SĄD REJONOWY W OLSZTYNIE, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU STOWARZYSZENIA, W TYM W SPRAWACH MAJĄTKOWYCH, UPRAWNIONYCH JEST DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE, W TYM PREZES I/LUB WICEPREZES.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. WSPIERANIE ROZWOJU I AKTYWNOŚCI JEDNOSTEK, GRUP, SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH, SZCZEGÓLNIE W BUDOWANIU DOBRA WSPÓLNEGO. 2. WSPIERANIE SPOŁECZNEJ, EDUKACYJNEJ, KULTURALNEJ I EKONOMICZNEJ AKTYWNOŚCI SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH. 3. WSPIERANIE AKTYWNEGO I TWÓRCZEGO SPOSOBU ŻYCIA SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH W OPARCIU O ZASOBY PRZYRODNICZE, KULTUROWE, HISTORYCZNE, TURYSTYCZNE ORAZ Z WYKORZYSTANIEM POTENCJAŁU I PASJI MIESZKAŃCÓW Z POSZANOWANIEM WARTOŚCI NATURY I TRADYCJI. 4. WŁĄCZANIE SPOŁECZNE JEDNOSTEK I GRUP MARGINALIZOWANYCH, ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM. 5. WSPIERANIE POSTAW PRZEDSIĘBIORCZYCH CZŁONKÓW SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH. 6. ROZWÓJ SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO OPARTEGO NA ŚWIADOMYM I AKTYWNYM UDZIALE MIESZKAŃCÓW W ŻYCIU PUBLICZNYM I SPOŁECZNYM. 7. WSPIERANIE DZIAŁAŃ W ZAKRESIE KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ I PARTYCYPACJI OBYWATELSKIEJ W ŚRODOWISKU LOKALNYM. 8. INSPIROWANIE, WSPIERANIE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU LOKALNEGO KIEROWANEGO PRZEZ SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ. 9. ANIMOWANIE, WSPIERANIE I PROMOCJA WSPÓŁPRACY ORAZ PARTNERSTW LOKALNYCH, REGIONALNYCH, KRAJOWYCH I MIĘDZYNARODOWYCH. 10. INSPIROWANIE I WSPIERANIE INNOWACYJNYCH FORM FUNKCJONOWANIA LOKALNYCH INSTYTUCJI PUBLICZNYCH I POZARZĄDOWYCH. 11. WSPIERANIE INICJATYW SPOŁECZNYCH NA RZECZ DOBROCZYNNOŚCI, OCHRONY ZDROWIA I POMOCY SPOŁECZNEJ, REHABILITACJI ZAWODOWEJ I SPOŁECZNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, KULTU RELIGIJNEGO, NA RZECZ ROZWOJU LOKALNEGO ORAZ W INNYCH OBSZARACH POŻYTKU PUBLICZNEGO. 12. PODNOSZENIE WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI LIDERÓW, ANIMATORÓW, CZŁONKÓW SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH ORAZ PRZEDSTAWICIELI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH, SAMORZĄDÓW LOKALNYCH, INSTYTUCJI INTEGRACJI SPOŁECZNEJ, KULTURY, SZKÓŁ ITP. 13. INSPIROWANIE, WSPIERANIE I KREOWANIE NOWYCH METOD I FORM ANIMACJI SPOŁECZNEJ. 14. WSPIERANIE ALTERNATYWNYCH FORM EDUKACJI ORAZ SFERY NAUKOWO-BADAWCZEJ. PUNKT 15 ZGODNIE Z § 7 STATUTU.
Promocja aktywności społecznej i konkursy regionalne
Tworzenie alternatywnych form edukacji
które aktywnie przyjmują role animatorów i edukatorów społecznych, działając na rzecz dialogu i współpracy w społeczeństwie. Organizacja została powołana w 2009 roku podczas Forum Aktywności Lokalnej w Zalesiu, z inicjatywy grupy 19 absolwentów Szkoły Animatorów Społecznych, która działała od 2008 roku w regionie Warmii i Mazur. Jej założyciele, wywodzący się głównie z różnych branż społecznych, od samego początku kładli nacisk na rozwój lokalnych społeczności, szacunek dla tradycji, kultury i tożsamości, a także na poszukiwanie innowacyjnych metod animacji.FAS działa w czterech kluczowych obszarach. Pierwszym z nich jest edukacja w animacji, gdzie poprzez różne szkolenia i warsztaty, stowarzyszenie uczy innych, jak wykorzystywać narzędzia animacyjne w swoich społecznościach. Drugim obszarem jest tworzenie narzędzi oraz metod animacyjnych, gdzie członkowie FAS nieustannie poszukują nowych rozwiązań i aplikacji dla ich pracy. Trzecią sferą działalności FAS jest promocja aktywności społecznej, która obejmuje wsparcie dla lokalnych animatorów i popularyzowanie metod animacyjnych w instytucjach. Czwartym obszarem jest integracja, gdzie organizacja skupia się na budowaniu przestrzeni do wzajemnych spotkań i dzielenia się doświadczeniami.Wśród sztandarowych projektów FAS można wyróżnić: warsztaty i projekty animacyjne o różnym zasięgu, Laboratorium Animacji Społecznej, strategie rozwoju sektora obywatelskiego, regionalne konkursy dla animatorów lokalnych, oraz współorganizację spotkań regionalnych animacji. FAS stawia także na alternatywne formy edukacji, organizując cykle szkoleniowe dla nauczycieli i młodzieży, oraz rozwija koncepcje nowoczesnych szkół otwartych na potrzeby uczniów.Animatorzy FAS to również silnie zintegrowana społeczność, która wzajemnie się wspiera i inspiruje do działania. Regularnie organizują spotkania rozwijające ich umiejętności, w tym kursy umiejętności coachingowych, oraz pracują nad nowymi projekty. Stowarzyszenie nie tylko działa na poziomie lokalnym, ale także uczestniczy w ogólnopolskich przedsięwzięciach na rzecz aktywnych społeczności. Ich celem na przyszłość jest kontynuowanie tych działań oraz wspieranie nowych inicjatyw w zakresie edukacji, animateuryzmu i rozwoju lokalnych społeczności.Forum Animatorów Społecznych kładzie nacisk na wspólnotę, edukację, innowacyjność i stały rozwój, nieustannie inspirować kolejne pokolenia do zaangażowania się w życie społeczne poprzez animację i edukację społeczności lokalnych.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
FORUM ANIMATORÓW SPOŁECZNYC