SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ MAJĄTKOWYCH W IMIENIU STOWARZYSZENIA UPOWAŻNIONY JEST ZARZĄD. DO ZAWIERANIA UMÓW, UDZIELANIA PEŁNOMOCNICTWA I SKŁADANIA INNYCH OŚWIADCZEŃ WOLI WYMAGANE SĄ PODPISY DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE. WSZYSTKIE DOKUMENTY WIĄŻĄCE STOWARZYSZENIE POD WZGLĘDEM FINANSOWYM LUB MAJĄTKOWYM WYMAGAJĄ PODPISU PREZESA LUB WICEPREZESA ZARZĄDU I SKARBNIKA ALBO SKARBNIKA I UPOWAŻNIONEGO PRZEZ PREZESA CZŁONKA ZARZĄDU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1) DZIAŁANIE NA RZECZ INTEGRACJI OSÓB POCHODZENIA I WYZNANIA ŻYDOWSKIEGO; 2) DZIAŁANIE NA RZECZ PROMOCJI ZATRUDNIENIA ORAZ AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ OSÓB POCHODZENIA I WYZNANIA ŻYDOWSKIEGO POZOSTAJĄCYCH BEZ PRACY LUB ZAGROŻONYCH ZWOLNIENIEM Z PRACY; 3) DZIAŁANIE NA RZECZ ROZWOJU GOSPODARCZEGO, W TYM ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI OSÓB POCHODZENIA I WYZNANIA ŻYDOWSKIEGO; 4) ORGANIZOWANIE RÓŻNYCH FORM POMOCY DLA OSÓB POCHODZENIA I WYZNANIA ŻYDOWSKIEGO ORAZ ICH RODZIN ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ ORAZ WYRÓWNYWANIA SZANS TYCH OSÓB; 5) DZIAŁANIE NA RZECZ ODBUDOWY KULTURY ŻYDOWSKIEJ W POLSCE; 6) POZNAWANIE, DOKUMENTOWANIE I UPOWSZECHNIANIE WIEDZY DOTYCZĄCEJ DZIEDZICTWA DUCHOWEGO I MATERIALNEGO ŻYDÓW; 7) PRZECIWDZIAŁANIE PRZEJAWOM NIETOLERANCJI I DYSKRYMINACJI, W SZCZEGÓLNOŚCI ANTYSEMITYZMU, ORAZ INNYM POSTAWOM GODZĄCYM W GODNOSĆ CZŁOWIEKA; 8) PROPAGOWANIE POSTAW TOLERANCJI I WSPÓŁPRACY LUDZI RÓŻNYCH NARODOWOŚCI, KULTUR I RELIGII.
Zjednoczenie różnych społeczności w pamięci o ofiarach
Promocja tolerancji i dialogu międzykulturowego
Ceremonie z mszą, przemówieniami i zapalaniem zniczy
upamiętnianiu wydarzeń związanych z historią Żydów, szczególnie tych tragicznych momentów, jak Powstanie w Getcie Warszawskim. Każdego roku, w rocznicę wybuchu powstania, organizowane są uroczystości, które mają na celu oddanie hołdu bohaterom oraz przypomnienie o ich walce o wolność. Uroczystości te odbywają się nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, i są okazją do zjednoczenia się różnych społeczności w pamięci o ofiarach tamtych czasów.
W skład obchodów wchodzi m.in. msza święta w intencji powstańców, przemówienia przedstawicieli rządu oraz społeczności żydowskiej, a także uroczystość z zapalaniem zniczy na mogiłach powstańców. Te ceremonie mają na celu nie tylko upamiętnienie minionych wydarzeń, ale także promowanie tolerancji oraz dialogu międzykulturowego w dzisiejszym społeczeństwie. Organizacja podkreśla znaczenie pamięci jako fundamentu przyszłości, do czego mobilizuje uczestników uroczystości oraz szerszą społeczność.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE ŻYDOWSKIE CUKUNF