SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC W GDAŃSKU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU STOWARZYSZENIA, W TYM RÓWNIEŻ W SPRAWACH MAJĄKOWYCH, UPRAWNIONY JEST KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM STOWARZYSZENIA JEST DZIAŁALNOŚĆ POŻYTKU PUBLICZNEGO POLEGAJĄCA NA OCHRONIE ZABYTKÓW I OBIEKTÓW O WARTOŚCI HISTORYCZNEJ, ZWŁASZCZA ZWIĄZANYCH Z OBRONNOŚCIĄ, ZWANYCH DALEJ OBIEKTAMI, A TAKŻE POPULARYZOWANIE WIEDZY Z ZAKRESU ARCHITEKTURY FORTYFIKACYJNEJ, HISTORII, KULTURY ORAZ WYKONYWANIE ZADAŃ ZWIĄZANYCH Z EDUKACJĄ DLA BEZPIECZEŃSTWA, OCHRONA LUDNOŚCI I OBRONA CYWILNA.
Popularyzacja wiedzy o architekturze fortyfikacyjnej
Edukacja w zakresie bezpieczeństwa poprzez Sekcję Obrony Cywilnej
Utrzymanie schronu przeciwlotniczego z II wojny światowej
badaczy związanych z Pomorskim Forum Eksploracyjnym, stanowi organizację społeczną działającą w formie stowarzyszenia. Jego głównym celem jest działalność na rzecz ochrony zabytków oraz obiektów o wartości historycznej, w szczególności tych związanych z tematyką obronności. Klub dąży do popularyzacji wiedzy na temat architektury fortyfikacyjnej oraz szeroko pojętej historii i kultury. W ramach swojego funkcjonowania, Gdyński Klub Eksploracji Podziemnej prowadzi dodatkowo Sekcję Obrony Cywilnej, która współpracuje z Wojskową Komendą Uzupełnień w Gdyni. Sekcja ta angażuje się w edukację w zakresie bezpieczeństwa oraz ochrony ludności. Działalność stowarzyszenia opiera się na pracy społecznej członków i ma charakter niezarobkowy. Gdyński Klub eksploatuje schron przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej, zlokalizowany w Gdyni-Leszczynkach na ulicy Morskiej 189, który regularnie utrzymywany i remontowany jest dzięki składkom oraz darowiznom od sympatyków jednostki.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
GDYŃSKI KLUB EKSPLORACJI PODZIEMNE