SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU INSTYTUTU MOŻE SKŁADAĆ KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU. 2. ZARZĄD MOŻE UDZIELIĆ CZASOWEGO LUB STAŁEGO PEŁNOMOCNICTWA DO JEDNOOSOBOWEGO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI PRACOWNIKOWI INSTYTUTU.
Cel działania
1. CELEM INSTYTUTU JEST: 1. DZIAŁANIE NA RZECZ TURYSTYKI I KRAJOZNAWSTWA, 2. OCHRONA ORAZ REWITALIZACJA MATERIALNYCH I NIEMATERIALNYCH DÓBR KULTURY I SZTUKI, 3. OCHRONA ORAZ REWITALIZACJA DZIEDZICTWA NARODOWEGO I PRZYRODNICZEGO, 4. PROMOWANIE REGIONU DOLNOŚLĄSKIEGO W KRAJU I ZA GRANICĄ, 5. PODNOSZENIE ATRAKCYJNOŚCI TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZEJ REGIONU DOLNOŚLĄSKIEGO, 6.WSPIERANIE IDEI ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU, 7. PROPAGOWANIE TRANSPORTU PUBLICZNEGO, 8. PROMOWANIE PIESZYCH PODRÓŻY I GRUPOWYCH DOJAZDÓW, 9. ROZWÓJ ŚWIADOMOŚCI OBYWATELSKIEJ I KULTUROWEJ, 10. DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA ROZWÓJ WSPÓLNOT I SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH, 11. DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ INTEGRACJI ORAZ ROZWIJANIA WSPÓŁPRACY MIĘDZY SPOŁECZEŃSTWAMI, 12. PROPAGOWANIE WZORCÓW OBYWATELSKIEJ AKTYWNOŚCI I ODPOWIEDZIALNOŚCI, 13. UPOWSZECHNIANIE I OCHRONA PRAW KONSUMENTÓW, 14. PROMOCJA I ORGANIZACJA WOLONTARIATU. 2. CELEM INSTYTUTU JEST WSPOMAGANIE INICJATYW REALIZOWANYCH PRZEZ OSOBY FIZYCZNE I PRAWNE W KRAJU I POZA JEGO GRANICAMI SŁUŻĄCYCH CELOM ZAPISANYCH W UST. 1. 3. CELEM INSTYTUTU JEST NAWIĄZYWANIE WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI KRAJOWYMI, ZAGRANICZNYMI I MIĘDZYNARODOWYMI DZIAŁAJĄCYMI W OBSZARZE CELÓW ZAPISANYCH W UST. 1.
Promowanie turystyki i transportu publicznego w regionie
Wydarzenia edukacyjne i konferencje dotyczące historii regionu
Doradztwo i wsparcie dla organizacji pozarządowych
Kompleksowe usługi zarządzania projektami
bogatego dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego oraz historycznego regionu Dolnego Śląska. Jeden z ich głównych projektów to kwartalnik 'Przystanek Dolny Śląsk', dostępny bezpłatnie w wersji cyfrowej, który koncentruje się na krajoznawstwie, historii regionalnej oraz promocji indywidualnej turystyki i transportu publicznego. Czasopismo jest publikowane zarówno w formacie standardowym, jak i przystosowanym dla osób niewidomych i niedowidzących, co podkreśla inkluzywność działań fundacji. Instytut promuje region poprzez różnorodne działania wydawnicze, edukacyjne, szkoleniowe, badawcze i doradcze. Oferuje kompleksowe usługi związane z zarządzaniem projektami, od tworzenia i rozliczania wniosków o dofinansowanie po doradztwo projektowe. Organizuje także szkolenia otwarte i dedykowane, obejmujące zarządzanie projektami oraz zagadnienia związane z informacją publiczną. Szczególną uwagę przykłada do wspierania organizacji pozarządowych w Dolnym Śląsku poprzez bezpłatne doradztwo.Instytut Dolnośląski wspiera kampanie społeczne oraz projekty promujące kulturę i historię regionu, w tym współpracuje z muzeami, jednostkami samorządu terytorialnego oraz grupami inicjatywnymi. Organizuje także konferencje, które mają na celu identyfikację i dyskusję nad unikalnymi cechami i problemami regionu. Oferuje doradztwo i wsparcie w tworzeniu kampanii promocyjnych w mediach społecznościowych, a także pomoc w realizacji projektów dla organizacji pozarządowych i jednostek samorządowych. Instytut zachęca również do współpracy wolontariuszy zainteresowanych historią i kulturą Dolnego Śląska, oferując możliwość zdobycia doświadczenia w dziennikarstwie, mediach społecznościowych oraz realizacji projektów.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki