SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC W GDAŃSKU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO ZAWIERANIA UMÓW, UDZIELANIA PEŁNOMOCNICTWA I SKŁADANIA INNYCH OŚWIADCZEŃ WOLI W SZCZEGÓLNOŚCI W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH WYMAGANE SĄ PODPISY DWÓCH UPOWAŻNIONYCH IMIENNIE PRZEZ ZARZĄD CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1) POPULARYZOWANIE WŚRÓD RODZICÓW MOŻLIWOŚCI I SPOSOBÓW WSPIERANIA I ROZWOJU DZIECI I MŁODZIEŻY; 2) USPOŁECZNIENIE - WDRAŻANIE DO PRZESTRZEGANIA NORM SPOŁECZNYCH I USTALONYCH GRANIC POSTĘPOWANIA POPRZEZ WSKAZYWANIE I POWTARZANIE WZORCA ZACHOWAŃ I POSTĘPOWANIA W OKREŚLONYCH SYTUACJACH; 3) TWORZENIE RELACJI I WIĘZI EMOCJONALNEJ W OBCOWANIU ZE SOBĄ, ROZMAWIANIU - OPARTE NA NATURALNOŚCI I POZBYCIU SIĘ SZTUCZNYCH BARIER; 4) WZAJEMNA AKCEPTACJA RÓŻNIC, NABYWANIE UMIEJĘTNOŚCI WSPÓŁDZIAŁANIA; 5) DOWARTOŚCIOWANIE DZIECI I NIEPEŁNOSPRAWNYCH ORAZ ICH RODZIN; 6) ROZWIJANIE SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ I INTELEKTUALNEJ; 7) INTEGRACJA RODZIN I DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH - DZIELENIE SIĘ DOŚWIADCZENIEM PODCZAS WSPÓLNYCH SPOTKAŃ; 8) ODCIĄŻENIE RODZICÓW W PRACY OPIEKUŃCZEJ LUB WZBOGACENIE O NOWE DOŚWIADCZENIA POPRZEZ WŁĄCZENIE DO WSPÓŁPRACY W STOWARZYSZENIU; 9) NABYWANIE NOWYCH UMIEJĘTNOŚCI. UKAZANIE SZERSZEJ SPOŁECZNOŚCI PROBLEMU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI; 10) UCZENIE SIĘ ZACHOWAŃ, WSPÓŁŻYCIA W GRUPIE PRZEZ ZABAWĘ, KONTAKT ZE SZTUKĄ (PLASTYKA, MUZYKA), ROZWIJANIE AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ; 11) NABYWANIE PROSTYCH UMIEJĘTNOŚCI ŻYCIOWYCH ZWIĄZANYCH NP. Z SAMOOBSŁUGĄ; 12) WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE WG KALENDARZA IMPREZ I POTRZEB; 13) POWOŁANIE WOLONTARIATU I ROZWIJANIE WŚRÓD WOLONTARIUSZY NATURALNYCH POTRZEB ALTRUISTYCZNYCH POPRZEZ UKAZANIE MOŻLIWOŚCI, JAKIE DAJE PRACA Z OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI; 14) INTEGRACJA GRUPY ZE ŚRODOWISKIEM SZKOLNYM I LOKALNYM; 15) UKAZANIE SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ - W TYM WŁADZOM GMINY KONIECZNOŚCI I CELOWOŚCI PROWADZENIA STOWARZYSZENIA; 16) PROMOCJA REGIONU.
Wsparcie osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin
Organizacja wydarzeń integracyjnych, takich jak kiermasze
Aktywizacja uczestników poprzez paraolimpiady oraz spotkania okolicznościowe
osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin poprzez różnorodne działania integracyjne. Organizacja ma na celu nie tylko pomoc w codziennym funkcjonowaniu, ale również zapewnienie licznych wydarzeń i aktywności, które wzbogacają życie jej członków. W ramach działalności stowarzyszenia organizowane są paraolimpiady, kiermasze oraz spotkania okolicznościowe, takie jak Wigilie czy Mikołajki, co umożliwia uczestnikom aktywne zaangażowanie w życie lokalnej społeczności. Dodatkowo, skupienie na wydarzeniach, takich jak Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością, pokazuje ich dążenie do zwiększenia świadomości społecznej na temat niepełnosprawności oraz integracji wszystkich członków społeczeństwa bez wyjątku. Stowarzyszenie działa jako przestrzeń, w której osoby z niepełnosprawnościami mogą odnaleźć wsparcie, radość i nowe przyjaźnie.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE ŚWIETLICA INTEGRACYJNA "SKRZYDŁO ANIOŁA