SĄD REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA W IMIENIU STOWARZYSZENIA OŚWIADCZEŃ WOLI I PODPISYWANIA DOKUMENTÓW W OBROCIE CYWILNO-PRAWNYM I GOSPODARCZYM WYMAGANE SĄ PODPISY DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1)WSZECHSTRONNA POMOC RODZINOM I OSOBOM ZNAJDUJĄCYM SIĘ W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ, W TYM SZCZEGÓLNIE BORYKAJĄCYM SIĘ Z PROBLEMEM NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI, JAK RÓWNIEŻ PRZECIWDZIAŁANIE ICH WYKLUCZENIU SPOŁECZNEMU, 2)ORGANIZOWANIE I PROWADZENIE RÓŻNYCH FORM LECZNICTWA, TERAPII, REHABILITACJI I EDUKACJI (W TYM PROEKOLOGICZNEJ) ORAZ OPIEKI DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH OSÓB WYMAGAJĄCYCH WSPARCIA, 3)UDZIELANIE WIELOASPEKTOWEJ POMOCY RODZICOM ZAGROŻONYM OGRANICZENIEM LUB POZBAWIENIEM WŁADZY RODZICIELSKIEJ ORAZ RODZICOM STARAJĄCYM SIĘ O ODZYSKANIE PEŁNI PRAW RODZICIELSKICH, 4)PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI KULTURALNEJ, INTEGRACYJNEJ I SPORTOWEJ, 5)PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI CHARYTATYWNEJ NA RZECZ NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH, 6)PROWADZENIE MEDIACJI, 7)PRZECIWDZIAŁANIE UZALEŻNIENIOM, PRZEMOCY, DYSKRYMINACJI I INNYM PATOLOGIOM SPOŁECZNYM, 8)DZIAŁALNOŚĆ SZKOLENIOWA I EDUKACYJNA SKIEROWANA NA DOSKONALENIE WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI SPECJALISTÓW ZAJMUJĄCYCH SIĘ PROBLEMATYKĄ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI JAK RÓWNIEŻ DZIAŁAJĄCYCH W SFERZE POMOCY OSOBOM I RODZINOM POTRZEBUJĄCYM WSPARCIA, 9)REALIZACJA ZADAŃ Z ZAKRESU OCHRONY I PROMOCJI ZDROWIA, W TYM DZIAŁANIA MAJĄCE NA CELU PROMOWANIE ZDROWEGO STYLU ŻYCIA ORAZ PROFILAKTYKA PROZDROWOTNA, 10)REALIZACJA ZADAŃ Z ZAKRESU NAUKI, EDUKACJI, OŚWIATY I WYCHOWANIA, 11)DZIAŁANIA Z ZAKRESU INTEGRACJI I REINTEGRACJI ZAWODOWEJ I SPOŁECZNEJ OSÓB ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM.
Organizacja zajęć terapeutycznych, integracyjnych i sportowych
Treningi mieszkaniowe dla niepełnosprawnych
Spółdzielnia dobrych myśli - spotkania wsparcia dla rodziców
Realizacja projektów z funduszy zewnętrznych
znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami. Powstała z inicjatywy rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i zarejestrowana została 25 marca 2014 roku. Pierwotnie nosiła nazwę Stowarzyszenie Mam Autyzm. Główne cele organizacji to pomoc osobom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i organizacja wszechstronnych działań wspierających. Stowarzyszenie realizuje różnego rodzaju projekty i inicjatywy, w tym asystenturę osobistą dla osób z niepełnosprawnościami, współpracę z placówkami wsparcia dziennego oraz organizację grup terapeutycznych i zajęć indywidualnych. Organizują liczne warsztaty, spotkania kulturalne, rekreacyjne i sportowe, minimalizujące bariery integracyjne. W ramach działań stowarzyszenia prowadzone są również zajęcia integracyjne, treningi mieszkaniowe, oraz różnorodne działania skierowane do rodziców, takie jak Spółdzielnia dobrych myśli, czyli spotkania wspierające rodziców i opiekunów. Historia organizacji jest bogata w wydarzenia i osiągnięcia. W 2016 roku Stowarzyszenie połączyło swoje siły z Wodzisławską Placówką Wsparcia Dziennego Dziupla, co jeszcze bardziej skonsolidowało ich działania na rzecz najbardziej potrzebujących. Organizacja regularnie podejmuje działania takie jak autoterapia, zajęcia sportowe i artystyczne, a także różnorodne wydarzenia integracyjne, które mają na celu wspieranie ich podopiecznych i ich rodzin. Dzięki pozyskanym funduszom i wsparciu wolontariuszy, Stowarzyszenie jest w stanie realizować liczne projekty, takie jak treningi mieszkaniowe, które pozwalają osobom niepełnosprawnym na osiągnięcie jak największej samodzielności. W chwili obecnej, organizacja kontynuuje swoje starania, aby zapewnić niezbędne wsparcie i pomoc dla osób potrzebujących, prowadząc m.in. cotygodniowe warsztaty plastyczne oraz spotkania dla rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki