SĄD REJONOWY DLA ŁODZI ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI, XX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. KOŁO REPREZENTOWANE JEST PRZEZ 2 OSOBY: PRZEWODNICZĄCEGO I WICEPRZEWODNICZĄCEGO, BĄDŹ PRZEWODNICZĄCEGO LUB WICEPRZEWODNICZĄCEGO ORAZ SKARBNIKA LUB SEKRETARZA. 2. PRZY CZYNNOŚCIACH PRAWNYCH POWODUJĄCYCH POWSTANIE ZOBOWIĄZAŃ FINANSOWYCH ORAZ CZYNNOŚCIACH PRAWNYCH POWODUJĄCYCH ZMIANĘ SKŁADNIKÓW MAJĄTKOWYCH KOŁO REPREZENTUJĄ OBIE OSOBY WYMIENIONE W UST. 1 ORAZ GŁÓWNY KSIĘGOWY KOŁA. 3. OSOBY WYMIENIONE W UST. 1 I 2 NIE MOGĄ POZOSTAWAĆ W ZWIĄZKACH POKREWIEŃSTWA LUB POWINOWACTWA.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
CELEM STOWARZYSZENIA JEST DZIAŁANIE NA RZECZ WYRÓWNYWANIA SZANS OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ, TWORZENIA WARUNKÓW PRZESTRZEGANIA WOBEC NICH PRAW CZŁOWIEKA, PROWADZENIA ICH KU AKTYWNEMU UCZESTNICTWU W ŻYCIU SPOŁECZNYM, DZIAŁANIE NA RZECZ OCHRONY ICH ZDROWIA ORAZ WSPIERANIE ICH RODZIN.
Wyrównywanie szans osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Prowadzenie Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz terapia zajęciowa.
Wsparcie rodzin osób z niepełnosprawnością w trudnych sytuacjach życiowych.
Organizacja wydarzeń integracyjnych i aktywizacyjnych.
Inicjowanie badań naukowych w zakresie niepełnosprawności intelektualnej.
Żychlinie jest organizacją, której głównym celem jest zapewnienie osobom z niepełnosprawnością intelektualną możliwości do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym oraz wyrównanie ich szans w różnych aspektach życia. Organizacja dąży do polepszania jakości życia swoich podopiecznych, zwracając szczególną uwagę na ich godność, szczęście oraz przestrzeganie praw człowieka. PSONI Koło w Żychlinie działa na rzecz wsparcia nie tylko samych osób z niepełnosprawnością intelektualną, ale także ich rodzin, oferując pomoc w trudnych sytuacjach życiowych oraz dostęp do różnych form wsparcia. Stowarzyszenie prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej, który rozpoczął swoją działalność w marcu 2000 roku. Warsztat pełni funkcję dziennego ośrodka rehabilitacyjnego, gdzie odbywa się terapia zajęciowa, rehabilitacja społeczna i zawodowa. Uczestnicy mają możliwość rozwijania swoich umiejętności w pięciu różnych pracowniach, dedykowanych różnym rodzajom terapii, w tym gospodarstwa domowego, plastyczno-technicznej, stolarsko-modelarskiej, tkacko-dziewiarsko-krawieckiej oraz komputerowo-poligraficznej. Stowarzyszenie regularnie organizuje różnorodne wydarzenia, w tym warsztaty, imprezy kulturalne oraz wyjazdy rehabilitacyjne, które mają na celu integrację osób z niepełnosprawnością oraz ich aktywizację społeczną. Celem organizacji jest również inspirowanie badań naukowych w zakresie niepełnosprawności intelektualnej, a także współpraca z innymi instytucjami i organizacjami na rzecz swoich podopiecznych.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
POLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ KOŁO W ŻYCHLINI