SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC W GDAŃSKU, VII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIA WOLI W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH FUNDACJI SKŁADA PREZES ZARZĄDU W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO LUB DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOSOBOWEGO.
Cel działania
CELAMI FUNDACJI SĄ: 1.OCHRONA ŚRODOWISKA NATURALNEGO, EKOSYSTEMÓW, W TYM: OCHRONA ZWIERZĄT ORAZ OCHRONA DZIEDZICTWA PRZYRODNICZEGO; 2.ZWIĘKSZENIE POPULACJI GATUNKÓW ZWIERZĄT I ROŚLIN ZAGROŻONYCH WYGINIĘCIEM W SZCZEGÓLNOŚCI CELEM FUNDACJI JEST RESTYTUCJA RAKA SZLACHECKIEGO (ASTACUS ASTACUS). 3.POPULARYZACJA WIEDZY W ZAKRESU EKOLOGII A ZWŁASZCZA ROZWIĄZAŃ WSPIERAJĄCYCH BIORÓŻNORODNOŚĆ GATUNKOWĄ; 4.WSPIERANIE DZIAŁALNOŚCI NAUKOWEJ NA RZECZ ZACHOWANIA BIORÓŻNORODNOŚCI GATUNKOWEJ I OCHRONY EKOSYSTEMÓW; 5.WZROST POZIOMU WIEDZY SPOŁECZEŃSTWA DOTYCZĄCEJ ZACHOWANIA BIORÓŻNORODNOŚCI GATUNKOWEJ; 6.POMOC W POPULARYZACJI WIEDZY NA TEMAT ROZWIĄZAŃ PROEKOLOGICZNYCH NA TERENACH WIEJSKICH; 7.PROPAGOWANIE I WSPIERANIE ROZWOJU NOWOCZESNYCH, PRZYJAZNYCH ŚRODOWISKU I EFEKTYWNOŚCI TECHNOLOGII ZABEZPIECZAJĄCYCH EKOSYSTEMY; 8.WSPIERANIE DZIAŁAŃ MAJĄCYCH NA CELU ZAPEWNIENIE OCHRONY ŚRODOWISKA NATURALNEGO W POLSCE POPRZEZ PROWADZENIE ZRÓWNOWAŻONEJ POLITYKI ROZWOJU; 9.UDZIELNAIE WSPARCIA I POMOCY DLA DZIAŁAŃ NA RZECZ TWORZENIA DOBREGO PRAWA MAJĄCEGO WPŁYW NA ZACHOWANIE BIORÓŻNORODNOŚCI I OCHRONĘ EKOSYSTEMÓW; 10.ZWIĘKSZENIE ŚWIADOMOŚCI ORGANÓW STANOWIĄCYCH PRAWO W ZAKRESIE POTRZEBY ZACHOWANIA BIORÓŻNORODNOŚCI I OCHRONY EKOSYSTEMÓW; 11.ZWIĘKSZENIE POZIOMU WIEDZY NA TEMAT ZANIECZYSZCZEŃ ŚRODOWISKA NATURALNEGO; 12.WSPIERANIE ROZWOJU I PROMOWANIE ENERGETYKI ODNAWIALNEJ I ALTERNATYWNEJ; 13.NIESIEMIE POMOCY I WSPARCIA DLA DZIAŁAŃ NA RZECZ ZACHOWANIA BIORÓŻNORODNOŚCI I OCHRONY EKOSYSTEMÓW; 14.ZWIĘKSZENIE, W TYM INICJOWANIE I PROWADZENIE DIALOGU NA RZECZ ZACHOWANIA BIORÓŻNORODNOŚCI I OCHRONY EKOSYSTEMÓW; 15.KREOWANIE I PROMOWANIE NAJWYŻSZYCH STANDARDÓW I DOBRYCH PRAKTYK W ZAKRESIE PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ BIORÓŻNORODNOŚCI I OCHRONY EKOSYSTEMÓW; 16.INFORMOWANIE SPOŁECZEŃSTWA O PROBLEMACH EKOLOGII, OCHRONY ŚRODOWISKA ORAZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU I METODACH ICH ROZWIĄZYWANIA.
Realizacja projektu ochrony czynnej gatunku w Pomorzu
Zwiększenie liczebności populacji raka szlachetnego
Redukcja inwazyjnego raka pręgowatego w jeziorach
rodzimych gatunków raków, w szczególności raka szlachetnego (Astacus astacus), który jest obecnie na krawędzi wymarcia. Głównym celem fundacji jest zwiększenie świadomości wśród społeczności Pomorza oraz całej Polski o zagrożeniach, które spowodowane są obecnością inwazyjnych gatunków, takich jak rak pręgowaty (Orconectes limosus). Fundacja dąży do przywrócenia populacji raka szlachetnego w naturalnych zbiornikach wodnych Pomorza, gdzie niegdyś był on powszechny. W ramach swoich działalności, Fundacja prowadzi projekty, takie jak "Działania z zakresu ochrony czynnej gatunku z Polskiej Czerwonej Księgi", który trwa od maja 2023 do maja 2024. Projekt ma na celu wspieranie dwóch najsilniejszych populacji raka szlachetnego w jeziorach Granicznym i Kwisno Duże oraz redukcję ilości raka pręgowatego w jeziorze Sominko. Dzięki dofinansowaniu z WFOŚiGW, budżet projektu wynosi 76 600 zł. Fundacja Astacus Astacus stawia sobie za cel polepszenie warunków życia i reprodukcji raka szlachetnego poprzez działania mające na celu odbudowę jego liczebności oraz ochronę przed szkodliwym wpływem gatunków inwazyjnych.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki