SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. DO REPREZENTOWANIA STOWARZYSZENIA UPRAWNIONY JEST INDYWIDUALNIE KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU GŁÓWNEGO. 2.DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI WE WSZYSTKICH SPRAWACH MAJĄTKOWYCH STOWARZYSZENIA, ZA WYJĄTKIEM SPRAW DOTYCZĄCYCH PROWADZENIA RACHUNKU BANKOWEGO, WYMAGANY JEST PODPIS DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU, W TYM PREZESA LUB WICEPREZESA.
Organ nadzoru
KOMISJA REWIZYJNA
Cel działania
1. URZECZYWISTNIANIE ZASAD DEMOKRATYCZNEGO PAŃSTWA PRAWNEGO 2. REPREZENTOWANIE ŚRODOWISKA INSPEKTORÓW PRACY PRZED WŁADZAMI I URZĘDAMI ORAZ INNYMI PODMIOTAMI 3. KSZTAŁTOWANIE WŁAŚCIWEJ POSTAWY ETYCZNEJ I ZAWODOWEJ INSPEKTORÓW PRACY 4. REPREZENTOWANIE ZAWODOWYCH I SOCJALNYCH INTERESÓW ŚRODOWISKA INSPEKTORÓW PRACY 5. UMACNIANIE NIEZALEŻNOŚCI INSPEKTORÓW PRACY GWARANTOWANEJ PRZEZ KONWENCJĘ NR 81 MIĘDZYNARODOWEJ ORGANIZACJI PRACY DOTYCZĄCĄ INSPEKCJI PRACY W PRZEMYŚLE I HANDLU ORAZ TROSKA O AUTORYTET INSPEKTORÓW 6. WSPÓŁPRACA Z KRAJOWYMI I MIĘDZYNARODOWYMI ORGANIZACJAMI DZIAŁĄJĄCYMI W SFERZE PRAWA PRACY, W SZCZEGÓLNOŚCI W SFERZE OCHRONY ZDROWIA I ŻYCIA CZŁOWIEKA W ŚRODOWISKU PRACY 7. WSKAZYWANIE KIERUNKÓW ZMIAN W AKTACH PRAWNYCH ZWIĄZANYCH Z DZIAŁALNOŚCIĄ PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY, OPINIOWANIE PROJEKTÓW AKTÓW PRAWNYCH W TYM ZAKRESIE ORAZ UDZIAŁ W PRACACH NAD KSZTAŁTEM PRZYJMOWANYCH ROZWIĄZAŃ W TOKU PRAC LEGISLACYJNYCH 8. PROMOWANIE IDEI SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BIZNESU ORAZ PRZYJAZNEGO PAŃSTWA 9. POPULARYZOWANIE W SPOŁECZEŃSTWIE ZNAJOMOŚCI PRZEPISÓW PRAWA PRACY
Organizowanie szkoleń i konferencji dotyczących BHP.
Proponowanie zmian w regulacjach prawnych związanych z zatrudnieniem.
Wymiana doświadczeń oraz współpraca w obszarze inspekcji pracy.
Promowanie kultury bezpieczeństwa w miejscu pracy.
która zrzesza inspektorów pracy w Polsce, mając na celu reprezentację ich interesów oraz wspieranie działań na rzecz poprawy warunków pracy w kraju. Stowarzyszenie powstało, aby działać jako forum wymiany doświadczeń oraz promować wiedzę na temat bezpieczeństwa i higieny pracy. Zrzesza członków, którzy uczestniczą zarówno w działalności kontrolnej, jak i w edukacji na temat prawa pracy. SIPRP organizuje liczne konferencje, szkolenia oraz warsztaty, które pozwalają na ciągłe kształcenie inspektorów oraz dostosowywanie ich wiedzy do zmieniających się regulacji prawnych. Na przestrzeni lat, stowarzyszenie zaangażowało się również w procesy legislacyjne, proponując zmiany w prawodawstwie dotyczącym pracy, które mają na celu szczególnie ochronę pracowników i usprawnienie systemu inspekcji pracy. Misją SIPRP jest doskonalenie inspektorów pracy oraz zapewnienie, aby ich działania były ukierunkowane na skuteczne przestrzeganie przepisów prawa pracy oraz promowanie kultury bezpieczeństwa w miejscu pracy.
SIPRP ma na swoim koncie liczne inicjatywy, takie jak organizowanie konferencji związanych z bezpieczeństwem w pracy, a także czynny udział w debatach dotyczących regulacji prawnych. Działania te pozwalają członkom stowarzyszenia na lepsze zrozumienie wyzwań, jakie niesie ze sobą ich praca oraz wymiany doświadczeń z innymi inspektorami i ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa pracy.
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki
Podobne organizacje do
STOWARZYSZENIE INSPEKTORÓW PRACY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIE