SĄD REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU FUNDACJI WE WSZYSTKICH SPRAWACH UPRAWNIONY JEST KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU FUNDACJI JEDNOOSOBOWO.
Organ nadzoru
RADA FUNDACJI
Cel działania
CELE I ZASADY DZIAŁANIA FUNDACJI 1. GŁÓWNYM CELEM FUNDACJI JEST ORGANIZOWANIE I NIESIENIE POMOCY W RAMACH DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO. 2. SZCZEGÓŁOWE CELE DZIAŁALNOŚCI FUNDACJI: A) OCHRONA I PROMOCJA ZDROWIA, EDUKACJA PROZDROWOTNA I PROMOWANIE ZDROWIA JAKO WARTOŚCI SPOŁECZNEJ; B) POMOC I DZIAŁANIA NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ORAZ UDZIELANIE WSPARCIA DLA CZŁONKÓW RODZIN OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH; C) UTWORZENIE I PROWADZENIE OŚRODKA HIPOTERAPII I REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH; D) POMOC W FINANSOWANIU KOSZTÓW HIPOTERAPII I REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH; E) ZAPEWNIENIE ZAJĘĆ TERAPEUTYCZNYCH I REHABILITACYJNYCH, W TYM M. IN. Z HIPOTERAPII, DOGOTERAPII/KYNOTERAPII, ONOTERAPII I FELINOTERAPII PACJENTOM Z RÓŻNYMI SCHORZENIAMI I WADAMI ROZWOJOWYMI; F) PROWADZENIE GRUPOWYCH I INDYWIDUALNYCH ZAJĘĆ REHABILITACYJNYCH, TERAPEUTYCZNYCH, SPORTOWYCH, REKREACYJNYCH, KTÓRE: - MAJĄ NA CELU NABYWANIE, ROZWIJANIE I PODTRZYMYWANIE UMIEJĘTNOŚCI NIEZBĘDNYCH DO SAMODZIELNEGO FUNKCJONOWANIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, - ROZWIJAJĄ UMIEJĘTNOŚCI SPRAWNEGO KOMUNIKOWANIA SIĘ Z OTOCZENIEM OSÓB Z USZKODZENIAMI SŁUCHU, MOWY, Z AUTYZMEM I Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ, - USPRAWNIAJĄ I WSPIERAJĄ FUNKCJONOWANIE OSÓB Z AUTYZMEM I Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ W RÓŻNYCH ROLACH SPOŁECZNYCH I W RÓŻNYCH ŚRODOWISKACH; G) POPIERANIE I UPOWSZECHNIANIE HIPOTERAPII, DOGOTERAPII/KYNOTERAPII, ONOTERAPII I FELINOTERAPII JAKO METOD REHABILITACYJNYCH W SCHORZENIACH I WADACH ROZWOJOWYCH U DZIECI I MŁODZIEŻY, A TAKŻE OSÓB DOROSŁYCH; H) POMOC SPOŁECZNA, W TYM POMOC RODZINOM I OSOBOM W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ ORAZ WYRÓWNYWANIE SZANS TYCH RODZIN I OSÓB; I) WSPOMAGANIE ROZWOJU WSPÓLNOT I SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH MIESZKAŃCÓW Z OBSZARÓW WIEJSKICH I MIEJSKICH ORAZ WSPIERANIE AKTYWNYCH FORM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ; J) DZIAŁANIA NA RZECZ AKTYWIZACJI SPOŁECZNEJ ORAZ ZWIĘKSZENIA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ OSÓB STARSZYCH; INTEGRACJA MIĘDZYPOKOLENIOWA; CD. CELÓW DZIAŁANIA W STATUCIE
Organizacja prowadzi hipoterapię dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.
Realizuje programy wsparcia dla rodzin z dziećmi w województwie podkarpackim.
Oferuje rehabilitację poprzez animaloterapię dla młodzieży do 25 roku życia.
Proponuje zajęcia dla osób starszych w projekcie Centrum Aktywności 60+.
scenie wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin. Organizacja skupia się na terapeutycznych właściwościach hipoterapii, oferując programy rehabilitacyjne skierowane głównie do dzieci i młodzieży z różnymi rodzajami niepełnosprawności. One Niezwykły projekt, który kursuje w ramach ich działalności, "Rodzina to siła – program wsparcia dla rodzin z dziećmi", ma na celu pomoc dla rodzin zamieszkujących województwo podkarpackie, koncentrując się na relacjach rodzinnych oraz problemach związanych z opieką i wychowaniem. Kolejnym godnym uwagi przedsięwzięciem jest "Animaloterapia sposobem na samodzielność i aktywizację osób niepełnosprawnych", które zapewnia bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne dla dzieci do 25. roku życia. Centrum nie zapomina także o seniorach, proponując im działania w ramach projektu "Centrum Aktywności 60+", mającego na celu ułatwienie dostępu do życia społeczno-kulturalnego. Umożliwia to szerokim grupom wiekowym uczestnictwo w różnorodnych zajęciach, które łączą naukę z zabawą oraz integrację społeczną. Podkarpackie Centrum Hipoterapii nie tylko wprowadza innowacyjne formy terapii, ale również angażuje się w szeroki wachlarz działań, które mają na celu wspieranie społeczności lokalnych, eliminowanie barier oraz promowanie integracji osób z różnymi potrzebami.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
PODKARPACKIE CENTRUM HIPOTERAPI