SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU FUNDACJI PRZY ZARZĄDZIE WIELOOSOBOWYM SKŁADAJĄ DWAJ CZŁONKOWIE FUNDACJI, W TYM PREZES FUNDACJI. 2. OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU FUNDACJI W ZAKRESIE ZWYKŁEGO ZARZĄDU MOŻE SKŁADAĆ JEDNA OSOBA UPOWAŻNIONA DO TEGO PISEMNIE PRZEZ ZARZĄD.
Organ nadzoru
RADA FUNDACJI
Cel działania
1. SZERZENIE POKOJU NA ŚWIECIE I DZIAŁANIA NA RZECZ POROZUMIENIA MIĘDZY NARODAMI, KULTURAMI ORAZ RELIGIAMI. 2. TWORZENIE PRZESTRZENI I BYCIE PRZESTRZENIĄ (BYCIE INSPIRATOREM I UCZESTNIKIEM) SPOTKAŃ I DIALOGU POLAKÓW Z MNIEJSZOŚCIAMI ZAMIESZKUJĄCYMI TERAZ LUB W PRZESZŁOŚCI TERYTORIUM RP ORAZ NARODAMI SĄSIADUJĄCYMI Z POLSKĄ. 3. PROWADZENIE DIALOGU POLSKO-ŻYDOWSKIEGO I BUDOWANIE DOBRYCH STOSUNKÓW POLSKO-ŻYDOWSKICH ORAZ DZIAŁANIA NA RZECZ ZAPOBIEGANIA WSZELKIM PRZEJAWOM ANTYSEMITYZMU I ANTYPOLONIZMU. 4. WSPIERANIE ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ I NARODOWEJ W EUROPIE I NA CAŁYM ŚWIECIE. 5. DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA W ZAKRESIE HISTORII, KULTURY POLSKIEJ ORAZ MNIEJSZOŚCI NARODOWYCH W POLSCE I ICH WKŁADU W BUDOWANIE POLSKIEJ KULTURY I PAŃSTWOWOŚCI. 6. PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ MAJĄCYCH NA CELU OCHRONĘ MATERIALNEGO I NIEMATERIALNEGO DZIEDZICTWA KULTUROWEGO POLSKI. 7. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ ZAPOBIEGANIA WSZELKIM PRZEJAWOM KSENOFOBII, RASIZMU, SZOWINIZMU, FASZYZMU ORAZ WSZELKIM POSTACIOM TOTALITARYZMU I DYSKRYMINACJI NA JAKIMKOLWIEK TLE. 8. PROWADZENIE EDUKACJI W ZAKRESIE MIĘDZY INNYMI HISTORII TOTALITARYZMÓW, HOLOKAUSTU I JEGO UNIWERSALNEGO PRZESŁANIA DLA CAŁEJ LUDZKOŚCI W CELU ZAPOBIEGANIA LUDOBÓJSTWU I JAKIMKOLWIEK PRZEJAWOM PRZEMOCY NA TLE RASOWYM, NARODOWOŚCIOWYM LUB RELIGIJNYM. 9. PROMOWANIE DOBRYCH WZORCÓW POSTAW OBYWATELSKICH I PATRIOTYCZNYCH NA PRZYKŁADZIE MARKA EDELMANA, IRENY SENDLEROWEJ I JANA KARSKIEGO. 10. PRZYGOTOWANIE I PROWADZENIE PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH, BADAWCZYCH Z ZAKRESU ROZWOJU DEMOKRACJI, HISTORII I KULTURY POLSKIEJ ORAZ EUROPEJSKIEJ. 11. PROMOWANIE NAUKI I KULTURY POPRZEZ WSPIERANIE FINANSOWE. 12. TWORZENIE WŁASNEGO KSIĘGOZBIORU. 13. WSPÓŁPRACA ZE WSZYSTKIMI INNYMI ORGANIZACJAMI DZIAŁAJĄCYMI NA TERENIE POLSKI I ZA GRANICĄ ZMIERZAJĄCA DO REALIZACJI POSTAWIONYCH CELÓW.
Edukacja dotycząca judaizmu i różnorodności kulturowej
Realizacja programu 'Między Krakowem a Jerozolimą'
Organizacja warsztatów przeciwdziałających dyskryminacji
Obchody likwidacji krakowskiego getta z edukacyjnymi wycieczkami
Grupa edukatorów ze studentami z różnych poziomów naukowych
działalność w 2009 roku, kiedy to zorganizowana grupa młodych studentów nawiązała pierwsze kontakty z izraelską młodzieżą w Polsce. Nazwa 'Mifgash' w języku hebrajskim oznacza 'spotkanie', co doskonale odzwierciedla cel jej działań. Fundacja skupia się na edukacji i promowaniu wiedzy o judaizmie, historii oraz różnorodności kulturowej. Realizuje różnorodne programy, w tym warsztaty, które są skierowane do młodzieży z Krakowa oraz innych regionów Polski.
Wśród najbardziej znanych projektów znajduje się 'Między Krakowem a Jerozolimą', który cieszy się dużym zainteresowaniem w szkołach krakowskich. Fundacja podejmuje również działania w zakresie przeciwdziałania stereotypom i dyskryminacji, organizując program 'Alef-Bet kultury żydowskiej' dostępny w całej Polsce. MIFGASH bierze aktywny udział w obchodach likwidacji krakowskiego getta, oferując wykłady oraz edukacyjne wycieczki po byłym getcie w Podgórzu. Zespół fundacji składa się z edukatorów, w tym studentów studiów licencjackich, magisterskich oraz doktoranckich, którzy łączą pasję do edukacji z chęcią informowania społeczeństwa.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki