SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU FUNDACJI MOŻE SKŁADAĆ KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE, Z ZASTRZEŻENIEM UST. 2 NINIEJSZEGO PARAGRAFU. W ZAKRESIE CZYNNOŚCI PRAWNYCH ZOBOWIĄZUJĄCYCH LUB ROZPORZĄDZAJĄCYCH O WARTOŚCI PONAD 500 ZŁ (PIĘĆSET ZŁOTYCH) WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU.
Organ nadzoru
RADA FUNDACJI
Cel działania
1. INICJOWANIE I WSPIERANIE DZIAŁAŃ SŁUŻĄCYCH ROZWOJOWI ŻYCIA RELIGIJNEGO I KULTURALNEGO; 2. PROMOCJA TURYSTYKI I AKTYWNEGO WYPOCZYNKU, ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM DOSTOSYWANIA SZEROKO POJĘTYCH DÓBR KULTURY DO POTRZEB OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, GŁÓWNIE NIESŁYSZĄCYCH, SŁABOSŁYSZĄCYCH, GŁUCHONIEWIDOMYCH, NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH; 3. OCHRONA, RESTAURACJA, ROZBUDOWA I PROMOCJA RUCHOMEJ SZOPKI ZNAJDUJĄCEJ SIĘ W KOŚCIELE NMP NA PIASKU WE WROCŁAWIU, STANOWIĄCEJ DOBRO KULTURY I MAJĄCEJ WYJĄTKOWĄ WARTOŚĆ ARTYSTYCZNĄ; 4. DZIAŁANIA NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, WYRÓWNYWANIA SZANS TYCH OSÓB I ICH RODZIN W DOSTĘPIE DO MATERIALNYCH DÓBR KULTURY I SZTUKI ORAZ W DOSTĘPIE DO OBIEKTÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ (MUZEÓW, TEATRÓW, URZĘDÓW, OBIEKTÓW SAKRALNYCH, ZABYTKOWYCH ITP.) 5. DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z OCHRONĄ DÓBR KULTURY, PODTRZYMYWANIEM TRADYCJI NARODOWEJ, PIELĘGNOWANIEM POLSKOŚCI ORAZ ROZWOJEM ŚWIADOMOŚCI NARODOWEJ, OBYWATELSKIEJ, RELIGIJNEJ I KULTUROWEJ; 6. DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z OCHRONĄ I ROZWOJEM KULTURY GŁUCHYCH, BUDOWANIE I PODTRZYMYWANIE WIĘZI SPOŁECZNYCH ORAZ MIĘDZYPOKOLENIOWYCH (SENIORZY); 7. DZIAŁANIA EDUKACYJNE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I NA ICH RZECZ; 8. PROMOCJĘ DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH, PROPAGOWANIE TURYSTYKI I AKTYWNEGO WYPOCZYNKU; 9. DZIAŁANIA W ZAKRESIE OCHRONY ZDROWIA, PROMOCJI ZATRUDNIENIA I AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ NIEPEŁNOSPRAWNYCH; 10. PROPAGOWANIE I OCHRONĘ PRAW CZŁOWIEKA ORAZ SWOBÓD OBYWATELSKICH, A TAKŻE DZIAŁAŃ WSPOMAGAJĄCYCH ROZWÓJ DEMOKRACJI. - DALSZA CZĘŚĆ CELÓW DZIAŁANIA ZNAJDUJĘ SIĘ § 7 STATUTU.
Kalendarz Niesłyszących: funkcja edukacyjna i informacyjna
Klub Seniora Integracja: aktywności i integracja dla seniorów niesłyszących
Teatr Deaf Poland: promocja kultury ciszy poprzez teatr
Organizacja wydarzeń kulturalnych i integracyjnych
niedosłyszących, z bogatym programem edukacyjnym i kulturalnym. Fundacja prowadzi liczne projekty związane z edukacją, w tym kursy Polskiego Języka Migowego (PJM), które pozwalają na lepszą komunikację między środowiskiem osób niesłyszących a resztą społeczeństwa. Ponadto, organizowane są różnorodne wydarzenia kulturalne i spotkania integracyjne, które mają na celu zwiększenie świadomości o problemach i kulturze osób niesłyszących.Jednym z unikalnych projektów Fundacji jest Kalendarz Niesłyszących, który oprócz standardowej funkcji kalendarza, pełni także rolę edukacyjną poprzez grafiki i informacje związane z historią i kulturą niesłyszących. Fundacja angażuje się także w organizację wycieczek, pieszych pielgrzymek oraz warsztatów rękodzielniczych, które integrują społeczność niesłyszących.Działalność Fundacji FONIS obejmuje również wsparcie seniorów. Klub Seniora Integracja daje możliwość osobom starszym, niesłyszącym i niedosłyszącym, uczestnictwa w różnych aktywnościach, takich jak sportowe wydarzenia, ceramika, czy wycieczki. Poprzez teatr Deaf Poland, Fundacja wspiera artystyczne inicjatywy z udziałem niesłyszących aktorów, co znacząco przyczynia się do promocji kultury ciszy.Warto podkreślić szczególne zaangażowanie Fundacji w wydarzenia okazjonalne, takie jak Międzynarodowy Dzień Głuchych oraz różnego rodzaju spotkania z historykami i specjalistami z różnych dziedzin, które pogłębiają wiedzę uczestników na temat istotnych tematów.Wszystkie działania Fundacji FONIS są skierowane na budowanie społeczności pełnej zrozumienia i współpracy, dążąc do integracji osób niesłyszących ze społeczeństwem oraz promowania ich kultury i języka.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki