICH; 8. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ RODZINY, MACIERZYŃSTWA, RODZICIELSTWA, UPOWSZECHNIANIA I OCHRONY PRAW DZIECKA; 9. PRZECIWDZIAŁANIE UZALEŻNIENIOM I PATOLOGIOM SPOŁECZNYM; 10. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ INTEGRACJI I REINTEGRACJI ZAWODOWEJ I SPOŁECZNEJ OSÓB ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM; 11. DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA; CD. W STATUCIE
Prowadzenie dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych
Organizacja szkoleń i warsztatów terapeutycznych
Pomoc uchodźcom z Ukrainy oraz organizacja zbiórek we wsparciu lokalnych społeczności
działania na wsparciu rodzin i systemu pieczy zastępczej. Jej misją jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży z rodzin w kryzysie, udzielanie pomocy w procesie usamodzielnienia wychowanków oraz tworzenie spójnego systemu pomocy dla rodzin dotkniętych problemami takimi jak przemoc domowa, alkoholizm czy narkomania. Fundacja realizuje swoje cele poprzez różnorodne programy, w tym pomoc socjalną, warsztaty terapeutyczne, organizowanie szkoleń, oraz finansowe wsparcie dla placówek opiekuńczo-wychowawczych. Fundacja prowadzi również dwie placówki opiekuńczo-wychowawcze: Przystań Szczęśliwe Jutro oraz Przystań Radosne Jutro, które oferują całodobową opiekę oraz realizują różnorodne zajęcia edukacyjne i terapeutyczne, odpowiadając na indywidualne potrzeby wychowanków. Oprócz tego, Fundacja angażuje się w działania na rzecz uchodźców, oferując pomoc rzeczową w postaci środków higieny osobistej. Fundacja kładzie również duży nacisk na integrowanie społeczności lokalnych oraz promowanie idei wolontariatu, co przyczynia się do wszechstronnego rozwoju jej podopiecznych.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki